Krawędzie dolara wyżej; Hawkish Fed pomaga, podczas gdy Omicron Hurts Europe przez Investing.com

Krawędzie dolara wyżej; Hawkish Fed pomaga, podczas gdy Omicron Hurts Europe przez Investing.com

Krawędzie dolara wyżej; Hawkish Fed pomaga, podczas gdy Omicron Hurts Europe przez Investing.com

© Reuters. Peter Pielęgniarka

Investing.com – Dolar Rose we wczesnym europejskim handlu w poniedziałek, wspinaczka w pobliżu jego niedawna wysoka, ponieważ rezerwa federalna wskazała na wędrówki wczesne podwyższenia, podczas gdy Europa walczy z gwałtownymi przypadkami Omicron.

o 2:55 am Et (0755 GMT), indeks dolara, który śledzi Greenback przed koszem sześciu innych walut, wzrosła o 0,1% do 96,595, nie daleko od szczytu zeszłego miesiąca 96,938, najwyższy od 202020 roku

Amerykański bank centralny wziął jastrzębną kolej w zeszłym tygodniu po swoim dwudniowym posiedzeniu polityki, z decydentami Fed, zgadzając się przyspieszyć usunięcie swojego programu Kupniejącego, potencjalnie przynosi również pierwsze podwyższenie okresu procentowego okresu pandemicznego.

Ta nowa stanowisko zostało potwierdzone przez kilku decydentów późno w zeszłym tygodniu, dzięki gubernatorze Fed Chrisa, stwierdzając, że wzrost stawki w marcu byłby “bardzo prawdopodobny”, podczas gdy Mary Daly, Prezes San Mary Francisco Fed, powiedział, że wspierała dwa lub trzy podwyżki w przyszłym roku.

“Fed wreszcie obudził się na ryzyko inflacji” – wspomniane analitycy w Nordea, w notatce “, podczas gdy rynki finansowe już flirtuje z szansą na wylewny rozpoczynając swoje podwyżki stawki już w połowie marca 2022 spotkanie, widzimy więcej miejsca na ceny rynkowe, aby zwiększyć się dłużej. “

Bank Anglii stał się także w zeszłym tygodniu, stając się pierwszym G-7 Bankiem Centralnym, aby podnieść stopy procentowe od początku pandemii. Jednak wszelkie korzyści Sterling z tego ruchu szybko rozprasza się, gdy przypadki Omicron wzrosły, a Minister Zdrowia Wielkiej Brytanii odmówił wykluczenia ograniczeń zaostrzających na działalności gospodarczej i społecznej przed świętami Bożego Narodzenia.

GBP / USD spadły o 0,2% do 1,3212, jego najwyższy Przez prawie miesiąc, gdy stawki procentowe BOE.

EUR / USD LEDGED do 1,1255, ale to Jest nadal blisko najniższych poziomów od 15 grudnia po Holandii wszedł do blokady w niedzielę, a Włochy potwierdziły, że rozważa podobne środki.

Elswhere, USD / CNY wspiął się o 0,1% do 6.3790 po tym, jak Chiny zmniejszył pożyczkę stawkę kredytową kredytową po raz pierwszy od 20 miesięcy wcześniej w poniedziałek, w ofercie, aby proporcjonować wzrost gospodarki spowolnionej i wspierać jego sektor nieruchomości.

USD / Spróbuj wzrósł o 6,2% do 17.4361, Lira spadająca do świeżego rekordu przylegają do dolara po tureckim banku centralnym ponownie obniżyć stopy procentowe ponownie późno w zeszłym tygodniu, w ramach prezydenta Unortodoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxox Recut Tayyip Erdogana.

Lira jest w dniu 55% w ciągu roku, ustanowiona na przekroczenie spadków w kryzysie finansowym z 2001 r., Który przyniósł przyjęcie AK Erdogana do władzy. Tymczasem inflacja działa na poziomie ponad 21%.

.