Krawędzie dolara obniżają się jako zaufanie na Omicron obsługuje wysokie modernia przez Investing.com

Krawędzie dolara obniżają się jako zaufanie na Omicron obsługuje wysokie modernia przez Investing.com

Krawędzie dolara obniżają się jako zaufanie na Omicron obsługuje wysokie modernia przez Investing.com

© Reuters. Przez Peter Pielęgniarka

Investing.com – Dolar obrót marginalnie niższy na początku sesji europejskiej w czwartek, w pobliżu jednorazowego niskiego, wśród rosnącego optymizmu dla globalnego perspektyw gospodarczego pomimo gwałtownego wzrostu przypadków Cowidów Wariantowych Omicron.

o 2:50 AM ET (0750 GMT), indeks dolara, który śledzi greenback przed koszem sześciu innych walut, spadło o 0,1% do 96.043, mając wcześniejsze spadły do ​​96,018 po raz pierwszy od Dec. 17.

USD / JPY wzrosła o 0,1% do 114,19, z jenem, kolejną bezpieczną przystanią, poślizgnął się pomimo japońskiej modernizacji wcześniej w czwartek jego prognozy wzrostu dla następnego roku obrotowego rozpoczynającego się w kwietniu.

Projekcja wzrostu została podniesiona do 3,2% w przypadku fiskalnego 2022 z prognozy 2,2% Real PKB Wzrostem widocznym w przeglądzie w połowie roku w lipcu. Byłoby to najszybszy wzrost od czasu fiskalnego 2010.

EUR / USD Rose 0,1% do 1,1338, dodając do nocnego zaliczki, GBP / USD wspiął się o 0,1% do 1,3354, Podczas gdy wrażliwy na ryzyko AUD / USD wzrósł 0,1% do 0,7218, po środowej przepięciu prawie 1%.

Sentymentowanie ryzyka poprawiło się, jak w tygodniu pomógł przez kilka badań sugerujących, że pacjenci z wariantem OMICRON stają przed niszym ryzykiem hospitalizacji i ciężkiej choroby w porównaniu z wariantem Delta, uprzednio dominującym szczepem.

Pomaga także uwolnienie pozytywnych danych ekonomicznych USA w środę, z PKB rosnącym o 2,3% kwartału kwartału w trzecim kwartale i istniejącej sprzedaży domowej wschodzącej o 1,9% w listopadzie. Jednakże był to jednak pewność konsumentów.

“Oczekiwania na temat krótkoterminowych perspektyw wzrostu poprawy, ustalając scenę do dalszego wzrostu na początku 2022 r. Udział konsumentów planujących zakup domów, samochodów, głównych urządzeń i wakacji w ciągu najbliższych sześciu miesięcy Wszystko wzrosło “, powiedział szpicek konferencyjny.

Dane ekonomiczne jest pakowane w czwartek, w tym początkowe roszczenia bez pracy, nowej sprzedaży domów, zamówienia towarów trwałych oraz wskaźnik cen PCE. Obejmuje również dochody osobiste i wydatki, a także wskaźniki od nastrojów i oczekiwań Uniwersytetu Michigan.

Elswhere, USD / spróbuj upuścić 1,8% do 11.8270, a Lira kontynuowała odbicia po prezydenta Recep Tayyip Erdogan powiedziała w środę, że środki mające na celu ochronę tureckich depozytów bankowych Lira z amortyzacji wśród kryzysu walutowego osiągnęły swój cel.

, który powiedział, waluta jest nadal około 40% do tej pory w tym roku po serii cięć stóp procentowych, zaprojektowanych przez prezydenta, pomimo inflacji gwałtownie wznosiła ponad 20%.

gdzie indziej, rosyjska rubla wzrosła do najwyższego poziomu w ciągu miesiąca przed roczną konferencją prasową prezydenta Vladimir Putina, na tle ciągłego napięcia Na granicy ukraińskiej, gdzie ma ponad 100 000 żołnierzy rosyjskich. Analitycy będą chcieli zobaczyć, czy Putin powtarza się do bardziej ogólnej publiczności, jastrzębskie komentarze, które stworzył w szefach obronnych wcześniej w tygodniu.

.