Krawędzie dolara niższe; Lira odbija się na nowe środki inwestycyjne

Krawędzie dolara niższe; Lira odbija się na nowe środki inwestycyjne

Krawędzie dolara niższe; Lira odbija się na nowe środki inwestycyjne

© Reuters. Przez Piotra Pielęgniarka

Investing.com – dolar obniżony w wczesnym handlu europejskim we wtorek jako nastroje ryzyka uległy poprawie, ale straty są małe, jak gwałtowny wzrost przypadków wariantu OMICRON wskazuje ostrożność.

przy 3 am Et (0800 GMT), indeks dolara, który śledzi Greenback przed koszem sześciu innych walut, spadło o 0,1% do 96,500.

USD / JPY wzrosła o 0,2% do 113,77, a bezpieczna rada jen tracił ziemię pomimo rządu Japonii, podnosząc swój miesięczny pogląd na gospodarkę po raz pierwszy od lata 2020.

EUR / USD Rose 0,1% do 1,1286, GBP / USD wspiął się o 0,1% do 1,3221, podczas gdy wrażliwy na ryzyko AUD / USD wspiął się o 0,2% do 0,7125.

Wciąż, pomimo tych ruchów, “Sentyment pozostaje niezwykle krucha, skomplikowana przez szybko przerzedzenie płynności w klasach aktywów przed sezonem wakacyjnym i na koniec roku”, powiedział Jeffrey Halley, analityk na rynku. “Jesteśmy jednym nagłówkiem, bądź tym Omicron lub coś innego, od normalnej usługi wznowienia. ”

Dolar wystąpił w poniedziałek z wiadomości, że U.

Jednakże, patrząc na ogólny obraz, większy obraz, dolar pozostaje silny po jastrzębiem Rezerwy w USA w zeszłym tygodniu, przyspieszając wycofanie swojego programu Kupno wiązania, a zatem potencjalnie przenosząc podwyżki stopy procentowej do pierwszej połowy 2022.

Dollar zachowuje status bezpiecznego przodu, ponieważ szybko rozwijający się wariant OMICRON powoduje, że wiele krajów do refleksji ograniczeń mobilności, potencjalnie spowalniając światowy ożywienie gospodarcze.

Nowa Zelandia opóźniła planowane ponowne otwarcie swojej granicy międzynarodowej, USA doradzali obywatelom przeciwko podróży do ośmiu miejsc docelowych, w tym w Hiszpanii A Finlandia, a brytyjski premier Boris Johnson powiedział, że w razie potrzeby dokręcił krawężniki Coronavirusa.

Wewnętrzny, USD / spróbuj upuścić 0,4% do 13.1581 w skrajnie lotnym obrocie, z liragem odbijającym się silnie z nagrywania obniża po prezydenta Recep Tayyip Erdogan przeniósł się do wspierania waluty późnym poniedziałkiem.

Rząd turecki ogłosił środki w celu ochrony oszczędności przed wahaniami w walucie lokalnej, z rządem uzupełnia straty poniesione przez posiadaczy depozytów lira, jeśli spadki waluty zostaną uznane za nadmierne.

Lira była bardzo słaba w tym roku, a Erdogan nalegał na cięcie stóp procentowych pomimo inflacji zmniejszenia ponad 20%. Zgubił połowę swojej wartości w ciągu ostatnich trzech miesięcy, największy wycofanie każdej waluty na świecie w tym okresie.

.