Krawędzie dolara niższe; Pozostaje blisko 16-miesięcznego wysokości przez Investing.com

Krawędzie dolara niższe; Pozostaje blisko 16-miesięcznego wysokości przez Investing.com

Krawędzie dolara niższe; Pozostaje blisko 16-miesięcznego wysokości przez Investing.com

© Reuters. Przez Peter Pielęgniarka

Investing.com – dolarowy obronny dolny piątek, ale nadal sprzedawany tuż poniżej 16-miesięcznego wysokości, jako wznosząc się do inflacji o wysokości 16 miesięcy, gdy wznosi się up.

o 2:55 AM ET (0755 GMT), indeks dolara, który śledzi greenback przed koszem sześciu innych walut, o 0,1% niższe w 95.123, tuż poniżej nocnego świeżego 16-miesięcznego wysokości 95,267. Indeks jest na dobrej drodze do zysku około 1% w tym tygodniu, tym podobny, ponieważ tydzień zakończył się 20 czerwca

EUR / USD 114,17, podczas gdy GBP / USD wzrosła o 0,1% do 1,3385, tuż nad niskim poziomem 1.3354, jego najsłabszym poziomem w tym roku.

Katalizator do tych zysków dolarowych była środa wydanie danych o cenach konsumpcyjnych USA, pokazując indeks cen konsumpcyjnych wzrósł o 6,2% rok do roku w październiku, najszybszy roczny Tempo od 1990 r.

Te podwyższone i trwałe, poziomy inflacji napędzają spekulacje, że decydenci Rezerwy Federalnej będą zmuszeni do obrożenia z powrotem na przekonanie, że presja na cena będzie “przejściowa”, a zamiast tego podnieś stopy procentowe wcześniej niż wcześniej wskazano.

Rynki wyceniają obecnie w pierwszym podwyższeniu stawek do lipca i wysokiego prawdopodobieństwa innego do listopada.

“Wyraźnie wyższa inflacja staje się problematyczna zarówno dla administracji, jak i podawanego analitycy w ing, w notatce.

Mając na uwadze, dalsze zyski dolara wyglądają prawdopodobnie, zwłaszcza w stosunku do euro po Europejskim Prezydenta Banku Centralnego Christine Lagarda powiedział w zeszłym tygodniu, że wyższe stopy procentowe w przyszłym roku były bardzo mało prawdopodobne, pchając się na zakłady rynkowe ruch jak najszybciej w październiku.

Obsługa 1.1500 dała sposób w EUR / USD bez większego fanfare’a “, powiedział ing, technicznie, przeniesienie spot wygląda na to, że może rozciągać się na obszar 1.1300 / 1330 w tym miesiącu”.

Sentyment Consumer University of Michigan i Wskaźnik Otwarty Jobs na wrzesień są należne później w sesji, ale handlowcy będą szczególnie skupić się na przemówieniu przez Nowy Jork Fed Prezydenta Johna Williamsa na konferencji online w piątek, ponieważ może to zapewnić wskazówki reakcja Fed na dużą inflację.

.