London Bullion Market Bary rosyjskie złote rafinerie przez Reuters

A7b4c20918933561f4653f061b29e5c9

London Bullion Market Bary rosyjskie złote rafinerie przez Reuters

© Reuters. Pracownicy Przetwarzaj wlewki 99,99 procent czystego złota w zakładzie metali nieżelaznych Krastsvetmet, jeden z największych na świecie producentów w branży metali szlachetnych, w mieście Syberyjskim Krasnojarsk, Rosja 22 listopada 2018 r Reuters / Ilya Naymushin

przez Peter Hobson

Londyn (Reuters) – The London Bullion Market Association (LBMA) powiedział w poniedziałek, zawiesił jej akredytację sześciu rosyjskich metali rafinerów metali, co oznacza, że ​​nie będą już w stanie sprzedawać złota i srebra na rynku Londynu, największy na świecie .

LBMA nie dał powodów zawieszenia, ale stowarzyszenie w zeszłym tygodniu powiedział Reuters, poprosił o rafinerów, jeśli mają połączenia handlowe z usankcjonowane rosyjskie podmioty.

rządów, w tym w stosunku do Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej nałożyły sankcje na liczne rosyjskie osoby, firmy, banki i Rosyjski bank centralny od Kremla wysłał oddziały na Ukrainę 24 lutego.

Rosji wytwarza około 330 ton złota rocznie o wartości około 20 miliardów dolarów w cenach bieżących, około 9% całkowitej wielopoziomowej na całym świecie, zgodnie z konsultantami Metals Focus.

Produkuje około 1 350 ton Silver rocznie o wartości około 1 miliarda dolarów, około 5% globalnej dostawy kopalni.

Większość z tego metalu jest kupowana przez rosyjskie banki komercyjne, które wysyłają go do rafinerowania przed sprzedażą go za granicą lub do rosyjskiego banku centralnego, który powiedział 27 lutego, wznowiłoby zakupy złota na lokalnym rynku.

bankierów i handlowców powiedzieli, że usunięcie rosyjskich rafinerów miałoby niewielki wpływ na rynek, a rosyjski metal nadal znajdą nabywców w takich miejscach jak Chiny i Bliski Wschód.

złotych i srebrnych barów produkowanych przez rafinerii, podczas gdy zostały one akredytowane, pozostają ważne Według zasad LBMA, który stanowi, że rafinerie “są zgodne ze wszystkimi odpowiednimi listami sankcji gospodarczej / handlowych”.

Sześć rafinerii zawieszonych przez LBMA są JSC Krastsvetmet, JSC Novosibirsk Rafineria, JSC Uralelektromed, Moskwa Specjalne stopy Zakład przetwórczy, Priksky Roślina metali nieżelaznych i fabryki shyolkovsky wtórnych metali szlachetnych.

Wszystkie te zostały akredytowane do produkcji zarówno złoto, jak i srebra z wyjątkiem zakładu przetwórstwa Moskwy Specjalne, które zostało akredytowane tylko dla złota.

“Te sześć rafinerów nie będzie już akceptowane jako dobra dostawa przez London Bullion Market do dalszego powiadomienia”, powiedziała LBMA w zawiadomieniu o rynku.

Żaden z rafinerii nie odpowiedziały na wnioski o komentarz.

.