Krawędzie dolara wyżej; Covid uderza sentymentem konsumentem przez Investing.com

Krawędzie dolara wyżej; Covid uderza sentymentem konsumentem przez Investing.com

Krawędzie dolara wyżej; Covid uderza sentymentem konsumentem przez Investing.com

© Reuters. Przez Petera Pielęgniarka

Investing.com – Dollar obrzeżny wyżej w wczesnym europejskim handlu w poniedziałek, ale pozostał blisko tygodniowego niskiego jak rosnących przypadków Covid-19 i osłupiących zaufanie konsumentów USA może nacisnąć rezerwy federalnej, aby opóźnić zaczerpując jego programu Bond-Kupujący .

o 2:55 AM ET (0755 GMT), indeks dolara, który śledzi Greenback przed koszem sześciu innych walut, obłaniały mniej niż 0,1% wyższe w 92.550, ale wciąż wynosi około 0,5% niższe niż poziomy widziane pod koniec ostatniego tygodnia.

USD / JPY wynosił 0,2% niższe przy 109,38, EUR / USD był nieznacznie niższy w 1,1789, GBP / USD spadł o 0,1% do 1,3854, podczas gdy wrażliwy na ryzyko AUD / USD spadł o 0,4% do 0,7340 po rozszerzono australijskie blokady COVID-19 przez weekend.

Badanie zaufania University of Michigan wydany późno w zeszłym tygodniu pokazał mentymentem konsumenta USA przesuwając się do najniższego poziomu od 2011 r. Wśród przyspieszenia w przypadkach COVID-19 spowodowane przez szybki wariant Delta.

Liczba dzieci hospitalizowanych z koronawirusami w Stanach Zjednoczonych trafiła na rekordową wysoką od nieco ponad 1900 w sobotę, alarmujący rozwój, biorąc pod uwagę, że wirus podjął jak dotąd więcej opłat na starszych i niezdrowych części populacji. .

To powoduje, że przedsiębiorcy wstrzymujemy się na myślenie po numery inflacji i zatrudnienia, również wydał w zeszłym tygodniu, dodawany do rosnących oczekiwań ogłoszenia o zwalczaniu aktywów z Rezerwy Federalnej do końca tego roku.

Konferencja Bankowości Fed w Jackson Hole, Wyoming, później w tym miesiącu jest obecnie mocno w centrum uwagi, ale przed tym, że przewodniczący Jerome Powell mówi we wtorek, a bank centralny uwalnia minuty swojej ostatniej polityki posiedzenia dziennie później.

Nadal dolar jest obrotu w wąskich zakresach z upadkiem rządu Afgańskiego wskazującego handlowców Averse Ryzyko w kierunku bezpiecznych przystani.

“Rozwój geopolityczny w Afganistanie w weekend dominuje na nagłówki na świecie, ale prawdopodobnie jest zbyt wcześnie, aby ocenić, co może być upadek na rynku walutowym” – powiedział analitycy w ing, w notatce.

NZD / USD spadł 0,2 % do 0,7022 przed rezerwowym bankiem posiedzenia polityki Nowej Zelandii w środę, co może prowadzić do pierwszej wędrówki w stóp procentowej benchmarku kraju od 2014 r. Po zeszłym tygodniu silne figury zatrudnienia.