NewPark Resources wciśnięty do oddzielnych jednostek przez inwestora aktywistycznego przez Reuters

NewPark Resources wciśnięty do oddzielnych jednostek przez inwestora aktywistycznego przez Reuters

NewPark Resources wciśnięty do oddzielnych jednostek przez inwestora aktywistycznego przez Reuters

przez Svea Herbst-Bayliss

(Reuters) – NewPark Zasoby (NYSE: NR), dostawca systemów wiertniczych płynów i systemów maty kompozytowych stosowanych w Eldfields, jest pchany przez inwestora aktywistycznego, aby oddzielić systemy przemysłowe i płynów działalności , zgodnie z listem widzianym przez Reuters.

Bradley Radoff, prywatny inwestor, który wcześniej pracował jako kierownik portfela w Daniel Loeb’s Third Point Hedge Fund, zbliżył się do Zarządu Newpark i popycha dla podziału. Twierdzi, że dwa segmenty brakuje synergii, odwoływać się do różnych baz inwestorów i zwiększyć nadmierne koszty korporacyjne.

“Ujawnienia własne Spółki i prezentacje inwestorów podkreśla, że ​​segment rozwiązań przemysłowych jest przedsiębiorstwem wysokiego marginesu na trajektorii wzrostu, podczas gdy segment systemów płynów jest nieopłacalną działalnością działającą na przeciwległym końcu widma przejścia energii” Radoff napisał do zarządu.

“Deska Zarządu Newpark jest bardzo skoncentrowana na tworzeniu wartości akcjonariuszy, ponieważ realizujemy w naszych strategicznych priorytetach, w szczególności ekspansji i dywersyfikacji naszych rozwiązań przemysłowych”, powiedział rzecznik.

Rzecznik dodał, że firma już powiedziała, że ​​zatrudnił JPMorgan Chase (NYSE: JPM), aby przejrzeć swoje portfolio i ocenić alternatywy. Firma stwierdziła również, że ceni wejście akcjonariuszy i nadzieje “, aby kontynuował konstruktywny dialog z (Bradley Radoff).”

NewPark podważa swoją zdolność do “wiarygodnej historii środowiskowej, społecznej i zarządzającej”, zachowując dwa segmenty razem, Radoff napisał. Większość członków Zarządu Newpark to weterany w branży ropy i gazu.

Cena akcji Spółki zamknięta za 2,72 USD w poniedziałek. Pięć lat temu akcje handlowały o wartości 7,80 USD.

Radoff, który siedzi na pokładzie niezależnej firmy Energetycznej Vaalco Energy i z powodzeniem popchnął zmiany w Tetra Technologies (NYSE: TTI), gdzie firma zgodziła się dodać zróżnicowany dyrektor i wyznaczyć nowego przewodniczącego, wzywa NewPark do dzielenia się na pewien czas Inne firmy rozrywają się.

.