Mediobanca, Top Investor Del Vecchio Sięga Rozejmuj na Były Zmiany przez Reuters

Mediobanca, Top Investor Del Vecchio Sięga Rozejmuj na Były Zmiany przez Reuters

Mediobanca, Top Investor Del Vecchio Sięga Rozejmuj na Były Zmiany przez Reuters

© Reuters. Plik Foto: Włochy Mediobanca Siedziba widziana jest w Mediolanie, Włochy, 8 listopada 2019. Reuters / Flavio Lo Scalzo / Plik Zdjęcie

przez Gianluca Semeraro i Valentina Za

Mediolan (Reuters) – Mediobanca (OTC: MDiby) W piątek zatwierdzony Wniosek według własnego udziałowca Leonardo del Vecchio do rowu Regułą rezerwującą do trzech miejsc zarządców do menedżerów włoskiego banku handlowego.

Przyjazne decyzję “Z głęboką satysfakcją” del Vecchio z kolei wycofał drugą propozycję zmian w Regulaminie Spółki, która została skrytykowana przez Zarząd Mediobancy.

Mediobanca skarżył się również, że del Vecchio nie udało się omówić z propozycjami firmy, które chciał wprowadzić do głosowania na Walnemu Zgromadzeniu Oct. 28, pomijając, co jest uważane za standardową praktykę dla spółek notowanych.

del Vecchio W zeszłym miesiącu Proponowane modyfikowanie zarządzania Mediobanca Zasady, aby Rada była bardziej zróżnicowana i niezależna od zarządzania, w pierwszym formalnym przeniesieniu, aby promować zmiany w grupie, ponieważ stając się jego największym inwestorem.

86-letni założyciel okularów Giant Luxotica kupił 19% Mediobanca po uzyskaniu prześwitu od europejskich organów regulacyjnych pod warunkiem, że nie zakłóciłby wraz z prowadzeniem banku.

del Vecchio w przeszłości ma kluczowe znaczenie dla strategii Mediobanca CEO Alberto Nagel, choć chwalił najnowszego biznesplanu Nagel.

Dwa są również uwikłani w zarządzanie w tussle w Generali (MI: Gasi), największym ubezpieczycielem Włoch, w którym zarówno Del Vecchio, jak i Mediobanca są inwestorami.

Mediobanca powiedział, że podczas gdy firma skorzystała z posiadających najlepszych menedżerów wśród swoich dyrektorów, był to wymóg ustawowy, który planował topór w przyszłym roku w świetle dyskusji z instytucjonalnymi inwestorzy i firmy doradztwo akcjonariusze.

Mediobanca był krytyczny wobec drugiej propozycji Del Vecchio, który powiedział, że ryzykował karanie inwestorów instytucjonalnych, którzy mają połowę Mediobanca.

Del Vecchio’s Holding Company, Delfin, powiedział późno w piątek wycofiłby propozycję uniknięcia mylących inwestorów, biorąc pod uwagę, że Zarząd Mediobancy postanowił przedstawić alternatywną propozycję, jeśli jeden przez del Vecchio został odrzucony.

Obecnie większość dyrektorów Mediobanca pochodzi z listy, która otrzymuje najwięcej głosów od akcjonariuszy, z dwoma miejscami zastrzeżonymi na drugą najbardziej głosowaną listę.

del Vecchio zaproponowało zwiększenie do trzech lub czterech liczby miejsc zarezerwowanych dla list mniejszościowych, które wyznaczyłyby dyrektora na podstawie liczby głosów, pod warunkiem, że przekroczą próg 5%.

pod alternatywną propozycją Zarządu Mediobancy, a Piąta dyrektorów pochodzi z list mniejszościowych, z co najmniej jednym miejscem zarezerwowanym dla przedstawicieli inwestorów instytucjonalnych. Próg 5% zostanie obniżony do 2%.

“Delfin wreszcie udało się ustawić proces w celu poprawy zarządzania Mediobanca … zwiększenie odpowiedzialności zarządczej”, powiedział Delfin.

“W świetle tego fundamentalnego wyniku, podczas gdy Delfin uważa, że ​​jego propozycja jest lepsza … jest w interesie banku i jego akcjonariuszy … że tylko propozycja zarządu staje się akcjonariuszy”.

.