Najlepsze wschodzące waluty tracą Steam As Sing-Hike Bets Wane By Bloomberg

Najlepsze wschodzące waluty tracą Steam As Sing-Hike Bets Wane By Bloomberg

Najlepsze wschodzące waluty tracą Steam As Sing-Hike Bets Wane By Bloomberg

© Reuters Najlepsze wschodzące waluty tracą Steam As Sing-Hike Bets Wane

(Bloomberg) – niektóre tegoroczne najlepsze wschodzące waluty rynkowe wypadają poza korzyść, ponieważ handlowcy przycinają zakłady na dalsze podwyżki stóp procentowych.

Brazylijski prawdziwy i rubel rosyjski, który przeszył większość swoich rówieśników w pierwszej połowie świętej polityki zacieśniają, teraz poszedł do tyłu. Prawdziwy spadł o 4,5% od końca czerwca, więcej niż jakakolwiek inna duża waluta śledzona przez Bloomberg.

Cykl dokrężny był w pełnej sile na rynkach wschodzących na długo przed rozpoczęciem rezerwy federalnej ustanawiającym osi czasu do skalowania swojego programu kupującego obligację, który krzesło Jerome Powell powiedział w piątek, mógłby rozpocząć się jak najszybciej w tym roku. Wczesne wędrówki w Rosji i Brazylii pomogły przepływy łodygi z rynków wschodzących, choć decydenci wciąż równoważycie potrzebę bitwy inflacji z Pragnienie wspierania gospodarek poobijanych przez Covid-19.

Polski i Kolumbia może być obok podnoszenia stawek. To oferuje niektóry potencjał do opóźnienia walut, takich jak złoty polski, ochrona ich względnej przewagi wobec przyspieszania cen i perspektywę rosnących stawek USA.

“Wczesnych turystów, gdzie prędkość dokręcania była zgodna z lub w niektórych przypadkach szybciej niż historyczne cykle turystyczne, prawdopodobnie spowolni tempo wędrówki lub pauzę w nadchodzących miesiącach” Goldman Sachs Group Inc (NYSE: GS )

Evolving Environment

Branża Brazylii zwiększyła już szybkość klucza o 325 punktów bazowych w tym roku, więcej Niż większość rówieśników, a zakłady do przodu cenowe wyceniają w spowolnianiu wycieczek po wrześniach. W Rosji przedsiębiorcy przewidują bank centralny zwiększy swój benchmark o około 50 punktów bazowych w ciągu najbliższych trzech miesięcy, w dół z ponad 130 punktów na początku lipca.

Ten ewoluujący środowisko stawki przedstawia kluczową okazję dla przedsiębiorców do wykorzystania odmian w kolejnej fazie cyklu dokręcania wschodzącego, zgodnie z Goldman Sachs.

Korei Południowej stał się pierwszym głównym krajem azjatyckim w celu podniesienia stóp procentowych w tym roku w czwartek, z większą liczbą wędrówek w rurociągu, gdy ostrość obracała się przed podpisaniem gospodarki do ograniczenia bańki aktywów napędzanej długu.

Wygrana róża przed rozpoczęciem zysków po tym, jak Gubernator Centralny Korei pozostał niejednoznaczny w czasie następnego ruchu. Waluta powinna wzmocnić jastrzębski “Bank Korei, odporność gospodarczą I technicznie wywyższa, “powiedział MITUL KOTECHA, główne rynki wschodzące Azja i Europa Strategista na TD Securities w Singapurze.

“rynki prawdopodobnie będą nadal ścigać wydajność, co oznacza te kraje, przy stosunkowo agresywnych postawach pieniężnych i wyższych rentowności będą korzyści większość”, powiedział.

Akt bilansujący

Jest to delikatna ustawa do bilansowania dla decydentów, którzy Muszę walczyć o rosnące ceny bez dusznego wzrostu, ponieważ zagrożenie wariantów COVID-19 nadal krosuje się nad globalną gospodarką. Polska dla tego zasygnalizowała, że ​​chce zachować politykę pieniężną luźną, dopóki odbicie ekonomicznego jest dobre, pomimo gwałtownej inflacji.

Mimo to kraj Wschodnioeuropejski może być kolejny w kolejce po rozszerzeniu gospodarki w jego najszybszym corazowym tempie w drugim kwartale, z Deutsche Bank AG (NYSE: DB) przewidywającą podwyżki w październiku i listopadzie. Złoty w tym roku zachowało waluty na Węgrzech i Czechach, które rozpoczął agresywne kampanie zacieśniające monetarne, aby utrzymać inflację pod kontrolą.

Słuchaj: EM Weekly Podcast: Powell Taper Talk; Chiny Dane produkcyjne

Polska wyróżnia się jako wschodzący rynek, który był “za krzywą, jeśli chodzi o podniesienie stawek”, powiedział Oliver Harvey, strategie na bazie Londynu w Deutsche Bank (DE: DBKGN). Jego gołębi się stanowisko polityki ma Zważono na walutę, którą Bank mówi, jest około 10% niedocenianych opartych na jego modelach. Jeśli bank centralny miał obrócić więcej jastrzębie w tym roku, złoty mógłby być handlem doganiowym, powiedział

świeżych jastrzębskich sentymentów pojawia się również w Kolumbii, gdzie bank centralny zasygnalizował, że może wkrótce przyłączyć się do trendu regionalnego dla wyższych stóp procentowych jako inflację szybciej. Twórcy polityki widzą gospodarkę rozszerzającą się o 7,5% W tym roku. Ekonomiści widzą decydenci zwiększając szybkość klucza o 75 punktów bazowych w tym roku, z rekordu o niskim poziomie 1,75%.

