Nadchodzi analiza-zima: skrajności temperatury paliwa globalne rajd gazowy przez Reuters

Nadchodzi analiza-zima: skrajności temperatury paliwa globalne rajd gazowy przez Reuters

Nadchodzi analiza-zima: skrajności temperatury paliwa globalne rajd gazowy przez Reuters

© Reuters. Plik Plik: Cysterna skroplona gazowa (LNG) jest szarpana w kierunku elektrowni termicznej w Futtsu, na wschód od Tokio, Japonia 13 listopada 2017 r. Reuters / Issei Kato / File Photo

przez Jessica Jaganathan, Nina Chestney i Scott Disavino

Oczekuje się, że Singapur (Reuters) – oczekuje się, że ceny gazu globalne będą złamać rekordów tej zimy jako gorące letnie liście półkuli północnej liście niska na kluczowych rynkach, podobnie jak zielone napędy energetyczne rampy w nowych regionach.

TENCHmarku holenderskich cen gazu ziemnego w północno-zachodnich Europie wzbudziły 80% w ciągu ostatnich trzech miesięcy na wysokości wszechczasów, podczas gdy punkt skroplony gaz ziemny (LNG) w Azji znajduje się w ośmioletnim sezonowym wysokości, dane Reuters.

handlowców zakłada, że ​​średnie ceny zimowe przewyższy zeszłorocznych szczytów, gdy głębokie zamrożenie w Azji Północnej wysłało LNG gwałtowny wzrost ponad 200% do nagrywania wysokości.

(Grafika: Globalny gaz Ceny – https://fingfx.thomsonreuters.com/gfx/ce/zgpomwdjopd/globalgasprices.png)

“Poziomy przechowywania są dość niskie w wielu miejscach, ponieważ gorące lato oznaczało, że nie było wiele szans na uzupełnienie zapasów, Więc może to być uparty na zimę, zwłaszcza jeśli znów będzie zamarznąć, powiedział handlowiec oparty na Singapurze.

Średnia cena za umowa pochodnego grudnia LNG w Azji północno-wschodniej wynosi około 17,65 USD za MMBTU, a około 17,80 USD za MMBTU na styczeń, powiedział Singapur Singapur.

W przeciwieństwie do tego, w zeszłym roku grudzień dostarczona cena dla ładunków fizycznych wynosi średnio około 11,50 USD za MMBTU, a w styczniu ładunki uśredniono w pobliżu 17 USD za MMBTU.

(grafika: Azja LNG Spot cen Vs Swap Ceny do przodu – https://fingfx.thomsonreuters.com/gfx/ce/jnvwegolnvw/asiaspotlngvsForwards.png)

Azja Wschodnia, Dom do dwóch najlepszych importerów LNG na świecie Japonia i Chiny, wysłane w 18 milionów więcej ton w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 2021 r. W tym samym okresie w 2020 r., XI NAN, wiceprezes na rynkach gazu i energii w Energii Rystada, powiedział.

“Ciepła temperatura była głównym kierowcą tego lata, plus zielony Energy Push w gospodarkach JKTC (Japonia, Korea, Tajwan i Chiny)” ona dodała.

Olympic Host Japan zwiększył import LNG, aby uniknąć kryzysu mocy w wyniku szybowania temperatur, podczas gdy chińskie firmy kupują ładunki, aby sprostać szczytowym popytom w południowych regionach i zapasu na zimę.

EUROPEJSKIE CENY NISKI

europejskich cen gazu ziemnego wzrosły również, a ceny w holenderskim koncentrowaniu TTF skacze 32% w ostatnim miesiącu do nagrywania wysokich, napędzanych przez letnich przestojów konserwacyjnych w Norwegii, niskiej dostawie LNG, wysokich cenach węgla i niskim gazem zapasy.

przechowywania gazu w Europie wynosi obecnie około 50% Do 60% pełnych, w porównaniu z 80% zeszłego lata, powiedzieli analitycy.

(Grafika: zapasy gazowe w północno-wschodniej Europie – https://fingfx.thomsonreuters.com/gfx/ce/byvrjoeove/neeuropegaSstocks.png)

“Istnieje realne ryzyko wchodzi do Europy wchodząc do sezonu zimowego o niskim poziomie zapasów, Sugerowanie, że ceny pozostaną dobrze wspierane, “ing analitycy powiedzieli w niedawnej notatce.

Russia Gazprom (MCX: Gazp) przeprowadziła rezerwację dodatkowych zdolności tranzytowych gazu, aby spełnić popyt, który również zwiększa ryzyko wzrostu cen w Europie, dodali analityki.

“Rosja jest obecnie jedynym krajem z zapasową produkcją, ale w celu zwiększenia eksportu, które musieliby zarezerwować dodatkową pojemność przez Ukrainę, a do tego momentu powstrzymały się,” James Hucstepp, analityk gazu EMEA w S & P Global (NYSE : SPGI) Platts powiedział. Analytics Platts posiada bullifish market perspektywy dla holenderskich cen gazu do 2023 roku, on dodany.

Naturalne kontrakty futurowe gazu naturalnego wzrosły do ​​31-miesięcznego wysokości w tym tygodniu, z energią Timera spodziewając się powyżej średnich temperatur do września i magazynowania poniżej średniej pięcioletnich. Obecny rynek futures Krzywa do przodu, sugeruje ceny powyżej 4 USD za MMBTU do 2022 r /mypmnmrxxxvr/hhubnprice.png)

Oczekuje się, że prawie 30 milionów ton dodatkowej produkcji LNG jest w tym roku, ale będzie to łatwo wchłaniane przez dwie najważniejsze regiony Europy i Azji, mówią analitycy.

“Dwa rynki walczą o dostarczanie LNG tej zimy, zwłaszcza w zimnej zimie” – powiedział XI Energy Rystad.

.