Krawędzie dolara niższe; Fedspeak i dane inflacyjne w centrum uwagi przez Investing.com

Krawędzie dolara niższe; Fedspeak i dane inflacyjne w centrum uwagi przez Investing.com

Krawędzie dolara niższe; Fedspeak i dane inflacyjne w centrum uwagi przez Investing.com

© Reuters. Przez Peter Pielęgniarka

Investing.com – Dolar dryfował niższy we wczesnym handlu europejskim poniedziałek, wycofanie się z piątkowego szczytów przed wydaniem w tym tygodniu kluczowych danych inflacyjnych USA, potencjalnie inny test myślenia Rezerwy Federalnej nad czasem wędrówek stóp procentowych.

o 2:55 am Et (0755 GMT), indeks dolara, który śledzi Greenback przed koszem sześciu innych walut, o 0,1% niższe w 94.252 roku, po czym wspiął się tak wysoki jak 94,645 w piątek, jest najwyższy poziom na ponad a rok.

Dodatkowo, EUR / USD oblany mniej więcej do 1,1564, pozostając tuż nad 15-miesięcznym 1,1513 wykonanym w piątek, podczas gdy USD / JPY wzrosła o 0,1% do 113,56, pulling część ziemi utraconej w zeszłym tygodniu. GBP / USD spadł o 0,1% do 1,3487, po upadku aż do 1,3425 w piątek, pięciotygodniowy niski, w następstwie decyzji Banku w Anglii o utrzymaniu stawek niezmienionych.

Drift niżej w dolara po Nagrywanie Rezerwy Federalnej, że byłoby “pacjentem” w podjęciu decyzji, kiedy podnieść stawki, nawet gdy zaczął się zwężać, został nagle odwrócony piątek po silnych zwolnieniu wynagrodzeń.

Fed wezwał do dalszego ożywienia na rynku pracy, zanim uznał podnoszenie jej stóp procentowych benchmarku i tego otrzymali. Październikowy płacowy marnotrawstwa wzrosły o 531 000 miejsc pracy, a dane we wrześniu zostały zmienione wyższe, aby pokazać 312 000 miejsc pracy, zamiast poprzednio zgłoszonego 194 000.

Nie ma mniej niż sześciu urzędników karmionych z powodu mówienia w poniedziałek, co może dać pomysł, jak solidny konsensus w przyszłych stawkach znajduje się w banku centralnym.

Spowoduje to wyprzedzeniem środowym wydaniem najnowszych danych inflacyjnych USA, które mają pokazać wzrost konsumentów w gorąco, dalsze testowanie postanowień tych bankierów centralnych.

“Inflacja będzie poszerzona dalej, a mediana CPI wygląda na osiągnięcie Najwyższa stawka Y / Y w czasach współczesnych “- powiedział analitycy w Nordea, w notatce. “Do nas, podwyżki stóp Fed są tylko siedem lub osiem miesięcy.”

Elswhere, USD / CNY obniżony do 6.3976 Po zakończeniu wzrostu eksportu Chińskich spowolniło w październiku, ale pokonać prognozy, pomagając poduszkować słabe dane importowe, które wskazywały na ogólną słabość popytu krajowego.

Partia komunistyczna rozpoczyna spotkanie w poniedziałek, który ma położyć podstawy na trzecią kadencję odpowiedzialną za prezydent Xi Jinping.

.