Niedobory dostaw SAP Siła odzyskiwania strefy euro przez Reuters

Niedobory dostaw SAP Siła odzyskiwania strefy euro przez Reuters

Niedobory dostaw SAP Siła odzyskiwania strefy euro przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Stalowy pracownik Niemiec Conglomerat Industrial Thyssenkrupp AG stoi połowie emitujących iskrów surowego żelaza z bluzka w Germany największej fabryki stalowej w Duisburgu, Niemcy. Reuters / Wolfgang Rattay Photo

przez Jonathan Cable

Londyn (Reuters) – działalność biznesowa strefa euro pozostała silna w zeszłym miesiącu, mimo obawami o wariant Delta koronavirus i powszechne problemy z łańcuchem dostaw, zgodnie z ankietą, która zasugerowała bloc Gospodarka może wrócić do poziomów pre-Covid-19 do końca roku.

IHS Markit’s Final Composite Menedżerów Zakupów (PMI), postrzegany jako dobry przewodnik po zdrowiu gospodarczych, spadł do 59,0 w zeszłym miesiącu z lipca 15-letnim wysokości 60,2, nadal znacznie powyżej 50 znaków rozdzielających od skurczu, ale poniżej 59.5 “Flash” oszacowanie.

“Momentum wzrostu w strefie euro zanika zgodnie z ostatnimi badaniami i wskaźniki na nowo. Wielkie pytanie brzmi: czy odzyskiwanie może kontynuować w przyzwoitym tempie i szybko zamknąć lukę z pandemicznym PKB “- powiedział Bert Colijn w ing.

Gospodarka wzrośnie 2,2% w tym kwartale, sondażu Reuters opublikowany wcześniej w piątek Przewidywane, a IHS Markit powiedział, że gospodarka strefy euro była na dobrej drodze do tyłu na poziomie przedpandemicznym do końca roku, jeśli nie wcześniej. [ECILT / EU]

, ale ciągłe zakłócenia łańcucha dostaw spowodowane przez pandemię oznaczało koszt surowców wzrosły ponownie w tym miesiącu. Wskaźnik cen wejściowych był bliski rekord 69.5 – choć w dół z lipca 69,9.

inflacji doprowadziło do dziesięcioletniej wysokości 3,0% w sierpniu, z dalszym wzrośnięciem, prawdopodobnie oficjalne dane pokazały we wtorek, rzucając wyzwanie Europejskiego Banku Centralnego Banku na wzrost cen i jego zobowiązanie do spojrzenia przeszłości, co uzna za tymczasowy wzrost.

nadal, z większością Przemysł serwisowy ponowne otwarcie po podnoszeniu wielu ograniczeń jego PMI pozostał dobrze powyżej Breakeven o 59.0, choć poniżej lipca 59,8, który był najwyższym czytaniem od czerwca 2006 r.

Działalność usług w Niemczech, największa gospodarka Europy, rozszerzona w silnym tempie jako przedsiębiorstwa, które Został trafiony przez Coronavirus Lockdowns Catered do popytu w upuszczeniu, chociaż niedobory personelu i ciśnienia kosztów umieszczają wgniecenie we Francji.

Przemysł usług Włochy odnotował kolejny miesiąc stromego wzrostu, utrzymując nadzieję na silne odbicie ekonomiczne, aw Hiszpanii sektor rozszerzył się za piąty miesiąc z rzędu, ponieważ wycofano więcej ograniczeń podróży COVID-19.

w Wielkiej Brytanii, poza wspólną Unię Walutową, ożywienie straciło więcej pędu niż pierwotnie oszacowany jako niedobory personelu i zagadnienia łańcucha dostaw ważone w przedsiębiorstwach w sektorie ogromnych usług kraju. [GB / PMIS]

Tymczasem sprzedaż detaliczna strefy euro, proxy dla popytu konsumenckiego, były znacznie słabsze niż oczekiwano w lipcu, przeszedł głównie przez gwałtowny spadek liczby towarów zakupionych online, pokazano oficjalną datę.

Fracht Środki blokady mogą być ponownie nałożone również wgniecenie w optymizmie. Wskaźnik oczekiwań biznesowych usług Euro strefy w badaniu PMI zanurzono do czteromiesięcznego niskiego 68,9 od 69.1.

.