“Oczekujemy, że decydenci w Azji i Europie Wschodniej zacieśniają się bardzo stopniowo, z czasem podwyżek uzależnione od decyzji przez Fed” i Europejski Bank Centralny, powiedział Lewis Jones, Menedżer portfela długu wschodzącego w William Blair Management LLC w Nowym Jorku. “Banki centralne w Ameryce Łacińskiej i wśród krajów o wyższej plonowaniu gdzie indziej działają bardziej agresywnie, aby stwarzyć obawy o średniookresową obawy o ochronę inflacji, podczas gdy ogólny cykl turystyczny prawdopodobnie będzie stosunkowo krótki”.

W nadchodzącym tygodniu inwestorzy będą również oglądać decyzje stawki z Chile i Zambii. Oczekuje się

Kawałki polityki

CHILE CHILE Oczekuje się zwiększyć szybkość klucza o 50 punktów bazowych, przy jednoczesnym zatrudnianiu bardziej jastrzębskiego tonu pośród bodziec fiskalny Oczekuje się, że środki i oczekiwane odczyty inflacyjne Zambia Bank Centralny Zambia zostawiają stawki niezmienione, z inflacją spowolnieniem, jak światowej bilanki w Kwacha pomogło w przypadku kosztów importowych w Meksyku, inwestorzy będą szorować kwartalny raport inflacyjny, który zostanie wydany wtorek dla wskazówek Na drodze do polityki pieniężnej w Sierpniu Polityki Monetarnej Czytanie inflacji z powodu piątku będzie ściśle obserwowany, ponieważ prawdopodobnie wpłynie na kolejną decyzję polityczną 23. 23. Inwestorzy wrócili do rynku długu w Turcji wśród ulgi, że nowy gubernator banku centralnego nie uległy Przewiduje się, że prezydent Recep Tayyip Erdogana wezwanie do niższych danych stóp procentowych w środę okazuje się pokazać wzrost gospodarczy Turcji przyspieszył do 21% w drugim kwartale od roku wcześniej z powodu korzystnego efektu bazy “Momentum aktywności gospodarczej prawdopodobnie będzie nadal złagodzić w obliczu trwającej niepewności co do sytuacji pandemii, Podwyższona zmienność FX i stopy procentowe “Citigroup Inc (NYSE: C). Ekonomiści, w tym Ilker Domac i Gultin Isiklar, napisali w nocie

Dane PMI

Dane PMI będą oferować pierwszy spojrzenie na to, w jaki sposób gospodarka wypadła w sierpniu po przedzieraniu krawężnik, aby zawierały rozprzestrzenianie się wariantu Delta. Produkcja i brak produkcji PMIS mają zostać wydany we wtorek, figurki Chiny odzwierciedlają wpływ najnowszych przypadków Covid-19, co spowodowało zamknięcia w portach morskich i lotniskach, z efektami pukania do handlu i przemysłu, jak również Turystyka i wypoczynek, zgodnie z notatnikiem z analityków ING Groep (AS: Inga) prowadzony przez Roberta Carnella w Singapurze. Juan osłabił w tym miesiącu Korea Południowa, Tajwan, Malezja, Indonezja, Tajlandia i Filipiny uwolnią wskaźniki aktywności fabryki w środę. Chiny Caixin Manufacturing PMI ma ten sam dzień

Oczekuje się, że spodziewane jest

Indii zgłosić we wtorek, że wzrost PKB przyspieszył do 21% w drugim kwartale od 1,6% w ciągu ostatnich trzech miesięcy ze względu na niski efekt bazy rocznie tempo wzrostu maskuje podstawową słabość spowodowane przez najnowsze rozprzestrzenianie się Covid-19, co było znacznie głębokim, niż w ubiegłym roku, zgodnie z ing rupii osłabił około 0,8% w tym roku Korea Południowa informuje produkcję przemysłową we wtorek, figury handlowe w środę i ostatnim PKB drugiego kwartału w czwartek Tajlandia jest Prognoza, aby zgłosić we wtorek, że jego saldo rachunku bieżącego pozostawało w deficycie w lipcu, co może wilgotne żywiołek w zeszłym tygodniu nad bahtem po tym, jak władze powiedzieli, że epidemia wirusa osiągnęła szczyt. Bieżący saldo konta jest niedoborem od listopada Indonezja rozpocznie scenę odczytów CPI na sierpnia w środę, a następnie Korea Południowa na Handlowcy w czwartek będzie oglądać na każdy potencjalny rynek Wpływ z 2022 r. Wniosek budżetowy Brazylii, który należy przedłożyć do 31 sierpnia, naród ma również zaplanowany, aby uwolnić narodowe dane bezrobocia w czerwcu, a także Dane PKB drugiego kwartału Następujące liczby produkcji przemysłowej na lipca, do opublikowania Czwartek, odzwierciedlą słabą wydajność w sektorze samochodowym, według Bloomberg Economics Columbia Dane bezrobocia w lipcu, które zostaną wydane we wtorek, pokaże zmniejszenie od miesiąca wcześniej wśród Ekonomii Gospodarczej, według Bloomberg Economics

(dodaje komentarz przez William Blair Manager w 15. akapicie)

© 2021 Bloomberg LP