LG Chem Coliste Slajd jako GM rozszerza pojazdy elektryczne przywołane przez Investing.com

LG Chem Coliste Slajd jako GM rozszerza pojazdy elektryczne przywołane przez Investing.com

LG Chem Coliste Slajd jako GM rozszerza pojazdy elektryczne przywołane przez Investing.com

© Reuters.

przez Gina Lee

Investing.com – LG Chem Ltd. (KS: 051915) Akcje Przesuwają prawie 10% po General Motors Co. (NYSE: GM), powiedział, że przypomniałoby to około 73 000 pojazdów elektrycznych CHEVROLET BOLD wyposażone w baterie firmy Korei Południowej.

LG CHEM CHEM CHEM SLID 8,13% do KRW367500 (312,39 USD) do 12:05 am Et (4:05 am GMT).

GM rozszerzył wycofanie pojazdów elektrycznych w piątek z powodu ryzyka pożarowego z tego, co twierdził, były wady produkcji baterii. Oczekuje się, że ekspansja kosztuje 1 mld USD, dla których GM szuka odszkodowania od LG Chem. GM zatrzyma również sprzedaż pojazdów elektrycznych rozpoczynających model modelu 2019.

Przypomnienie wpłynie na preparaty do wykazu roztworu energetycznego Spinoff LG (LGGE), na Giełdzie Korei Południowej, z około 5 miliardów dolarów wartości rynkowej LG Chema ogolona i Akcje Spółki skierowane na ich największe Utrata procentowa INTRADAY od 2020 r.

“Rynek spodziewa się, że Lizą rozpoczęły IPO we wrześniu, ale z rozszerzonym wycofaniem GM, Liny IPO prawdopodobnie będzie opóźnione przez miesiąc lub dwa, ponieważ firma musi odzwierciedlić przywołanie Koszt przed sfinalizowaniem dokumentów IPO “Samsung (KS: 005930) analityk papierów wartościowych Hyun-Ryul Cho powiedział Reuters.

“Jeśli LG nie udaje się rozwiązać problemów z uszkodzeniami baterii, ostatecznie trafi na jego przyszłe zamówienia od producentów samochodów. Jeśli pojawi się więcej zagrożeń / wypadków pożarowych, pozycja LG w globalnym rynku EV byłaby osłabiona” Cho dodał.

Przypomnienie Bolt ma zaledwie sześć miesięcy po Hyundai Motor Co. (KS: 005380), powiedział, że przypomniałoby to około 82 000 pojazdów elektrycznych, w tym Kona, na całym świecie ze względu na ryzyko pożarowe, z kosztami szacowanymi wokół KRW 1 biliona (850 USD milion).

LG Chem’s Innych klientów wysokiego profilu obejmują Tesla Inc. (NASDAQ: TSLA) i Volkswagen AG (DE: VOWG), z KRW815 mld lub 40% zysku operacyjnego, generowanego przez działalność baterii, w tym akumulatory pojazdów elektrycznych, w kwietniu do 2021 r.

.