Lira Slump pogłębiają się jako zakładki cięcia wskaźników przed dniem decyzyjnego Bloomberg

Lira Slump pogłębiają się jako zakładki cięcia wskaźników przed dniem decyzyjnego Bloomberg

Lira Slump pogłębiają się jako zakładki cięcia wskaźników przed dniem decyzyjnego Bloomberg

© Bloomberg. Klient wymienia dolary w biurze wymiany walut wewnątrz Wielkiego Bazaru w Stambule, Turcja, w piątek, 15 października 2021. Prezydent Turkish Recep Tayyip Erdogan wystrzelił decydentom polityki pieniężnej ostrzegają o cięciu stóp procentowych, jazdy Lira do nagrywania przeciwko dolara z jego dekretem północy. Fotograf: Moe Zoyari / Bloomberg

(Bloomberg) – Turcja Lira udał się do jego najdłuższej smugi spadków w ciągu miesiąca jako ciśnienie zamontowane na walucie przed decyzją o oprocentowaniu Banku w czwartek.

Lira spadła na siódmego dnia, tracąc aż 1,3% w stosunku do dolara i rozszerzenie jego zjeżdżalni w tym miesiącu do prawie 9%, najgorsze wśród rynków wschodzących. Waluta spadła o 0,4% przy 10.3547 na dolara od 10:34 A.m. w Stambule.

ekonomistów przewiduje turecki bank centralny obniży stawkę benchmarku o kolejne 100 punktów bazowych Kiedy spotyka się w czwartek, popychając prawdziwe daje naród głębiej w negatywnym terytorium. Twórcy polityki ograniczają stawkę o 300 punktów bazowych do 16% w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, nawet gdy inflacja przyspieszona i banki centralne w rozwiniętych narodach poruszają się bliżej zacieśnienia.

Czytaj: Turcja Central Bank Survey Punkty w innym tempie Cięcie w tym miesiącu

Turcja rozluźnia swoją politykę pieniężną zgodnie z prezydentem Recep Tayyip Erdogan’s Unorthodoxa przekonanie, że wyższe stopy procentowe powodują wyższe ceny. Zmniejszając się Dolar U.

Prawie wszystkie wschodzące waluty rynkowe obniżyły się o niższe przeciwko Greenback w czwartek. Lira spadła najbardziej wśród rozwoju narodów w 2021 r., Tracąc prawie jedną trzecią jego wartości od początku roku.

.

© 2021 Bloomberg L.P.