Niemiecka sprzedaż detaliczna Chmuchała pomimo zaskoczenia wzrostu w listopadzie przez Reuter

Niemiecka sprzedaż detaliczna Chmuchała pomimo zaskoczenia wzrostu w listopadzie przez Reuter

Niemiecka sprzedaż detaliczna Chmuchała pomimo zaskoczenia wzrostu w listopadzie przez Reuter

© Reuters. Plik Photo: Christmas Shoppers Nosić maski i wypełnić główną ulicę Hohe Strasse (High Street) podczas choroby Coronavirus (Covid-19) Pandemic w Kolonii, Niemcy, 12 grudnia 2020. Reuters / Wolfgang Rattay

Berlin (Reuters) -German Sprzedaż detaliczna wzrosła niespodziewanie w listopadzie, dane pokazały we wtorek, podnosząc je do rekordowego rocznego wysokiego pomimo odnowionych ograniczeń covid-19, które odniosły odzyskanie przywrócenia konsumentów w największej gospodarce Europy.

Urząd Federalny Statystyka wspomniana sprzedaż detaliczna była o 0,6% w ciągu miesiąca w realnych warunkach. Który pokonał prognozę reuterów spadku 0,5%.

dla 2021, sprzedaż detaliczna wzrosła o 0,9% w warunkach realnych i 3,1% w nominalnych terminach, osiągając rekordowe wysokości pomimo krawężników na nieistotne wizyty w sklepach.

“Ze względu na odnowione ograniczenia koronawirusowe, sytuacja pozostanie napięta na razie,” powiedział Aleksander Krueer, Analityk z Hauck Aufhaeuser Lampe Private Bank.

z branżą wciąż zmaga się wśród niedoborów dostaw w mikroukładach i innych komponentach, trudno byłoby wypełnianie ogólnej luki wyjściowej utworzonej przez słabsze zużycie, dodał.

Instytut Badań Rynkowych GFK powiedział w zeszłym miesiącu, że Morale konsumenta pogorszyłoby się dalej jako pandemia i wzrost wariantu Omicron pchają gospodarkę do krawędzi recesji.

Instytut IFO spodziewa się, że niemiecka gospodarka zmniejsza się o 0,5% w kwartale w ostatnich trzech miesiącach 2021 r. I stagnacji w pierwszych trzech miesiącach 2022. Przyniosłoby to Niemcy w pobliżu recesji technicznej, zdefiniowanych jako dwa kolejne kwartały skurcz.

wysokich wskaźników zakażeń podczas czwartej fali Coronavirus w Niemczech, wywołane przez wariant Delta, doprowadził już do ograniczeń dla detalistów i dostawców usług w grudniu.

Niemcy zakazał nienawidzonych ludzi przed wejściem do nieistotnych zakładów. Tak zwana reguła 2G, która umożliwia dostęp tylko dla osób zaszczepionych lub odzyskanych, uderzył w Boże Narodzenie.

Szybkie rozprzestrzenianie się wariantu OMICRON jest teraz zachmurzenie perspektywy dla detalistów na początku 2022. Oczekuje się, że oczekuje się, że

kanclerz OLAF Scholz i premiery państwowe omówi dalsze środki i ograniczenia na pandemicznym spotkaniu awaryjnym w piątek.

.