Krawędzie dolara niższe; Dolar australijski stabilizuje po spotkaniu RBA przez Investing.com

Krawędzie dolara niższe; Dolar australijski stabilizuje po spotkaniu RBA przez Investing.com

Krawędzie dolara niższe; Dolar australijski stabilizuje po spotkaniu RBA przez Investing.com

© Reuters. Przez Petera Pielęgniarka

Investing.com – dolar amerykański obniżony wtorek, kontynuując poprzednie straty sesji, podczas gdy dolar australijski odzyskał po wczesnej sprzedaży z tyłu Rezerwowy Bank Australii wskazał, że utrzymywałby stopy procentowe przy rekordowych niskich poziomach dłużej niż oczekiwano.

przy 3 am Et (0800 GMT), indeks dolara, który śledzi zieloną rolę przed koszem sześciu innych walut, o 0,2% niższe do 96,340, po zrzuceniu 0,6% w poprzedniej sesji, wyłączając się od uderzenia 18-miesięcznego Wysoki 97.441 widziany pod koniec ostatniego tygodnia.

Dolar wzrósł w zeszłym tygodniu oczekiwaniom o ostrych 50 punktów bazowych Hike przez Rezerwy Federalnej na marcu Spotkanie, ponieważ bank centralny rozgląda się zwalczaniem inflacji na poziomie nie widziane przez dziesięciolecia.

Jednak urzędnicy Fed podjęli próbę zamykania tych oczekiwań w poniedziałek.

Rezerwy Federal Bank Kansas Prezydent City Esther George powiedział, że bank centralny może zająć mniej agresywne działania w podnoszeniu stóp procentowych, kurcząc bilans bilans bardziej siłą, podczas gdy Rezerwy Federalne Bank Rezerwy San Francisco Mary Daly ostrzegał o zbyt szybkim przesadzeniu i zacieśnieniem polityki.

Elswhere, AUD / USD wzrosła 0,2% do 0,7076, odbijając się po wcześniejszym spadaniu o około 5% do 0,7036, po zleceniem ustalania polityki lutowej przez RBA.

Australijski bank centralny Wcześniej wtorek utrzymał kurs gotówkowy na rekordzie niskiej o 0,1% i zakończył swój program Kupno Bond 275 mld USD jako powszechnie oczekiwany, ale także zaskoczył rynek, wskazując, że byłoby cierpliwe pod względem podniesienia stóp procentowych Pomimo gwałtownych poziomów inflacji.

EUR / USD Rose 0,2% do 1.1252, nawet po niemieckiej sprzedaży detalicznej spadła więcej niż oczekiwano w grudniu, zmniejsza się 5,5% w miesiącu w realnych warunkach, w porównaniu z oczekiwaniami na spadek 1,4%.

. USD / JPY spadł o 0,1% do 114,94, natomiast GBP / USD wzrosła o 0,2% do 1,3477 r. Po 0,2% do 1,3477 r. Po 0,8% w styczniu, oznaczając najsilniejszy początek w dowolnym roku od 2005 r., Według kredytu hipotecznego w wtorku wtorek.

Bank Anglii posiada swoje posiedzenie polityczne w czwartek, a te silne ceny mieszkaniowe mogą jedynie dodać do presji na bank centralny do wędrówek na rzecz stóp procentowych za podwyżkę drugiej stawki w mniej niż dwa miesiące.

Wzrost jest prawie w pełni wyceniony na rynkach pieniężnych, ograniczając zakres szterlinga do góry, według Dominic Bonning, szefem badań walutowych HSBC, ale bank centralny może nadal dostarczyć jastrzębską niespodziankę poprzez prognozy inflacyjne i wszelkie omówienie aktywnych Dokrężenie ilościowe.

“Kluczowym powodem naszego długich sceptycyzmu na GBP jest płaskość krzywej stawki” – powiedział w notatce. “Jeśli kurs terminalowy miały być znacznie wyższy, ze względu na jedną z jednego z Powyższe siły zapewniłoby więcej amunicji do podwyżek stóp i stworzy mniej negatywne tło dla szterlingu “.