Krawędzie dolara wyżej; PCE Data wskazuje na początek Hike Hike Investing.com

Krawędzie dolara wyżej; PCE Data wskazuje na początek Hike Hike Investing.com

Krawędzie dolara wyżej; PCE Data wskazuje na początek Hike Hike Investing.com

© Reuters. Przez Peter Pielęgniarka

Investing.com – dolar popychany w wczesnym europejskim handlu w poniedziałek, kontynuując zyski poprzednich sesji po silnych numery inflacyjnych cementowanych sprawę do zwężania w tym tygodniu Rezerwy Federalnej.

o 3:05 AM ET (0805 GMT), indeks dolara, który śledzi zieloną bazę przed koszem sześciu innych walut, o 0,1% wyższe w 94.243, tuż poniżej piątkowego piku 94.302, poziom nie widziany od 13 października .

Postępuje zgodnie z zwolnieniem danych piątek, który pokazał ulubioną środki inflacyjne Fed, podstawowe indeks wydatków na konsumpcję osobistą, rosnące na rocznym 4,4% we wrześniu, najszybszy od 1991 r.

Bank centralny posiada dwudniowe spotkanie w zakresie polityki W tym tygodniu, zawierający w środę i jest szeroko oczekiwany, a następnie ogłosić zwężanie bodźca. Jednak te ciągłe presja inflacyjne zestalili oczekiwania rynkowe, że Fed rozpocznie rosnące stopy procentowe wcześniej niż wcześniej kierowane.

wpływowy bank inwestycyjny Goldman Sachs (NYSE: GS) odpowiedział, przynosząc prognozę do roku do 2022 r. W przypadku pierwszej wędrówki stopy procentowej USA po pandemii.

“Głównym powodem zmiany w naszym wywołaniu jest to, że obecnie oczekujemy, że rdzeń inflacja PCE pozostała ponad 3% – i rdzeń inflacji CPI powyżej 4% – kiedy stożka stwierdza,” główny ekonomista Goldman, napisał w A Notatka klienta w weekend.

USD / JPY obrotu o 0,3% wyższy o 114,33, tuż poniżej najsilniejszego poziomu od 20 października, po japońskim premier Fumio Kiszida orzekania liberalnej Demokratycznej Partii przeciwstawili się oczekiwań i utrzymywał swoją silną większość w niedzielne wybory parlamentarne. Może to oznaczać, że teraz ma swobodę, aby popchnąć więcej bodźców, aby zwiększyć belednął gospodarkę, kosztem jenu.

GBP / USD Upuścił 0,2% do 1,3659 przed czwartkowym spotkaniem z Anglii, które mogły zobaczyć stóp procentowy banku centralnego, jeśli osądza gospodarkę kraju, aby była wystarczająco silna, aby poradzić sobie jako wznosi się montażu inflacji.

AUD / USD wynosił 0,3% niższe w 0,7502, wycofanie się z bliskiego czteromiesięcznego wysokości 0,7555 osiągnął w zeszłym tygodniu przed wtorkowym spotkaniem Rezerwowego Banku Australii.

Bank centralny kraju jest pod presją, aby upuścić zobowiązanie do prowadzenia rentowności obligacji docelowej w kwietniu 2024 r. Przy 0,1%, jak ceny Ceny domowe wznoszą się. Późno w zeszłym tygodniu wybrał nie bronić celu 0,1% na trzyletnią rentowność obligacji, która w konsekwencji wzrosła do ponad 0,8%.

EUR / USD spadł o 0,1% do 1,1553, tylko nieznacznie powyżej piątku niski 1,1535, najsłabszym od 13 października, który nastąpił w czwartkowym europejskim spotkaniu banku centralnego.

.