Kto ma winić ból w pompie? Jest skomplikowany przez Bloomberg

Kto ma winić ból w pompie? Jest skomplikowany przez Bloomberg

Kto ma winić ból w pompie? Jest skomplikowany przez Bloomberg

© Reuters. Kto ma winić ból w pompie? Jest skomplikowany

(Bloomberg) – Prezydent Joe Biden nie mieli słowami, gdy obwiniał przemysł naftowy dla cen benzyny biegnących o wysokości siedmioletniej.

“Firmy dostaw gazu płacą mniej i robią o wiele więcej – powiedział w telewizyjnych uwagach z Białego Domu w zeszłym tygodniu.” To niedopuszczalne “.

W ciągu kilku minut przemysł naftowy i jego zaplecze kongresowe wskazywały palce z powrotem na administrację Biden, obwiniając go do polityki zmniejszenia polegań narodu na paliwach kopalnych i decyzji prezydenta o blokowaniu budowy rurociągu olejowego z Kanady.

Rzeczywistość, kto ma winić wysokie ceny – i co można było zrobić, aby obniżyć – jest bardziej skomplikowany. Oto bliższy wygląd:

Roszczenie: Firmy olejowe mogą po prostu otworzyć krany

tak, mogą, ale naprawdę nie chcą.

Przemysł naftowy USA wciąż produkuje mniej ropy niż przed skróconym pandemicznym podróżą i popytem na paliwo. Nawet gdy zwroty popytu, firmy naftowe utrzymują produkcję mieszkanie przy użyciu zysków na nagrody akcjonariuszy.

“produkcja ropy naftowej opóźnia się w tyle, ponieważ gospodarka ryczy do życia po zamknięciu” Sekretarz Energetyczny Jennifer Granholm powiedział ostatnio podczas bielskiej odprawy.

w tym roku, odkrywcy wzmocnili wyjście 4,5% i oczekuje się, że nadążają za tym samym tempo w przyszłym roku. Łączna produkcja ropy amerykańskiej pozostaje poniżej 12% poniżej wysokości pandemicznych 13,1 mln baryłek dziennie, bez oznak przewyższania tego w ciągu najbliższych kilku lat.

, które następuje z pęcherzykowym czteroletnią biegnącą Producenci zwiększa produkcję o ponad 50% między 2016 r. Do 2020 r. Inwestorzy są obecnie wymagającymi większych zwrotów, więc przedsiębiorstwa ropy są przekroczone Surowa ekspansja i zamiast tego powracająca gotówkę do akcjonariuszy podczas oczekiwania w celu utrzymania sprawdzania.

Twierdzenie: Firmy nie wywiercają wszystkich środków federalnych, które wynajęli

Tak, ale firmy energetyczne mają długą historię wynajmu ziemi federalnej i wód z zamiarem wiercenia, gdy cena ma rację.

Granholm zakwestionował ich, aby skorzystać z leasingu, które posiadają, odnotowując w styczniu, że około 23 milionów akrów offshore i Onshore Tracts zostało wyodrębnione, ale nie produkujące.

, ale około 48% wydzierżawionego areału na lądzie, która była faktycznie ubijająca surowy lub gaz na 30 września 2020 r. – Najnowsze dostępne dane, cytowane przez Granholm – przedstawia prawie dwie-dekadę wysokości. Nie jest to niezwykłe dla leasingu federalnego, aby pozostać bezczynnym. Czasami traktaty nie zawierają wystarczającej ilości ropy, aby uzasadnić inwestycję, a czasami są rzucane przez spekulantów na tani.

“Firmy kupują opcję – nie obowiązek”, aby korzystać z umowy najmu, powiedział Kevin Book, dyrektor zarządzający firmą badawczą Clearview Energy Partners ”

firm naftowych, które muszą płacić opłaty za wynajem, aby zachować leasing w ciągu swoich 10-letnich żywotności, podejmują decyzje dotyczące korzystania z nich na podstawie prognoz surowych cen i kosztów tych przejęć.

Ponadto, wiercenie dzisiejszego dzisiejszego umowy najmu federalnego, jeśli w ogóle.

