Małe brytyjskie fabryki mówią, że niedobory personelowe podnoszą presję płac przez Reuters

Małe brytyjskie fabryki mówią, że niedobory personelowe podnoszą presję płac przez Reuters

Małe brytyjskie fabryki mówią, że niedobory personelowe podnoszą presję płac przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Technicy pracują na silniku Rolls-Royce przed zainstalowaniem w samochodzie na linii produkcyjnej Rolls-Royce Goodwood Factory, w pobliżu Chichester, Wielkiej Brytanii, 1 września 2020. Reuters / Peter Nicholls

przez Andy Bruce

Londyn (Reuters) – ponad połowa małych brytyjskich producentów czuje się pod presją na personel więcej z powodu niedoborów pracy spowodowanych przez pandemię i Brexit COVID-19, ankieta pokazana w czwartek.

Raport z konsultacji South West Manufacturing Usługi doradztwa (Swmmas) i program wzrostu produkcji (MGP) wykazały większość małych i średnich producentów utraconych wykwalifikowanych pracowników podczas pandemii.

z małą mniejszością zdolną znaleźć pracowników zastępczych, 60% producentów powiedział, że oni miały lub musieli zwiększyć płacenie za przyciągnięcie personelu.

Bank Anglii ogląda Płaci ciśnienie ostrożnie przed decyzją czwartkowej stopy procentowej – zadanie trudniejsze przez zakłócenia oficjalnych danych wywołanych przez pandemię.

Podczas gdy płace gwałtownie wzrosły w niektórych branżach, takich jak transpail, budowa i produkcja, większość pracowników nie widział znaczących wzrostów w wynagrodzeniu.

Około 40% respondentów w czwartkowej ankiecie przytoczył niedobór pracowników Unii Europejskiej po Brexit jako kluczowy kierowca niedoboru pracy.

brytyjski premier Boris Johnson powiedział, że Brexit pomoże zbudować wysoki wzrost, wysoką gospodarkę wynagrodzeń, wspomagana przez nowe ograniczenia imigracji.

, ale ekonomiści ostrzegli, że wzrasta wynagrodzenie spowodowane niedoborami pracy, zranią jedynie konkurencyjność brytyjskich firm – chyba że sposób można znaleźć w celu podniesienia wydajności, cel, który okazał się nieuchwytny w ciągu ostatniej dekady.

Było już Oznaki, że koszty problemów z łańcuchem dostaw i niedobory pracy zaczęły boleć marginesy zysku, mimo że firmy oczekują przyszłej sprzedaży, aby poprawić, czwartkowa ankieta pokazała.

Trwające wyzwania łańcucha dostaw oznaczało wiele firm, które musieli realokować i dodać dodatkowe zasoby, aby rozwiązać te problemy, powiedział Nick Golding, dyrektor zarządzający w Swmmm.

“W rzeczywistości respondenci obecnie muszą popełnić średnio dwóch pracowników pełnoetatowych do zarządzania dostawcami i klientami, liczbę, która często równa się od 5-10% siły roboczej producenta MŚP” – powiedział.

nadal, 64% respondentów stwierdziło, że spodziewali się rozszerzyć w ciągu najbliższych sześciu miesięcy, a 52% stwierdził, że inwestują bardziej w sprzęt.

.