Krawędzie dolara wyżej; Spotkania bankowe centralnego w centrum uwagi przez Investing.com

Krawędzie dolara wyżej; Spotkania bankowe centralnego w centrum uwagi przez Investing.com

Krawędzie dolara wyżej; Spotkania bankowe centralnego w centrum uwagi przez Investing.com

© Reuters. Przez Peter Pielęgniarka

Investing.com – The Dollar Edged Higher Wtorek, ale pozostał blisko najnowszych upadków po raporcie z zadaniami w zeszłym tygodniu, podczas gdy uwaga zamienia się na szereg spotkań banków centralnych w ciągu tygodnia.

o 2:55 AM ET (0755 GMT), indeks dolara, który śledzi Greenback przed koszem sześciu innych walut, zyskał od 0,2% do 92.215, odbijając się z dotknięciem po upadku na jeden miesiąc niski z 91,941 Piątek.

USD / JPY wzrosła o 0,1% do 109,92 EUR / USD spadła o 0,1% do 1,1865, tuż przy wysokości 1,1909 w zeszłym tygodniu, podczas gdy GBP / USD spadł o 0,1% do 1,3824, po przyrostowi British House Cena spowolnił do 7,1% w sierpniu od 7.6 % w lipcu najsłabsze czytanie w ciągu pięciu miesięcy, według pożyczkodawcy hipotecznego Halifax. Ceny nadal rosły zaskakująco silne 0,7% w miesiącu.

Monday’s U.S. Holiday Limited Activity na rynkach walutowych, po najnowszych raporcie z pracy U.S. Sugerowanie Rezerwy Federalnej USA prawdopodobnie opóźni wszelkie wybieranie bodziec monetarnego do przynajmniej do listopada.

“szanse na karłowatą zwężającą się na 22 wrześniach posiłku wydają się malejące”, powiedział analitycy w Ing, w notatce, po otrzymaniu tylko 235 000 płac dodanych w sierpniu, z odrodzeniem infekcji CoVID-19 zranijąc sektor gościnności , w szczególności

nadal, z raportem zatrudnienia teraz na zewnątrz sposobu, ostrość jest obecnie na decyzjach politycznych poza US

AUD / USD spadł o 0,3% do 0,7416, spadających z niedawnego wysokiego od 0,7477, po brzegu rezerwy Australia popychała przed ostrożną redukcją swojego programu bond-kupujący, chociaż rozszerzył czas, jaki będzie on istniał.

Bank centralny powiedział wcześniej wtorek, że kupi obligacje rządowe w tempie 4 miliardy dolarów (3 mld USD) a tydzień, z 5 miliardów dolarów. Jednak to zrobi to aż do połowy lutego, Po pierwszych planowaniu przeglądania programu w połowie listopada.

Następny jest bank Kanady, który dokona decyzji politycznych w środę. Dolar kanadyjski pozostaje w pobliżu jego najwyższego poziomu za około trzy tygodnie, wspierany przez przekonanie, że niechętnie odkłada politykę dokręcania pomimo fali Delta-Variant Covid-19.

Polski bank centralny jest również z powodu spełnienia w środę, wśród rosnących oczekiwań dla wzrostu stóp procentowych. Inflacja ostatnio trafiła ostatnio 5%, wyrównując najwyższy poziom w dwóch dekadach.

Decyzja polityczna Europy Banku Centralnego w czwartek prawdopodobnie będzie najważniejszym co tydzień, z jastrzębnymi członkami stają się bardziej wokalami o stopniowym skalowaniu bodziec brudu banku centralnego. EBC zwiększył swoje tempo kupowania obligacji wcześniej w roku, aby zatrzymać stawki długoterminowe w strefie strefy euro wyciągniętej przez Ones USA.

Debata w EBC może stać się bardziej wokalem Inflacja strefy euro wzrosła do 10-letnich wysokości o 3% w zeszłym tygodniu, ale nie jest jasna, że ​​w Radzie Prezesów jest teraz większość do redukcji zakupów.

Wreszcie, w piątek, bank centralny Rosji spełnia zaledwie kilka tygodni po rocznej inflacji trafić pięcioletnie wysokie. Podniósł stawkę polityki benchmarku o 100 bps do 6,5% na swoim lipcu spotkaniu i oczekuje się na ponowne wędrówki.

.