Krawędzie dolara wyżej; Euro Zyski po spotkaniu EBC przez Investing.com

Krawędzie dolara wyżej; Euro Zyski po spotkaniu EBC przez Investing.com

Krawędzie dolara wyżej; Euro Zyski po spotkaniu EBC przez Investing.com

© Reuters. Przez Peter Pielęgniarka

Investing.com – dolarowy obronny wyżej w wczesnym europejskim handlu piątek, odbijając dotyk po upadku na jeden miesiąc niski w stosunku do euro w wyniku z czwartkowego europejskiego spotkania banku centralnego.

o 2:55 AM ET (0755 GMT), indeks dolara, który śledzi Greenback przed koszem sześciu innych walut, o 0,1% wyższej w 93,438 r., Tuż powyżej czwartek nisko o 93.277 – poziom nie widziany od 27 września .

USD / JPY Handlowany zaledwie 113,53 GBP / USD był w dużej mierze płaski o 1,3788, a AUD / USD został niezmieniony na poziomie 0,7544, po osiągnięciu najwyższego od początku lipca na poziomie 0,7555 w poprzedniej sesji.

To para EUR / USD, która odnotowała większość działań późno, spadająca o 0,1% do 1,1665 po wzrastaniu tak wysoka jak 1,1692 na noc po raz pierwszy od 28.

następuje następujące spotkanie EBC w Czwartek, co spowodowało, że centralne spotkanie Bank pozostawiając stopy procentowe i składniki aktywów Zakupy niezmienione, zgodnie z oczekiwaniami. Koncentrując się jednak na Christine Lagarde, a Prezydent EBC sugerujący inflację będzie wyższy na dłużej, monitując handlowcom obstawianie banku centralnego szybciej w zaostrzeniu swojej mieszkańskiej polityki pieniężnej. Rentowności obligacji rządowej strefy euro opublikowały swój największy jednodniowy wzrost roku w odpowiedzi.

“EBC nadal widzi okres wyższej inflacji jako przejściowy, ale stało się znacznie bardziej zrównoważone z jego analizą inflacji, borąc drogę do dalszych redukcji zakupu aktywów w grudniu”, powiedział analityk Carsten Brzeski, w notatce.

Handlowcy będą miały Ich oczy na rzecz liczb gospodarczych z obu regionów w dalszym dniu, z Europą widząc wstępne czytanie wskaźnika cen konsumpcyjnych, podczas gdy USA otrzymują dane wydatki osobiste i dochody.

Patrząc na przyszłość, rezerwa federalna i bank Anglii przekazać decyzje polityczne w następny tydzień. Oczekuje się, że Fed ma rozpocząć zasoby zwężające się z tego spotkania, podczas gdy COE ma ogłosić podwyżkę stóp procentowych.

.