Nasdaq porusza się powyżej rekordu 14.000 jak Tech nadal króluje Najwyższy przez Investing.com

Nasdaq porusza się powyżej rekordu 14.000 jak Tech nadal króluje Najwyższy przez Investing.com

Nasdaq porusza się powyżej rekordu 14.000 jak Tech nadal króluje Najwyższy przez Investing.com

© Reuters.

Przez Yasin Ebrahim

Investing.com – Nasdaq przeniósł się powyżej rekordowego kamienia milowego wtorek, jak zapasy technologii nadal rack się zyski w tle spadających Covid-19 przypadkach i dalszych postępów w zakresie bodźców fiskalnych.

Dow Jones Industrial Average wzrósł o 0,13%, czyli o 41 punktów. S&P 500 wzrósł o 0,05%, a Nasdaq Composite zyskał 0,31%. 

Twitter (NYSE: TWTR) doprowadziły do zysków w szerszym sektorze technologicznym, do 4% jak Wall Street mówił się social media firmy zarobków ze względu na wtorek po zamknięciu rynków. “Oczekujemy[ Twitter] Q4 wyniki pokonać szacunki konsensusu dla przychodów napędzanych przez drugi kwartał z rzędu wyższy popyt reklamodawców i monetyzacji odbiorców,” Wedbush powiedział w nocie.

Electronic Arts (NASDAQ: EA) wzrosła o 3% po tym, jak firma ogłosiła umowę kupna Glu Mobile (NASDAQ: GLUU) za 2,4 mld USD. Oczekuje się, że fuzja rozkręci działalność mobilną EA i zdywersyfikuje jej ofertę gier mobilnych.

DISH Network (NASDAQ: DISH) był również jednym z największych gainers, więcej 2% przed jego zarobków zaplanowanych na 17 lutego.

Sentyment na zapasy był również wspierany przez ciągły spadek przypadków wirusa w USA i podnieść tempo wprowadzania szczepionek, które prawdopodobnie doprowadzi do silniejszego niż oczekiwano ponownego otwarcia.

USA odnotowano mniej niż 100.000 nowych przypadków na drugi dzień z rzędu poniedziałek i hospitalizacji nadal spadać. Administracja Bidena ma zwiększyć podaż szczepionek wysyłanych bezpośrednio do państw o 5% w ciągu najbliższego tygodnia, ponieważ Pfizer (NYSE: PFE) i Moderna (NASDAQ: js-hover-me-wrapper”>MRNA) zwiększyć produkcję.

Zapasy energii, jednak znalazł się pod presją po spadku ropy głównych firm Exxon Mobil (NYSE: XOM) i Occidental Petroleum (NYSE: OXY) i oilfield dostawcy usług TechnipFMC (NYSE: FTI).

TechnipFMC PLC (NYSE:FTI) spadł o 7% przed usunięciem z S&P 500.

Na bodziec, prezydent Joe Biden powiedział i sekretarz skarbu Janet Yellen spotkał się z dyrektorami kilku blue chip biznesu, w tym Walmart (NYSE: WMT) i JPMorgan (NYSE: JPM), aby omówić jego 1,9 bilionów dolarów planu bodźców.

Trzy główne średnie zamknięte na rekordowo wysokich poziomach w poniedziałek, a uczestnicy rynku kontynuowali zwyżkowe połączenia, powołując się na impuls z utrzymującego się wysokiego poziomu płynności.

“Więc podczas gdy pozostajemy na baczności podwyższonej zmienności do strajku w pewnym momencie w nadchodzących tygodniach, uważamy, że inwestorzy powinni pozostać na kursie na drodze do S & P 4000,” Janney Montgomery Scott powiedział w nocie.

W innych wiadomościach, Simon Property (NYSE: SPG) skoczył o ponad 3% po tym, jak operator centrum dostarczył optymistyczne perspektywy na 2021 r., prognozując ożywienie w najemcach detalicznych, a także poprawę stawek za odbiór czynszów.