Niektóre stany rozwijają dostępność wzmacniacza poza federalnymi zaleceniami Reuters

Niektóre stany rozwijają dostępność wzmacniacza poza federalnymi zaleceniami Reuters

Niektóre stany rozwijają dostępność wzmacniacza poza federalnymi zaleceniami Reuters

2/2 © Reuters. Plik Photo: Ogólny widok centrów amerykańskich do kontroli choroby i zapobiegania (CDC) Siedziba w Atlancie, Gruzja 30 września 2014 r Reuters / Tami Chappell 2/2

przez Julie Steenhuysen

Chicago (Reuters) – Hard Hit Rising Przypadki i hospitalizacje, urzędnicy w Colorado i Kalifornii w tym tygodniu ukierunkowali dostawców opieki zdrowotnej, aby wzmocnić szczepionki COVID-19 dostępne dla wszystkich dorosłych, nadrzędne bardziej restrykcyjne wytyczne od ośrodków amerykańskich do kontroli choroby i zapobiegania (CDC).

“Myślę, że jest to rodzaj niezwykłego”, powiedział dr Jesse Goodman, ekspert z chorobą zakaźną na Uniwersytecie Georgetown w Waszyngtonie i byłym głównym naukowcem w żywności i administracji narkotykowej (FDA).

Goodman powiedział, że uważa, że ​​nowe zasady mogą być napędzane przez dwa czynniki: “pragnienie zrobić wszystkie możliwe, aby zmniejszyć infekcje” i uprościć krajowy Wytyczne dotyczące dostarczania dawek wzmacniaczy, które stwierdza uważają za zbyt złożone.

w Kalifornii, Departament Zdrowia Pańskiego polecił dostawców, aby umożliwić ludziom ustalenie sobie, czy były one na wysokim ryzyku w liście z dnia 9 listopada i pouczył ich, aby nie odwrócić dorosłych dorosłych zwróconych.

w Kolorado, gubernator Jared Polis w czwartek wydał porządek wykonawczy oświadczający państwo na wysokie ryzyko dla infekcji SARS-COV-2, dzięki czemu każdy mieszkaniec 18 lub starszych kwalifikujących się do strzału wzmacniacza.

Wnioski o komentarz z Departamentu Zdrowia Kalifornii i Biuro Gubernatora w Colorado nie zostały natychmiast zwrócone.

Administracja Prezesa Joe Biden w sierpniu ogłosił plany rozwijania dawek wspomagających dla wszystkich dorosłych inseptember, zanim doradcy z FDA i CDC zaleciły bardziej ograniczone autoryzację.

końcowych zaleceń byli bardziej restrykcyjne, umożliwiając wzmocnienia dla osób w kilku różnych kategoriach. Zaleca się one dla wszystkich całkowicie immunizowanych dorosłych 65 i starszych, którzy otrzymali jeden z trzech szczepionek. Dla młodszych dorosłych, zalecane są tylko dla osób z podstawowymi warunkami zdrowotnymi lub tych, których miejsc pracy lub sytuacje żywe umieścić je w zwiększonym ryzyku COVID-19.

Pfizer Inc (NYSE: PFE) i Biontech we wtorek złożył wniosek o zatwierdzenie FDA do rozszerzenia wykorzystania swojego wzmacniacza dla wszystkich dorosłych, ale FDA nie ma jeszcze ważenia.

Dr Paul Offit, ekspert choroby zakaźnych na Uniwersytecie Pensylwanii i członek panelu doradczego szczepionki FDA, powiedział, że nie spodziewa się, że doradcy szczepionek Agencji usłyszeć prośbę Pfizera o rozszerzenie wykorzystania strzałów wzmacniających wszystkim dorosłym.

“Byłoby wspaniale, gdyby tak było”, powiedział, ponieważ opinia publiczna prawdopodobnie zobaczy niektóre z tych samych wahanie panel doradczy wyrażony podczas wstępnego przeglądu wniosku o Pfizer o zezwoleniem do wzmacniaczy dla wszystkich dorosłych.

Offit powiedział, że nadal nie jest przekonany, istnieje korzyści dla wzmacniaczy dla osób w wieku od 18 do 29 lat, zwłaszcza u młodych mężczyzn, gdzie istnieje potencjalne ryzyko efektu ubocznego zapalenia serca znanego jako zapalenie mięśnia sercowego. “To rzadko, ale to prawdziwe” – powiedział.

.