Niemieccy detaliści optymistycznie o sprzedaży świątecznej przez Reuters

Niemieccy detaliści optymistycznie o sprzedaży świątecznej przez Reuters

Niemieccy detaliści optymistycznie o sprzedaży świątecznej przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Sprzedawca serwuje klienta w elektronice Detalistra Media Markt, ponieważ rozprzestrzenianie się choroby Coronavirus (Covid-19) trwa w Berlinie, Niemcy, 22 kwietnia 2020. Reuters / Hannibal Hanschke

Berlin (Reuters) – Niemieccy detaliści Spodziewają się, że sprzedaż Bożego Narodzenia wzrosną o 2% do 111,7 mld euro (129,06 mld USD) pomimo inflacji, problemów z dostawą i nową falą zakażeń Coronavirus, stowarzyszenie branży HDE w poniedziałek.

“Wysokie poziomy oszczędności i silnych sentymentów konsumentów wskazują na wybaczający koniec roku po tym, co było dla wielu detalistów trudniejsze pierwsze sześć miesięcy z powodu blokadów, które zagrażali ich istnieniem”, powiedział dyrektor HDE dyrektorowy Stefan Genth.

Sprzedaż online, które mają rosnąć o 17,3%, do 23,1 mld euro (26,69 mld USD), ma uratować Boże Narodzenie.

Pozytywne perspektywy przychodzi nawet jako niemieccy detaliści Wpadają w te same czynniki, które utrudniają inne branże: Około trzech czwartych firm badanych przez HDE za ich prognozą wspomniane wąskie gardła dostaw mogą zranić ich sprzedaż.

Elektronika konsumentów i urządzenia gospodarstwa domowego mogą czuć szczyptę światowego niedoboru wiórów, ale Genth powiedział, że poza popularnymi konsolami do gier wideo nie doprowadzi do pustych półek.

inflacji, która na poziomie 4,5% jest na najwyższym poziomie w prawie trzech dziesięcioleciach, może również wziąć ugryzienie niemieckiego budżetu na prezenty klientów.

Genth dodał, że w jaki sposób pandemia gra w nadchodzących miesiącach, a związane z nimi środki bezpieczeństwa wpłyną na to, czy prognoza HDE zostaną poniesione.

Wielu detalistów musieli zamknąć swoje drzwi ostatniej zimy, gdy rząd niemiecki próbował wywodzić pandemię.

“Nikt nie może sobie pozwolić,” powiedział Genth, który dodał to sklepy detaliczne nie są hotspotami dla rozprzestrzeniania Coronavirusa.

Wskaźnik zakażenia Niemiec wzrosła na swój najwyższy poziom https://www.reuters.com/world/europe/german-coalitition-parties-table-Coronavirus-draft-law-monday-2021-11-07 Od samego początku Pandemiczne figury zdrowia publicznego pokazały w poniedziałek.

Siedem jednodniowy współczynnik zapadalności – liczba osób na 100 000 do zainfekowania w ciągu ostatniego tygodnia – Rose do 201.1.

(1 $ = 0,8655 euro)