Krawędzie dolara wyżej; Omicron, Hard-Line rosyjski postawa w centrum uwagi przez Investing.com

Krawędzie dolara wyżej; Omicron, Hard-Line rosyjski postawa w centrum uwagi przez Investing.com

Krawędzie dolara wyżej; Omicron, Hard-Line rosyjski postawa w centrum uwagi przez Investing.com

© Reuters. Przez Peter Pielęgniarka

Investing.com – dolarowy obrzeżowany wyższy we wczesnym handlu europejskim środa, ale zakresy są napięte, ponieważ handlowcy nadal oceniają wpływ wariantu Covid OMICRON jako podejścia do końca roku.

o 2:55 am Et (0755 GMT), indeks dolara, który śledzi greenback przed koszem sześciu innych walut, wzrosła o 0,1% do 96,558.

USD / JPY wzrosła 0,1% do 114,16 EUR / USD spadła o 0,1% do 1,1267, GBP / USD spadła o 0,1% do 1,3252, po tym, jak Gospodarka Wielkiej Brytanii wzrosła wolniej niż wcześniej pomyślała w lipcu-wrześniu, podczas gdy wrażliwy na ryzyko AUD / USD spadł o 0,2% do 0,7137.

“Tydzień przed i tym, jak Boże Narodzenie są w szczególności okresem niskim zmienności dla większości klas aktywów, w tym FX”, “wspomniane analitycy w ing, w notatce”. W tym roku niektóre sezonowe tendencje będą mielone z grożeniem Wariant Omicron Force Nowe ograniczenia i rynki wciąż przetwarzają w pełni kluczowych decyzji bankowych centralnych. ”

Nadal, patrząc na większy obraz, infekcje Omicron mnożą się w całej Europie, Stanach Zjednoczonych i Azji, powodując wiele krajów do rozważenia nowych ograniczeń w ruchu do prawdopodobnego szkody do ryzyka nastrojów, przy czym korzystają z dolara bezpiecznego przestronnego.

Dodatkowo, USA Rezerwy Federalnej ogłosiło przyspieszenie wycofania swojego programu Bond-Kupując w zeszłym tygodniu, potencjalnie przynosząc podwyżki stóp procentowych do pierwszej połowy 2022.

to kontrastuje z wciąż bardzo pomysłowym stanowiskiem Banku Japonii , podczas gdy Europejski Bank Centralny tylko nieznacznie przypisany w bodźcu w zeszłym tygodniu, wciąż orzekając wszelkie podwyżki stóp procentowych w przyszłym roku.

Kolejnym czynnikiem, który mógłby wspierać dolara w pobliżu terminu, jest rosnące napięcie na granicy między Rosją a Ukrainą, po raportach Rosja masuje wojska w przygotowaniu do inwazji.

Prezydent Vladimir. Putin wziął warstwę w mowie w wtorek, mówiąc Rosja nie miał miejsca na wycofanie się w standuku ze Stanami Zjednoczonymi na Ukrainie i byłoby zmuszone do “wojskowo-technicznej” odpowiedzi, chyba że Zachód poparł.

W odpowiedzi, urzędnik administracji Biden stwierdził Urzędnicy U.

USD / RUB spadł o 0,2% do 73.8510, z rubą korzystającą z Banku Rosji turystycznych stóp procentowych o 100 punktów bazowych pod koniec w zeszłym tygodniu, drugi taki ruch w tym roku.

Elswhere, USD / spróbuj upuścić 0,3% do 12.4859, z lira odbijającym się z rekordowych upadków przeciwko dolara po prezydenta Recep Tayyip Erdogan zaprezentował środki wcześniej w tym tygodniu, aby wspierać walutę, w tym program w celu ochrony oszczędności przed wahaniami w Lira.

.