MARGINS REFINING, Koszty paliwa gwałtownie spływa na opadu z rosyjskiej inwazji przez Reuters

F90a091a1e495d4d82c6e7446f0d1240

MARGINS REFINING, Koszty paliwa gwałtownie spływa na opadu z rosyjskiej inwazji przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Osoba używa pompy benzynowej na stacji benzynowej, ponieważ ceny paliwa wzrosły na Manhattanie, Nowy Jork, USA, 7 marca, 2022. Reuters / Andrew Kelly / Plik Zdjęcie

przez Stephanie Kelly

Nowy Jork (Reuters) – Rafinacja zysków lub marginesów, od obracania ropy naftowej do produktów, takich jak benzyna i olej napędowy, są balonującym, i mogą być ponoszone dalej po Stanach Zjednoczonych, najwyższego na świecie konsument naftowy, we wtorek zakazał wszystkie rosyjskiego importu ropy w odtworzeniu inwazji Moskwy na Ukrainę.

Oczekuje się, że zakaz USA na świecie eksportera oleju ponad 7 milionów beczek na dzień surowego i ropy naftowej uczyni go trudniejsze dla domowych rafinerów do źródła surowców potrzebnych do wytworzenia dieseli i innych produktów, powiedzieli uczestnicy rynku.

Do tej pory eksport energetyczny Rosji został zwolniony z międzynarodowych sankcji przez większość narodów. Zakaz U.S. Ogłoszony przez prezydenta Józefa Bidena, został dołączony przez Wielką Brytanię, która powiedziała, że ​​wycofuje import naftowy do końca roku.

Ruch przeciwko rosyjskiej oleju uderzyło jeszcze bardziej mocno dostarczonego rynku. Od 24 lutego inwazji, globalny benchmark brent surowy futures wzrosły około 35%, aby trafić 133,35 dolarów za lufę we wtorek, podczas gdy Surowy U.S. [O / R]

Stres na rynku nad dostawami można zobaczyć w tym czasie, które pokazują nabywcy, którzy teraz płacają za źródło paliwa, aby stało się niedostępne. Na przykład cena futures benzynowych USA do dostawy obecnie w porównaniu z sześcioma miesiącami wzrosła na nagrywanie wysokości, zgodnie z danymi z Refinitiv Eikon.

“Rynek, który jest napięty zarówno na zapasach produktów wyrafinowanych, jak i surowych zapasów, globalnie, jest trudne do rozwiązania bez cen ruchomych znaczących,” powiedział Michael Tran w stolicy RBC Rynki.

europejskiego benchmarku sześciomiesięcznego rozprzestrzeniania się Diesla doprowadziło do rejestracyjnej wsteczną w wysokości 509,75 USD za tonę we wtorek, ze względu na obawy zakłóceń do rosyjskich dostaw.

Stany Zjednoczone nie jest wielkim importerem rosyjskiego ropy, ale codziennie importował około 350 000 baryłek niedokończonych olejków każdego dnia w 2021 r., Według figur Departamentu Energetycznego USA.

Produkty te są wykorzystywane w rafinacji do przekształcenia w paliwa do ogólnego zastosowania, z których Rosja jest dużym dostawcą. Obejmują one niedokończone oleje, takie jak naftę, niektóre rodzaje oleju opałowego i surowiec do rafinerów ciężkich surowych.

Produkty te mają kluczowe znaczenie dla przetwarzania w innych wyrafinowanych towarów, które wywodzi Stany Zjednoczone, w dużej mierze do Ameryki Południowej i Meksyku.

marginesów do produkcji destylatów w Stanach Zjednoczonych, takich jak olej opałowy i olej napędowy wspiął się tak wysoko, jak 63,26 USD za baryłkę we wtorek, ich najwyższy Od 2020 r., Kiedy surowe futures stały się negatywne podczas pandemii koronawirusowej.

U.S. Marginesy benzynowe wzrosły do ​​36,39 USD za baryłkę w poniedziałek, również najwyższy od 2020 roku, ale odkąd wtorek do około 31 USD za baryłkę we wtorek.

Spread 3-2-1 Spread, proxy do rafinacji marginesów, wzrosła do 41,19 USD za baryłkę we wtorek, najwyższy od co najmniej rok temu, zgodnie z dostępnymi danymi z refinitiv Eikon.

.