Niedobór mocznik grozi transportem Korei Południowej, przemysłu energetycznego przez Reuters

Niedobór mocznik grozi transportem Korei Południowej, przemysłu energetycznego przez Reuters

Niedobór mocznik grozi transportem Korei Południowej, przemysłu energetycznego przez Reuters

3/3 © Reuters. Ludzie czekają w linii, aby uzyskać mocznik w Iksan, Korei Południowej, 9 listopada 2021. Yonhap przez Reuters 2/3

przez Sangmi Cha i Heekyong Yang

Seul (Reuters) – Korea Południowa leci wojskowy tankowiec do Australii Tydzień do Airlift 27 000 litrów roztworu mocznika, stosowany w pojazdach z silnikiem wysokoprężnym i fabryki do cięcia emisji, pośród strasznych niedobór zagrażających zagrożeniu transportu handlowego i branż.

Około dwóch milionów pojazdów wysokoprężnych, głównie ciężarówki towarowe, są wymagane przez rząd do stosowania dodatku, zgodnie z ekspertami branżowymi.

sterowników pojazdów wysokoprężnych rozpoczął panikę Kupując mocznik po w zeszłym miesiącu Custom China wprowadziły nowe wymagania eksportowe, skutecznie zatrzymując eksport w celu zwiększenia dostaw do rynku krajowego. Prawie 97% importu mocznika Korei Południowej pochodziło z Chin między stycznia do września, powiedział Ministerstwo Handlu.

. “Jechałem około 70 kilometrów do stacji benzynowej, aby uzyskać roztwór mocznika dla mojej ciężarówki i były długie linie pojazdów, a moja kolej nie przyszedł, więc po prostu pozostawiłem pustych ręcznie” Lee Bejung-Ki, 63, powiedział Reuters , dodając, że nie byłby w stanie kontynuować pracy od środy, chyba że znalazł trochę mocznika.

Niedobór zagraża zatrzymanie zatrzymania ciężarówek dostawczych prowadzących benzynę i inne paliwa do lokalnych stacji benzynowych, powiedział urzędnik z głównych rafinerów Korei Południowej.

“Jeśli stacje benzynowe nie zdołają otrzymywać wystarczającej ilości paliwa, może prowadzić do skoku w kosztach logistycznych w prawie wszystkich branżach, które ostatecznie mogą obciążać konsumenci (z powodu) wzrostu cen zwykłych towarów konsumpcyjnych.”

, ale niedobór może mieć jeszcze większy wpływ na sektorze przemysłowym Korei Południowej, ponieważ przepisy środowiskowe określiły, że niektórzy producenci używają kary mocznika lub twarzy.

. Przemysłowy inwentaryzacja mocznika, która utrzymuje fabryki, był już niski, zgodnie z źródłem przemysłu produkcyjnego.

“Co moglibyśmy zrobić, aby złagodzić niedobór mocznika do pracy fabrycznej, jest poprosić rządu, aby zrelaksować te przepisy ochrony środowiska”, powiedział źródło.

z 835 000 ton mocznika importowanego w 2020 r. 34,7% było przeznaczone do użytku przemysłowego, 9,8% dla samochodów, a reszta została wykorzystana do produkcji nawozu rolniczego, powiedział Ministerstwo Środowiska.

Głównym South Korean Sealea Dostawca powiedział, że nie był w stanie zaimportować mocznika z Chin od połowy października i zwolnił produkcję roztworu mocznika.

producentów zmartwionych

Jeśli niedobór mocznik utrzymuje się, sektor auto, który już stojący w obliczu niedoboru półprzewodnika i podwyżki cen w surowcach, stwierdziłoby, że trudno byłoby uzyskać części od dostawców, powiedział Lee Hang-Ko, Doradca Executive W Korea Automotive Technology Institute.

fabryk samochodów za granicą mogą być zmuszone do cięcia produkcji, jeśli dostawcy nie byli w stanie dostarczyć części do portów Korei Południowej do wysyłki, powiedział.

prezydenta księżyca Jae-in powiedział spotkaniu gabinet we wtorek, że nie było potrzeby “nadmiernej obawy” i pomoc była w drodze.

Rząd wydał zasoby sektora publicznego mocznika do obszarów w pilnej potrzebie i wspomniane zapasy wojskowe zostaną również wydane jako środek tymczasowy.

Minister obrony Suh Wook we wtorek powiedział w komisji parlamentarnej zgromadzenia planów wojskowych w celu uwolnienia około połowy zapasu 445 ton roztworów motoryzacyjnych do cywilów jako pożyczki.

Korea Południowa Zabezpieczona 200 ton masowej mocznika z Wietnamu w tym tygodniu i jest w porozumieniu z innymi narodami do 10 000 ton, wystarczy, aby uzyskać 30 000 ton płynu wydechowego Diesla. Ministerstwo Obrony we wtorek powiedział, że pierwsza partia dostawy z Australii została zabezpieczona.

W 2015 r. Korea Południowa sprawiła, że ​​jest to obowiązkowe dla samochodów wysokoprężnych do korzystania z rozwiązań moczników do kontroli emisji, ruchu, który teraz wpływa na 40% zarejestrowanych pojazdów. Pojazdy wysokoprężne wykonane od 2015 r. Były wymagane do montażu w selektywnej redukcji katalitycznej (SCR), które polegają na wstrzyknięci roztworu mocznika do szorowania tlenku azotu (NOx) z oparów wydechowych Diesla.

.