Krawędzie dolara niższe; Dane PPI w centrum uwagi przez Investing.com

Krawędzie dolara niższe; Dane PPI w centrum uwagi przez Investing.com

Krawędzie dolara niższe; Dane PPI w centrum uwagi przez Investing.com

© Reuters. Przez Peter Pielęgniarka

Investing.com – dolar obniżony w wczesnym europejskim handlu we wtorek, dryfując przed zwolnieniem w tym tygodniu kluczowych danych inflacyjnych USA, aby kierować stóp procentowych Rezerwy Federalnej.

o 2:55 AM ET (0755 GMT), indeks dolara, który śledzi Greenback przed koszem sześciu innych walut, o 0,1% niższe w 93,938 r., Wycofując się dalej od piątkowego wysokości 94.645, jest to najwyższy poziom od ponad roku .

EUR / USD zyskał 0,1% do 1,1597 USD, USD / JPY spadł o 0,4% do 112,82, GBP / USD zyskał 0,1% do 1,3568, a wrażliwy na ryzyko AUD / USD był w dużej mierze płaski o 0,7420.

Nagrywanie Rezerwy Federalnej, że byłoby “pacjentem” w podjęciu decyzji, kiedy podniesienie stawek na jego niedawnym spotkaniu dotyczącym ustalania polityki spowodowało, że dolar dryfuje niższy, nawet w piątkowych silnych zwolnieniu wynagrodzeń.

To dlatego, że faktyczne faktyczne futures zostały odepchnęły prawdopodobną datę w celu podniesienia stawek od około lipca przyszłego roku do września lub października.

Jednakże jest to przed wydaniem najnowszych danych inflacyjnych USA, począwszy od cenach bramek fabrycznych później wtorek, które mają wykazać inflację pozostaną bardzo ważną czynnikiem w myśleniu banku centralnego. Oczekuje się, że

U.

“Nadal widzimy to jako prawdopodobne, że inflacja będzie wspiąć się dalej na koniec roku” – powiedział analitycy w Nordea, w notatce. “Dane czynszu mieszkania dla ostatnich ruchomych nadal wznosiły się w październiku i jest teraz o 15,8% y / y, wskazując dużą ilość ryzyka wzrostu dla CPI w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Używane ceny samochodów zaczęły rosnąć ponownie, a my widzieliśmy skok w cenach hotelowych plus linie lotnicze, jeśli COVID-19 przypadki Delta nadal się ustawiają w Boże Narodzenie.

Oprócz tego danych inflacyjnych należnych szereg bankierów centralnych Aby porozmawiać później we wtorek, w tym Europejski Prezydent Banku Centralnego Christine Lagarde i Fed Przewodniczącego Jerome Powell.

Elswhere, USD / próba Rose 0,5% do 9.7250 Po zakończeniu banku centralnego Turcji Kwota banków Złotych może trzymać w ramach swoich wymogów rezerwowych Lira, skutecznie zwiększając ilość lokalnych kredytodawców walut potrzebnych do depozytu w banku centralnym.

Bank centralny zwiększył również wskaźniki wymogów rezerwowych dla depozytów walutowych o 200 punktów bazowych, aby zrównoważyć wpływ na jego rezerwy.

Lira cierpi, ponieważ prezydent Despecep Tayyip Erdogan bitwy zaakceptował politykę pieniężną mądrość, szukając niższych stóp procentowych w celu zwalczania gwałtownych inflacji.

.