Roszczenie: Rurociąg Keystone XL mógł złagodzić kryzysu zasilającego

, nawet jeśli Biden nie szarł jej zezwolenia, rurociąg Keystone XL nie byłby teraz operacyjny. Ale mogło być długoterminowy wpływ, a niektórzy prawnicznicy – w tym demokratyczne senator Joe Manchin z Wirginii Zachodniej – przytoczyli go w obwinianiu administracji.

“Jeśli zbudowałeś to dziesięć lat temu, może ceny ropy są trochę tańsze, może ceny paliw są trochę tańsze” – powiedział Benjamin Salisbury, dyrektor badań z rynkami kapitałowymi wysokości.

w ciągu kilku godzin , Biden odwołał zezwolenie na prezydencką dla kontrowersyjnego rurociągu, który byłby przewieziony do 900 000 baryłek dziennie Kanadyjskiego rafinerii amerykańskich.

, dając po prostu piaski olejowe rurowe w Albercie, Kanadzie, nowej Alei na rynku, rurociąg mógł zachęcili większą produkcję tego, działali aktywiści Wiercenia tutaj w Stanach Zjednoczonych mogło pomóc – powiedziała książka.

Mniej, Kanadyjski Surowy Keystone przeprowadziłby jest szczególnie ciężki olej, który jest droższy w produkcji i udoskonaleniu, powiedział Jay Hakes, który służył jako administrator administracji informacji o energetyce USA. Oznacza to, że Keystone XL nie byłby “przynosząc tani produkt do miksu”, powiedział Hakes, dodając, że będzie zaskoczony, gdyby zrobiła to tyle jak różnica grosza w cenach w pompie

Roszczenie: Firmy naftowe Gęba w rekordowych zyskach

Światowy niezależny producenci ropy na świecie dokonują rekordowych zysków w tym roku, przewyższając poziomy osiągnięte, gdy surowy trafił w cały czas wysoką 150 $ beczki ponad dekadę temu, zgodnie z energią Rystad, energią konsultant z siedzibą w Oslo.

w przyszłym roku powinien być jeszcze lepszy, szczególnie dla nas wiertarki, z wzrostem przepływu wolnego od 15% do prawie 66 miliardów dolarów prognozy na 2022, zgodnie z Bloomberg Inteligencją.

Tymczasem, jako świat Stwarza na wyższe ceny energii dla przewidywalnego przyszłości, producentów gazu olejowego i gazu ziemnego opracowują pragnienie wiercenia, zgodnie z Chevron Corp (NYSE: CVX).

“Nie mogliśmy sobie pozwolić na zainwestować więcej,” dyrektor generalny Mike Wirth powiedział we wrześniu w wywiadzie w wywiadzie w Gronor News Bloomberg w Nowym Jorku. “Rynek kapitałowy nie wysyła sygnału, który mówi, że powinniśmy to robić. ”

firm naftowych, które podjęły bicie, gdy ceny spadły podczas pandemii, są bardziej ostrożni o inwestycjach teraz, aw niektórych przypadkach “w końcu osiągnęła rentowność po tak wielu latach spodniejszych oczekiwań inwestorów”, powiedział książkę. “Prywatne firmy powinny zarabiać. Zyski dla ich inwestorów, a dostawcy kapitału mówią “nie chcemy, abyś trzymali wiertnice studnie”.

Roszczenie: Dostawcy benzynowe nie przechodzą na oszczędności Olej spadki

Biden zwrócił się do Komisji Handlu Federalnej w celu zbadania możliwych nielegalnych zachowań w rynkach benzynowych USA. Administracja twierdzi, że konsumenci powinni płacić 25 centów mniej za galon, biorąc pod uwagę, jakie rafinerowanie ładują się na paliwo i jakie kierowcy płacą za nią.

Chociaż istnieje zawsze opóźnienie między zmianami cen ropy naftowych i wynikających z tego ceny benzyny, w tym roku, jakie kierowcy płacą na pompie, były szczególnie lepkie. Gap między benzynowymi futures a cenami detalicznymi rozszerzonymi do 1,20 USD A Galon wcześniej w tym miesiącu, najbardziej od 2008 r., Wyłączenie wczesnej części pandemii.

