Myanmar Central Bank zamawia organy państwowe, aby nie korzystać z walut obcych przez Reuters

65c588510579981e6cb99afd7fd57573

Myanmar Central Bank zamawia organy państwowe, aby nie korzystać z walut obcych przez Reuters

© Reuters. Zdjęcie pliku: stosy Myanmar Kyat są widoczne na blacie, zanim klient je odebrał, w banku w Yangon, Myanmar 19 października 2015 r. Reuters/Minzayar

(Reuters) – Bank Centralny Myanmaru nakazał ministerstwa i lokalne rządy waluty obce transakcji krajowych, aby złagodzić presję na walutę Kyat.

Gospodarka kraju Azji Południowo -Wschodniej jest kryzysem od czasu, gdy wojsko przejęło władzę w zeszłym roku, zatrzymując dekadę reform politycznych i gospodarczych oraz presję na kurs Kyat w stosunku do dolara amerykańskiego.

“Oprócz rosnącego popytu na walutę obcą, kurs walutowy może się zmieniać ze względu na praktykę otrzymywania i wypłaty waluty obcej towarów i usług zakupionych w kraju – powiedział zastępca gubernatora banku centralnego Win Flot. Środa.

zwycięstwo Powiedział, że obecnie ciała takie jak hotele, restauracje, sklepy z pamiątkami i szkoły międzynarodowe korzystały z dolara amerykańskiego, a nie KYAT, ale także przedsiębiorstw i organizacji prowadzonych przez ministerstwa.

“Waluta Myanmar Kyat powinna być wykorzystywana w płatnościach krajowych i odpowiednich ministerstwach, rządzeniach regionalnych i stanowych … w razie potrzeby poinformować twoje organizacje”, powiedział jego oświadczenie, które zostało skierowane do ministerstw i samorządów lokalnych.

Zamówienie jest najnowszym wysiłkiem władz, aby uzyskać większą kontrolę nad przepływami walut obcych w narodzie prowadzonym przez wojsko.

Oficjalny kurs wymiany banku centralnego dla KYAT wynosi obecnie 1850 za dolara, ale zwykle był poniżej nieoficjalnej kursu czarnego rynku.

Bank Centralny wcześniej oświadczył, że od 3 kwietnia wymiana walut zarobiona lokalnie musi zostać zdeponowana pod adresem Licencjonował banki i wymieniono na KYAT w ciągu jednego dnia roboczego.

Ruch spowodował protesty mieszkańców i zagranicznych grup biznesowych, a bank centralny później zwolnił zagraniczne podmioty z reguły.