Niemiecka działalność biznesowa odbiera się w listopadzie, ponieważ ciśnienie cen trafiły na rekordową – PMI przez Reuters

Niemiecka działalność biznesowa odbiera się w listopadzie, ponieważ ciśnienie cen trafiły na rekordową - PMI przez Reuters

Niemiecka działalność biznesowa odbiera się w listopadzie, ponieważ ciśnienie cen trafiły na rekordową – PMI przez Reuters

© Reuters. Plik Foto: Kobieta w masce ochronnej podchodzi obok panoramę dzielnicy finansowej podczas zachodu słońca, ponieważ rozprzestrzenianie się choroby Coronavirus (Covid-19) trwa we Frankfurcie, Niemcy, 26 października 2020, Reuters / Kai Pfaffenbach / File Photo

Berlin (Reuters) – Wzrost w sektorze prywatnym Niemiec, przyspieszone nieznacznie w listopadzie, ale trwałe wąskie gardła podaży w produkcji nadal waży produkcji fabrycznej i pchnął presję inflacyjną na bezprecedensowe wysokie, ankieta pokazała we wtorek.

IHS Markit’s Flash Niemcy Composite Menedżerki zakupów wzrosło do 52,8, dwumiesięczny wysoki, od 52,0 w ​​październiku. Było to silniejsze niż sondaż reuterów analityków, którzy przewidział spadek do 51,0 w listopadzie. Czytanie powyżej 50 oznacza wzrost aktywności.

IHS Markit Economist Lewis Cooper powiedział, że dane wykazały, że spowolnienie wzrostu gospodarczego widzianego przez Niemcy Sektor prywatny w ciągu ostatnich trzech miesięcy wyrównano.

zamówień eksportowych w największej gospodarce Europy wykazały bardziej odporną tendencję, ale ogólna nowa praca wzrosła w najsłabszym tempie od lutego.

Flash PMI do produkcji obramowania do 57,6, 10-miesięczny niski, od 57,8 w poprzednim miesiącu.

Sektor usług wykazywał oznaki lepszych perspektyw wzrostu pomimo niedawnego wzrostu infekcji COVID-19, dzięki indeksie aktywności PMI wschodzącej do 53,4, dwumiesięczny wysoki, z 52,4 w październiku.

Materiałowych niedoborów i zagadnień łańcuchowych dostaw, w połączeniu z wyższymi rachunkami energetycznymi i wynagrodzeniami, doprowadziły do ​​bezprecedensowego szybkości inflacji kosztów, które z kolei prowadziły wiele firm, aby podnieść własne opłaty do stopnia rekordu, ankieta pokazała.

“Niniejszy przewrócił się do zaufania biznesowego w listopadzie, z sentymentem najniższym Rok jak wiele firm cytował obawy wokół pandemii, problemów dostaw i presji cenowych, “Co Cooper powiedział.

Niemiecki bank centralny powiedział w poniedziałek, że gospodarka może stagnować w ostatnim kwartale tego roku jako brak towarów i pracy Ponieważ nowe ograniczenia do walki z pandemią Coronavirus mogą położyć kres jego niedawnym odzyskiwaniu.