Gdy ceny hurtowe spadają szybko, zapewnia okno dla operatorów detalicznych do sprzedaży w wysokich cenach przez kilka tygodni przed obniżeniem cen, powiedział Ernie Barsamian, dyrektor generalny w Tiger Tiger, brokerem do przechowywania. Ostatecznie ceny pompy spadną, ale na razie niektórzy rafinują A stacje benzynowe cieszą się grubszymi marginesami, powiedział.

Członków Republikańskich Komisji zwróciła się do administracji Biden o dowody wykonania jego stwierdzenia, że ​​nielegalne zachowanie mogłyby prowadzić wysokie ceny benzyny.

“Podobne roszczenia zostały dokonane w przeszłości iw najnowszej pamięci FTC nigdy nie stwierdził, że tak jest,” Komisarz Noah Phillips powiedział w wywiadzie “. Nie jest pierwszym prezydentem, aby to zrobić.

Roszczenie: Biden’s Green Agenda Odstrasza U.S. Produkcja ropy

Top House Republikanie wydali oświadczenie w zeszłym tygodniu obwinianie obwinianie kosztów dotyczących “Biden Administracja Antyamerykańska polityka energetyczna”.

Lawmakery, Cathy McMorris Rodgers w Waszyngtonie, Fred Upton of Michigan i Steve’a Skali z Luizjany, powiedział, że w ramach właściwych polityk, USA “może wyprodukować więcej tutaj w domu, aby obniżyć koszty energii”.

. W rzeczywistości większość polityk klimatycznych Bidenów nie ma jeszcze załadowanych. Ale tylko zagrożenie ich schłodziło pewne inwestycje w nowe pola naftowe i studzienki zgodnie z Salisbury.

“Istnieje wiarygodne argument, aby było bardziej podaż, gdyby istniała administracja wspierająca tę dostawę”, powiedział.

Firmy naftowe i gazowe, które są już ostrożne w stosunku do lotnego zapotrzebowania na energię, wśród pandemicznych, śpiących inwestorów ” Połączenia, które mają być ostrożne i starając się zielone, ich portfele są również nerwowo wzrokowe krajobraz polityczny w kapitale narodowym.

Z czasem polityka klimatyczna Bidena może przełożyć się na mniej lotnych cen energii, poprzez rozwód zasilanie i zapotrzebowanie na paliwo z skończonych zasobów skamieniałkowych. Jednak w krótkim okresie, ta polityka Pivot może opóźnić wydatki.

“Inwestycje Strażenia niepewności,” i federalne polityki gruntu mogą odstąpić od wydatków kapitałowych Na nowych studniach dzisiaj stłumienia produkcji poniżej tego, co byłoby inaczej, powiedział książkę. “Wieszając, że nadchodzą surowców środowiskowych, które mogłyby, aby ta inwestycja prawdopodobnie nie jest korzystnym środowiskiem do inwestowania”.

Roszczenie: Zapotrzebowanie na ropę i paliwo jest po prostu zasilanie

w jego rdzeniu, ostatnie ceny do oleju – a benzyna wykonana z niego – śledzić podstawy zasilania i zapotrzebowania na fundamenty. Big Up-tick in Demand Production.

“Mieliśmy bardzo niskie ceny, ponieważ popyt zmniejszył się” – powiedział zastępca sekretarza energetycznego David Turk w wywiadzie w telewizji w Bloomberg. “A teraz mamy wzrostu, że podaż nie nadąża”.

Zapotrzebowanie benzynowe wzrosło w 2021 roku po zeszłorocznym spadku, z szczepionką Kovid powodując, że Amerykanów powróci do dróg. Dostarczona benzyna, miara popytu, jest znacznie powyżej średnie sezonowych.

Ale ponieważ zużycie benzyny wzrastało do przekroczenia poziomów przedm pandemicznych, produkcja ropy naftowej nadal opóźnia. Oznaczało to, że rafinerie płacą więcej za surowe przetwarzanie do paliwa; Ropa naftowa stanowiła około 57% kosztów produkcyjnych dla tych obiektów w zeszłym miesiącu. Dalsze dodanie do ciśnienia dotyczącego detalicznego ceny paliw, kilka rafinerii U.. Zostały zamknięte w ciągu ostatnich dwóch lat.

© 2021 Bloomberg L.P.