Krople homebuildingowe USA, zaległości budowlane zwiął się jako niedobory pogorszenia przez Reuters

Krople homebuildingowe USA, zaległości budowlane zwiął się jako niedobory pogorszenia przez Reuters

Krople homebuildingowe USA, zaległości budowlane zwiął się jako niedobory pogorszenia przez Reuters

© Reuters. Plik Plik: Domy mieszkalne Domy rodzinne Budownictwo przez KB Home są pokazane w budowie w Community of Valley Center, Kalifornia, US 3 czerwca 2021. Reuters / Mike Blocke

przez Lucia Mutikani

Waszyngton (Reuters) – USA jednorodzinna HomeBuilding Spadł w październiku, podczas gdy liczba domów upoważnionych do budowy, ale jeszcze nie została uruchomiona wskoczyła do 15-letnich wysokości, podkreślając zakłócenia na rynku mieszkaniowym z trwającego niedoboru materiałów i pracy.

Jednak sprawozdanie z Departamentu Handlowego w środę wykazało wzrost zezwoleń na przyszłe budownictwo budowlane, wzrost koncentrował się w lotnym wieloosobowym segmencie mieszkaniowym. Będzie to niewiele złagodzić ostry niedobór domów na rynku, który doprowadził do rejestrowania rocznych zysków w cenach domowych.

“działalność budowlana mieszkaniowa nadal flądra” – powiedział Christopher Rupey, główny ekonomista w Fwdbonds w Nowym Jorku. “Istnieją problemy z przebudową, wyższe koszty gruntów, brak pracy, a inflacja napompowała koszt surowców materiałów budowlanych”.

startów obudowy jednorodzinnych, które stanowią największą część rynku mieszkaniowego, spadł o 3,9% do sezonowej rocznej stawki 1,039 mln sztuk w zeszłym miesiącu. Czwartym prostym miesięcznym spadkiem rozpoczyna się na najniższym poziomie od sierpnia 2020 r. Strona główna spadła we wszystkich czterech regionach, z dużym zmniejszaniem się w północno-wschodnim, środkowym zachodnim.

Gęsto zaludniony South, gdzie występuje luzem domów domowych, zgłoszono 1,8% spadku jednorodzinnej.

Grafika: Uruchamianie mieszkaniowe i pozwolenia na budowę – https://graphics.reuters.com/usa-stocks/gkplgdqqjvb/hsbp.png

Homebuilding zasadniczo stąpiono w tym roku w tym roku, ponieważ budowniczowie bitwalne niedobory i wyższe ceny surowców. Badanie Narodowego Stowarzyszenia Budownictwa Home we wtorek wykazało zaufanie wśród jednorodzinnych homebuilders wzrósł na trzeci prosty miesiąc w listopadzie, ale zauważył, że “wyzwania po stronie dostaw, w tym wąskie gardła materiału i partii i pracy roboczej, pozostają uparcie uporczywe. ”

tarcicy, który jest wykorzystywany do ramowania, pozostaje drogie, a ceny miedzi, kolejny niezbędny materiał w homeBuilding, są wysokie. Ponadto w branży budowlanej było około 333 000 otwarcia pracy. Niektóre urządzenia gospodarstwa domowego są w krótkim dostawie.

Grafika: Konstrukcje Otwory Job i Hires – https://graphics.reuters.com/usa-economia/klvykdjlgvg/Chart_Eikon.jpg

Koszty budowlane podskoczył rekord 12,3% rok do roku w październiku, zgodnie z ceną producenta Dane opublikowane w zeszłym tygodniu.

Materiały wycisnąć Łatwość zimą, typowo powolny sezon dla budownictwa w północno-wschodnim i środkowym zachodnim. Spowolnienie popytu na domy ze względu na zmniejszoną przystępność może również pomóc zmniejszyć presję na dostawy.

inwestycji mieszkaniowych zakontraktowanych za drugi rzędny kwartał w trzecim kwartale. Prawdopodobnie pozostanie stłumiony w ostatnich trzech miesiącach roku.

“wąskie wąskie gardła na dostawie prawdopodobnie ograniczają działalność budowlaną w krótkim okresie, ale obraz dostaw powinien wyglądać lepiej w 2022 r.” – powiedział Abbey omodunbi, starszy ekonomista w PNC Financial (NYSE: PNC) w Pittsburgh, Pensylwanii. “Dalejący przystępność i rosnące stwarza hipoteczne zmiękczą popyt w przyszłym roku”.

zapasów na Wall Street handlowały obrót niżej. Dolar zanurzony na koszu walut. Ceny Skarbu USA były wyższe.

pozwoleń na budowę wzrostu

zaczyna się na budynki Pięć jednostek lub więcej wzrosła o 6,8% do stawki 470 000 sztuk w zeszłym miesiącu. Pracownicy powracający do biur i szkół odnawiających się do uczenia się osobistych, dzięki szczepieniach COVID-19, napędzają popyt na wynajem apartamentów.

z dymieniem domów domowych jednorodzinnych, całkowita obudowa rozpoczyna się o 0,7% do stawki 1,520 mln sztuk w październiku.

ekonomistów ankietowanych przez Reuters miały prognozę rozpoczynającą odbijając się do stawki 1,576 mln sztuk.

startów spadło z 1,725 ​​mln Tempo skalowane w marcu, co było ponad 14-1 / 2-letnią wysoką.

Nadal, Homanbuilding pozostaje oparte na ciężkim niedoborze wcześniej posiadanych domów na rynku, co spowodowało dwucyfrowy wzrost cen domu.

Liplog domów jednorodzinnych upoważnionych do budowy, ale jeszcze nie rozpoczęto skoczyło o 4,8% w wysokości 152 000 w zeszłym miesiącu, najwyżej Sierpień 2006. Zezwolenia na przyszłość HomeBuilding wzrosła o 4,0% do stawki 1,650 mln sztuk w październiku. Pozwolenia jednorodzinne wzrosły o 2,7% do stawki 1,069 milionów jednostek, pozostawiając je tuż powyżej rozpoczynające się.

Grafika: Rozpocznie się opóźnione budynek – https://graphics.reuters.com/usa-economia/Znvnekqqmpl/Chart_Eikon.jpg

Zezwolenia na budynki z pięcioma jednostkami lub większą liczbą 6,5% do szybkości 528 000 jednostek. Zakończenia mieszkaniowe zostały niezmienione w tempie 1,242 mln sztuk. Zakończenia domów jednorodzinnych spadły o 1,7%, aby ocenić 929 000 sztuk.

Zasoby obudowy jednorodzinnej w budowie wzrosły o 1,4% w wysokości 726 000 jednostek w zeszłym miesiącu, najwyższy od maja 2007 r. Wielorodzinne domy w budowie wzrosły na najwyższy poziom w ponad 47 latach.

W czasie zaległości obudowy i więcej zapasów mogłyby pomóc w przyniesie więcej domów na rynek i fajka inflacja cen domu, która zawiodła kilku kupujących pierwsi. Wiele będzie jednak zawias na dostawę materiałów budowlanych i innych wejść, a także pracy.

“Niedawne spowolnienie w zakończeniach projektu ma ograniczoną sprzedaż domową w nowych społecznościach” – powiedział Mark Vitner, starszy ekonomista w Wells Fargo (NYSE: WFC) w Charlotte, Karolina Północna. “Mówi się, rosnące zaległości projektów powinno prowadzić budowniczych przez następne kilka lat.”

.