Naft walczy ze strachem recesji; Ropa naftowa w USA, ale Brent Down przez Investing.com

08d066b4030517fe3eac5073f0cfc235

Naft walczy ze strachem recesji; Ropa naftowa w USA, ale Brent Down przez Investing.com

© Reuters. Autor: Barani Krishnan

Investing.com-Oil Bulls odkrywają, że surowy wiec napędzany Rosją opartą na oparciu nie jest w końcu odporny na rozmowę o recesji w USA.

Od czasu inwazji na Ukrainę 24 lutego, nawet w tygodniach poprzedzających to, długie w ropie zachowały się tak, jakby zakłócenia podaży były jedyną rzeczą, która ma znaczenie dla cen energii – nie popytu.

Domniemanie ukształtowało swoją obojętność na wszelkie dyskusje na temat potencjalnego wpływu na zapotrzebowanie na ropę na podstawie najgorszej inflacji w Ameryce od 40 lat. Dyskusyjne działania Chin w zakresie ograniczania nowych wybuchów Covid w największym na świecie kraju importowym ropy naftowej podsyciły również sceptycyzm wobec jakiejkolwiek wyprzedażu w ropie.

W tym tygodniu byki naftowe wykopały pięty, ponieważ rozmowa o zniszczeniu popytu nabrała tempa z powodu sprzedaży detalicznej benzyny w rekordowym poziomie prawie 4,50 USD za galon i olej napędowy za 6 USD w pompach w USA. Po dwudniowym slajdzie Prawie 10%, naftowi wciąż zdołała wycofać połowę tych strat w jednej sesji – środę.

Ale obok lasera inwestorów makro w tym samym czasie w sprawie dokręcania Fed i tego, czy może to ostatecznie wykonać gospodarkę w powrocie, aby prześladować rynek ropy w czwartek.

Po spędzeniu pierwszej połowy sesji w ujemnym i drugim wyżej, dwa surowe punkty odniesienia rozstrzygnęły dzień mieszany i niewiele się zmieniło. Być może jednak ważniejsze było gryzące uczucie, że surowe długie nie mogły już odrzucić negatywnego wpływu rozmowy inflacji.

“Ceny ropy pozostają niestabilnym handlem, ponieważ prognozy dotyczące ropy naftowej stają się bardziej niepewne”, powiedział Ed Moya, analityk na platformie handlowej Oanda. ”Inflacja pozostaje niewygodna wysoka i przyspieszyła globalne obawy dotyczące wzrostu. Ton ryzyka na Wall Street prowadzi do znacznie silniejszego dolara amerykańskiego, który waży ceny ropy. ”

Nowy Jork West Texas Intermediate lub WTI, punkt odniesienia dla ropy naftowej w USA, osiedlił się 42 centów, czyli 0,4%, po 106,13 USD po spadku aż do 3 USD wcześniej w sesji.

Brent Crude, globalny punkt odniesienia w Londynie dla ropy, osiedlił 6 centów, czyli 0,01%, po 107,45 USD za baryłkę po zbiorze ponad 1 USD wcześniej.

Podczas gdy wielu handlowców energetycznych pozostaje skupionych na potencjalnym zakazie rosyjskiej ropy naftowej, strach przed zakłóceniami wydaje się tracić rozpęd, powiedział Moya.

Oczekuje się, że wzrost cen pomp i spowolnienie wzrostu gospodarczego znacząco ograniczy odzyskiwanie popytu do końca roku i do 2023 r., Międzynarodowa Agencja Energetyczna ostrzegł w czwartek.

“W tym środowisku rynkowym ropa będzie walczyć, jeśli Chiny pójdą naprzód wraz z blokadami w całym mieście”, powiedział Moya, dodając, że długo w ropie będą musiały mieć nadzieję, że letnie wycieczki drogowe i loty i rejsy utrzymają żądanie obrazu.

Ekonomiści obawiają się, że gospodarka USA, w końcu na drodze do odporności po uszkodzeniu wyrządzonym przez dwuletnią pandemię koronawirusa, może ponownie ulec negatywnemu wzrostowi z podwyżek stóp procentowych Fed.

Wskaźnik cen producenta lub PPI, który mierzy to, co detaliści płacą za towary na poziomie hurtowym, wzrósł o 11% w ciągu roku do kwietnia, po 11,2% wzrostu 12 miesięcy do marca, powiedział w czwartek dział pracy.

dzień wcześniej Departament poinformował, że wskaźnik cen konsumpcyjnych lub CPI zwiększył się o 8,3% w kwietniu – w porównaniu z 8,5% wzrostem w ciągu 12 miesięcy do marca – ponieważ ceny paliwa i żywności pozostały w pobliżu rekordowych maksimów.

Przed odczytami PPI i CPI wskaźnik wydatków na konsumpcję osobistą lub PCE, który jest ściśle przestrzegany przez Fed, wzrósł o 5,8% w ciągu roku do grudnia i 6,6% w ciągu 12 miesięcy do marca.

Fed, którego własna tolerancja na inflację wynosi zaledwie 2% na Rok był zaniepokojony tymi liczbami i jest zdeterminowany, aby przywrócić odczyty PPI, PCE i CPI do łagodnych poziomów.

, aby to zrobić, urzędnicy w banku centralnym debatują o rentowności podwyżki stóp procentowych 75-basis w czerwcu, po wzroście odpowiednio 50-BPS i 25-BPS na ich spotkaniach majowych i marcowych. Podwyżka 75-bps reprezentowałaby największą korektę w górę od 1994 r.

Fed przewodniczący Jerome Powell wskazał również, że w sumie siedem podwyżek stawek-maksymalnie dopuszczalne w ramach kalendarza spotkań Banku Centralnego w tym roku-było na slocie za 2022 r. , i więcej może nastąpić w 2023 r., Do czasu osiągnięcia powrotu do rocznej stopy inflacji 2%.