Modi Indii odpracowuje reformy gospodarcze w zaskoczeniu zwycięstwa dla protestujących przez Reuters

Modi Indii odpracowuje reformy gospodarcze w zaskoczeniu zwycięstwa dla protestujących przez Reuters

Modi Indii odpracowuje reformy gospodarcze w zaskoczeniu zwycięstwa dla protestujących przez Reuters

2/2 © Reuters. Plik Foto: Premier Indii Narendra Modi w New Delhi, Indie, 29 stycznia, 2021. Reuters / Adnan Abidi / Plik Zdjęcie 2/2

przez Mayank Bhardwaj i Rajendra Jadhav

Ghaziabad, Indie (Reuters) -In z niespodzianką Piątek, indyjski premier Narendra Modi powiedział, że uchyliła prawa rolnictwa, że ​​rolnicy protestują przeciwko dłużej niż rok, iskrzących uroczystości dla tego, co rolnicy nazywali trudnym zwycięstwem. DECYZJA

MODI jest znaczącą wspinaczką dla lidera bojowego i przychodzi jako wybory państwowe w politycznie ważnym pasie do zboża.

Ustawodawstwo – trzy prawa wprowadzone we wrześniu ubiegłego roku – miał na celu deregulację sektora, umożliwiając rolnikom sprzedawać produkcję nabywcom poza regulowanymi rządowymi rynkami hurtowymi, w których hodowcy są zapewnione minimalnej ceny.

rolników, obawiając się Reforma obniżyłaby ceny, które dostają na swoich uprawach, wystawił ogólnokrajowe protesty, które narysowały w działaczy i gwiazdy z Indii i poza nią, w tym działacz klimatyczny Greta Thunberg i Piosenkarza POP Rihanna.

“Dzisiaj przyszedłem powiedzieć Cię, cały kraj, który zdecydowaliśmy się wycofać wszystkie trzy prawa rolnicze”, powiedział Modi pod adres do narodu.

“Wzywam rolników do powrotu do swoich domów, ich gospodarstw i ich rodzin, a ja też proszę, aby zacząć na nowo”.

Rząd uchyliłby prawa w nowej sesji Parlamentu, rozpoczynając w tym miesiącu, powiedział.

Koncesja na prawach Rząd powiedział, że istotne jest zwalczanie przewlekłego marnotrawstwa i nieefektywności wynika z wyborów na początku przyszłego roku w Uttar Pradesh (w górę), najbardziej zaludnionym państwem Indii i długi kluczowy polityczny bitwy i dwa inne państwa północne populacje wiejskie.

Kapitulacji MODI pozostawia nierozwiązany kompleksowy system dotacji gospodarskich i wspiera cenę, że krytycy mówią, że rząd nie może sobie pozwolić.

Może również podnieść pytania dla inwestorów o tym, jak reformy gospodarcze ryzyko są podważone przez presję polityczną.

protestujących rolników, którzy zostali obozowani w tysiące przez głównych dróg wokół stolicy, New Delhi, świętowały Back-Track Modi.

“Pomimo wielu trudności, byliśmy tu od prawie roku, a dziś nasza ofiara w końcu opłaciła się” – powiedział Ranjit Kumar, 36-letni rolnik w Ghazipur, głównym miejscu protestacyjnym w Uttar Pradesh.

Jubilant rolników rozdawał słodycze w uroczystościach i intonowane “grad rolnika” i “Long Live Farmers” Ruch “.

Rakesh Tikait, lider grupy rolników, powiedział, że protesty zostaną wywołane tylko wtedy, gdy Parlament uchylił prawa.

. Wróżny do Big Business

Modi’s Bharatiya Janata Party (BJP) w zeszłym roku nie było kwestii uchylania przepisów. Próbowałem złamać impas, oferując wodę w dół ustawodawstwa, ale przedłużające się negocjacje.

Protesty wzięły gwałtowne włączenie 26 stycznia, Dnia Republiki Indii, kiedy rolnicy przytłoczyli policję i szturchali historyczny czerwony fort w Nowym Delhi po rozdzieraniu barykadów i jazdy ciągnikami przez blokady blokady.

Jeden protestujący został zabity, a wyniki rolników i policjantów zostało rannych.

rolników mówią, że zmiany uczyniłyby je wrażliwe na konkurencję z dużego biznesu i mogłyby ostatecznie stracić wsparcie cenowe dla zszywek, takich jak pszenica i ryż.

Rząd mówi reforma sektora, który stanowi około 15% gospodarki 2,7 biliona USD, miałoby oznaczać nowe możliwości i lepsze ceny dla rolników.

MODI ogłosił złomowanie przepisów w mowie, oznaczając rocznicę urodzin Guru Nanak, założyciela Sikhizmu. Wielu z protestujących rolników jest Sikh.

Uznał, że rząd nie wygrał argumentu.

Rolnicy nazywają również minimalne ceny wsparcia dla wszystkich swoich upraw, nie tylko ryżu i pszenicy, nowego popytu, który zdobył przyczepność wśród rolników w całym kraju.

Niektórzy eksperci rolnicze powiedział, że odwrócenie MODI było niefortunne, ponieważ reformy doprowadziłyby nową technologię i inwestycje.

“Jest to cios rolnictwa Indii” – powiedział Sandip Das, nowy badacz oparty na Delhi i analityk polityki rolnej.

“Przepisy pomogłyby przyciągnąć wiele inwestycji w przetwórstwo rolnicze i żywnościowe – dwa sektory, które potrzebują dużo pieniędzy na modernizację”.

. Konfederacja Industry Industry (CII), grupa, która reprezentuje najlepsze korporacje, przypięły nadzieję na przepisy, aby utorować drogę do modernizacji rozpatrywanej infrastrukturze po zbiorach Indii.

Również 34 mld USD sektor przetwórstwa spożywczych wyrosłaby wykładniczo, dzięki przepisom, zgodnie z CII.

Inny organ branżowy, Federacja Indyjskich izb Handlowych i Przemysłu, późnym rokiem, powiedział, że prawa powinny pobudzać startupów, a interwencje technologiczne pomogłyby zmniejszyć marnotrawstwo i przynieść wydajność w sektorze rolnictwa.

Przechwytywanie możliwości, Kapitale Global i Indian Venture rozpoczął już finansowanie startów Agritech, które mają na celu uruchomienie całego łańcucha dostaw żywności, obecnie podatny na ogromne marnotrawki, często nawet od czterech do pięciu razy większości dużych gospodarek, mówią eksperci.

Anil Ghanwat, szef związku rolników i członka Sądu Najwyższego mianowanego panelu gospodarstw, powiedział, że prawa obiecały swobodę rolników od Middlemen i ich uchylenie zostaną otwarte na stare wykorzystywanie.

Opozycja była chętna do wykorzystania na śmieci między społecznościami rolniczymi a partią Modi i Rahul Gandhi z Głównej Partii Kongresu Opozycyjnej, powiedział, że rząd “arogancki” został zmuszony do przyznania.

“Tylko początek o wiele zwycięstw dla głosów ludzi” Mahua Mitra, prawawak z Partii Kongresu Trinamool i jednego z Staunchest Crytics Modi, powiedział na Twitterze (NYSE: TWTR).

wyborów stanowych są również należne wkrótce w Pendżabu i Uttarakhand na północy. Partii

MODI wygląda dobrze, aby odwołać wyzwania w kolejnych wyborach ogólnych, należnych do 2024 r., Ale w niepokojącej znaku dla niego, partia regionalna przetoczyła się do władzy w stanie Bengalu Zachodniego w maju.

.