Nagraj eksport ostro zawęził deficyt handlowy U.. Reuters

Nagraj eksport ostro zawęził deficyt handlowy U.. Reuters

Nagraj eksport ostro zawęził deficyt handlowy U.. Reuters

2/2 © Reuters. Plik Photo: Kupujący Przeglądaj w supermarkecie podczas noszenia masek, aby pomóc spowolnić rozprzestrzenianie się choroby Coronavirus (Covid-19) w północnym St. Louis, Missouri, US 4 kwietnia 2020. Reuters / Lawrence Bryant / Plik Zdjęcie 2/2

Lucia Mutikani

Waszyngton (Reuters) – deficyt handlu amerykańskim zawodzi ostro w październiku, ponieważ eksport wzrosła do rekordu wysokiego, potencjalnie ustanawiający handel, aby przyczynić się do wzrostu gospodarczego w tym kwartale po raz pierwszy w ponad roku.

Raport z Departamentu Commerce we wtorek, który również pokazał import wzrastający do całego poziomu wysokiego, dodanego do dokręcania rynku pracy, silne wydatki konsumentów, a także usług i działalność produkcyjna, która zasugerowała przyspieszenie wzrostu rok wijący się.

“Deficyt handlowy zwęża się duży czas i wlewając jeszcze więcej paliwa w zbiorniku gospodarki, która gwarantuje silniejszy wzrost, ponieważ 2021 dobiega końca, “powiedział Christopher Rupey, główny ekonomista w Fwdbonds w Nowym Jorku” miesiąc niski w wysokości 67,1 miliarda dolarów. To był największy spadek procentowy od kwietnia 2015 r., Odzwierciedlając wzrost przepływu towarów i usług po zakłóceń spowodowanych pandemią Covid-19.

ekonomistów ankietowanych przez Reuters prognozowano 66,8 mld USD deficyt. Eksport Przyspieszył 8,1% do wysokiego poziomu 223,6 mld USD. Płyt był prowadzony przez eksport towarów, co wzrosło o 11,1% do 158,7 mld USD, także wysoki rekordowy.

eksport materiałów przemysłowych i materiałów wzrosła 6,4 mld USD, z przesyłkami surowych ropa przewiduje 1,2 mld USD.

eksport ropy naftowej były najwyższe na płycie.

Eksport towarów kapitałowych wzrosło 3,1 mld USD, wzmocnione przez inne maszyny przemysłowe, a także samoloty cywilne. Eksport żywności wzrósł o 2,1 mld USD, a soja rośnie 1,8 miliarda dolarów. Eksport towarów konsumpcyjnych podskoczył 1,6 mld USD, podnoszone przez wzrost przesyłek diamentów klejnotów, a także pojazdów silnikowych, części i silników.

Naród eksportował więcej usług, które wzrosły 1,0 mld USD do 64,9 mld USD. Który odzwierciedla wzrost podróży zagranicznych, innych usług biznesowych i opłat za korzystanie z własności intelektualnej. Dalsze zyski prawdopodobnie po tym, jak Stany Zjednoczone ponownie otworzyły granice do międzynarodowych podróżnych na początku listopada po 20-miesięcznym zakazie.

Wariant OMICRON Coronavirusa może jednak tymczasowo powolne podróże międzynarodowe po ostatnich ograniczeniach od osób podróżujących z krajów Afryki Południowej.

“Podczas gdy międzynarodowa działalność podróżna może zostać ponownie zwilżona później w miesiącu z pojawieniem się Wariant Omicron, oczekujemy dalszej normalizacji podróży do 2022 r. – powiedziała Veronica Clark, ekonomista w Citigroup (NYSE: C) w Nowym Jorku.

amerykańskich rynków finansowych były niewymawiane przez dane.

Silny import

Wzrost eksportów zaćmienie o 0,9% wzrost przywozu do 290,7 mld USD, również rekordowy. Import towarów wspiął się o 0,7% do wysokości 242,7 mld USD. Wzrost był prowadzony przez pojazdy silnikowe, części i silniki, które wzrosły 1,5 USD miliard niedobór wiórów.

skorygowany o inflację deficyt towarów zmniejszył 13,5 mld USD do 97,6 mld USD w październiku. To było Najmniejsze tak zwane deficyt towarów rzeczywistych od ostatniego grudnia. Jeśli deficyt handlu towarów rzeczywistych nadal się zmniejsza, handel może przyczynić się do produktu krajowego brutto w tym kwartale. Gap handlowy był oporem na wzrost PKB za pięć prostych kwartałów.

“na początku czwartego kwartału Wygląda na to, że eksport netto jest na dobrej drodze do dodania do wzrostu PKB, chociaż ostatnia zmienność na miesięcznych figurach sprawia, że ​​trudno jest wykryć dowolny niedostępny trend” – powiedział Daniel Silver, ekonomista w JPMorgan (NYSE: Jpm) w Nowym Jorku. “Nadal widzimy wzrost ryzyka dla naszej 7,0% prawdziwej prognozy wzrostu PKB na czwarty kwartał”.

szacunków wzrostu czwartego kwartału PKB wynoszą nawet 8,6% stawki rocznej. Gospodarka wzrosła w tempie 2,1% w trzecim kwartale. Odzwierciedla prędkość po powstrzymywaniu się przez niedobory i rozbłyski zakażeń Covid-19, napędzany przez wariant Delta. Niedobory z powodu warkantowanych łańcuchów dostaw spowodowanych przez Coronevirus to presja wentylatora.

Istnieją oznaki inflacja może pozostać znacznie powyżej cela 2% Rezerwy Federalnej na chwilę, również jako firmy konkurujące o pracowników podnoszą płace.

Oddzielny raport z Departamentu Pracy we wtorek wykazało jednostkowe koszty pracy, cena pracy na jedną jednostkę produkcji, wzrosła bardziej niż początkowo myśli w trzecim kwartale. Koszty pracy przyspieszone w wysokości 9,6% w ubiegłym kwartale, poprawione z 8,3% tempa zgłoszonego w listopadzie.

jednostkowych kosztów pracy wzrosła w stawce 6,3% w porównaniu z rok temu, największy wzmocnienie od 1982 r.

“Presja kosztów wynagrodzenia jednostki są silne w obliczu szczelnego rynku pracy” – powiedział Conrad Dequadros, Senior Ekonomicent Doradca w Brean Stolicy w Nowym Jorku.

Stopa bezrobocia wynosi 21-miesięczna niska o 4,2%.

.