Monte Dei Paschi CEO mówi, że lepiej się spieszyć z podnoszeniem kapitału przez Reuters

Monte Dei Paschi CEO mówi, że lepiej się spieszyć z podnoszeniem kapitału przez Reuters

Monte Dei Paschi CEO mówi, że lepiej się spieszyć z podnoszeniem kapitału przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Mężczyzna spacery po logo Monte Dei Paschi Di Siena Bank w Rzymie, Włochy, 24 września 2013 r. Reuters / Alessandro Bianchi

przez Valentina ZA

Mediolan (Reuters) – Włoski rząd powinien przyspieszyć plany pomocy Monte Dei Paschi Podnieś gotówkę na rynku, dyrektor generalny Toskanii Banku powiedział, po tym, jak rząd nie udało się zatrudniać sprzedaży do większej rywalu UniCredit.

Skarbu Włoszech powiedział, że będzie wspierać nowy problem akcji w Monte Dei Paschi (MPS), z których jest właścicielem 64%, ale chce, aby inni inwestorzy mogli dołączyć, aby uniknąć łamania przepisów pomocy państwa Unii Europejskiej.

Aby uzyskać atrakcyjną propozycję po Unicredit odszedł od potencjalnego przejęcia, Rzym najpierw chce pozbyć się posłów wszystkich swoich problemowych pożyczek i wszelkich niezwykłych zagrożeń prawnych, powiedziano źródła.

MPS powiedział w czwartek, nie oczekuje się, że nie ma już spotkania z niedoborem kapitału Rok, popychając go z powrotem do 2023, ale nadal potrzebuje więcej kapitału, aby działać prawidłowo.

“już w 2021 r. Wystarliśmy, że wpływ nie wdrożył wzrost kapitału … (mamy stawkę) ograniczenia kapitałowe,” Naczelny Executive Guido Bastianini powiedział analitykom.

“Z perspektywy Banku, jeśli musi to zrobić, najlepiej, aby zrobić to wcześniej, a nie później”, dodał.

W oczekiwaniu na sprzedaż do UniCredit, MPS wprowadził nowego biznesplanu Bastianini, czytał po posłowie padł na zobowiązania restrukturyzacyjne podjęte w Komisji UE.

Skarb Państwa omawia teraz z UE Aktualizacja tego planu, który przewidywał wzrost kapitału 2,0-2.5, aby uzyskać zgodę na połączenie gotówkowe, które Źródła mówi, prawdopodobnie będą większe.

MPS ma opóźnione opóźnienia personelu, a Bastiang powiedział, że kosztował bank “dużo pieniędzy”, fakt, że nie renegocjuje personelu Umowa ze związkami zawodowymi.

włoskich banków odkładają personel tylko poprzez kosztowne plany emerytalne, a MPS potrzebuje więcej kapitału, aby móc to zrobić.

MPS powiedział, że przewiduje się, że przewidywany niedobór w jego kapitale Tier1 po 1 styczniu 2023 r. I już nie do połowy 2022 roku.

Bank zamienił się do zysku w wysokości 186,0 mln euro w okresie lipca-września, ze straty w wysokości 450,6 mln euro rok wcześniej Dzięki 131,5 mln euro napisze na dwóch pożyczkach, które zwracały.

funduszy pożyczonych w negatywnych stawkach z Europejskiego Banku Centralnego przewidywał dochód z działalności kredytowej o 2,5% kwartału w dzielnicy, podczas gdy opłaty netto spadły o 6,3% z powodu powolnej działalności gospodarczej bankowości komercyjnej i aktywów w miesiącach letnich.

.