Krawędzie dolara niższe po ruchu Fed; LIRA załamuje się ponownie przez Investing.com

Krawędzie dolara niższe po ruchu Fed; LIRA załamuje się ponownie przez Investing.com

Krawędzie dolara niższe po ruchu Fed; LIRA załamuje się ponownie przez Investing.com

© Reuters. Przez Petera Pielęgniarka

Investing.com – dolar osłabiony we wczesnym handlu europejskim czwartek, poślizgnięcie dnia po potwierdzeniu rezerwy federalnej, przyspieszyłoby zwężanie programu Bond-Kupując i wyprzedzić spotkań Europejskiego Banku Centralnego i Banku Anglii .

o 2:55 AM ET (0755 GMT), indeks dolara, który śledzi greenback przed koszem sześciu innych walut, spadło o 0,2% do 96,263, wycofując się z wysokości 96,914 w bezpośrednim następstwie decyzji Fed.

USD / JPY wzrosła o 0,1% do 114.17, a wrażliwy na ryzyko AUD / USD wspiął się o 0,1% do 0,7176, korzystając z silnych danych zatrudnienia nawet po zarezerwowanym Banku Australii Gubernatora Philip Lowe wskazał, że były mało prawdopodobne, aby wzrosły w przyszłym roku .

bank centralny U. w marcu. Spowoduje to utorowanie drogi do trzech kwartalnych podwykonawców procentowych stopy procentowej do końca 2022 r., Szybsze tempo zacieśnienia polityki pieniężnej niż wcześniej kierowane.

Dolar początkowo wzniósł się na ogłoszeniu przed szybko wycofującym się, sugerując, że rynki były ustawione na coś jeszcze bardziej jastrzębi.

U.

Jednak, pomimo rekolekcji przez dolar czwartek, “Ryzyko jest teraz wyraźnie przechylone w kierunku wcześniejszego rozpoczęcia cyklu wędrówki Fed niż naszą obecną bazę wyjściową z czerwca” – powiedział analitycy w Nordea, w notatce. “Widzimy więcej miejsca na Fed, aby zwrócić się w przyszłym roku i oczekiwać więcej spłaszczania krzywej i niższej EUR / USD. ”

Uwaga Obraca się teraz do Europejskiego Banku Centralnego i Bank of England, z obu instytucji posiadających spotkań dotyczących ustalania polityki później w sesji.

EUR / USD Rose 0,2% do 1.1303 i GBP / USD był w dużej mierze płaski o 1,3260.

Oczekuje się, że Europejski Bank Centralny potwierdzi, że jego program Bond-Kupujący zakończy się zgodnie z zaplanowanym w marcu, biorąc pod uwagę rosnących inflacji. Jednak niepewność spowodowana wzrostem wariantu Coronavirusa OMICRUS prawdopodobnie oznacza, że ​​decydenci będą chcieli zapewnić, że podwyżki stóp procentowych są wciąż jakiejkolwiek drogę.

Z drugiej strony Bank of England Decydentów musi zdecydować, czy zgodzić się na wzrost pierwszej stopy procentowej, ponieważ rozpoczęła się pandemia, ważąc gwałtowny wzrost inflacji wobec przepięcia infekcji koronaawirusów.

Dane opublikowane wcześniej w tygodniu pokazał U.k. Inflację wskoczył do 5,1% w listopadzie, ponad dwukrotnie docelowy banku centralnego, ale premier Boris Johnson ostrzegł przez weekend, że “fala pływowa” z Kovid Przychodzi przypadki.

Elswhere, USD / Spróbuj wzrócić ponad 3% do 15.2225 r., Wspinaczka powyżej 15 poziomu po raz pierwszy, przed najnowszym spotkaniem banku centralnego Turcji jako przedsiębiorcy przewidywali kolejne cięcie stawki pomimo inflacji gwałtownie wzrastając powyżej 21%.

Bank centralny obniży kluczową szybkością o 400 punktów bazowych do 15% od września w ramach programu Prezydenta Prezydenta Tayyip Erdogana Unorthodox Gospodarki Gospodarczej i ponownie oczekuje się, że zmniejszy poziom kluczowy o 100 punktów na 14% później w sesji.

.