Kontrakty sektora usług w Chinach jako ostatnie ograniczenia COVID-19 wymagają opłat za inwestycje

Kontrakty sektora usług w Chinach jako ostatnie ograniczenia COVID-19 wymagają opłat za inwestycje

Kontrakty sektora usług w Chinach jako ostatnie ograniczenia COVID-19 wymagają opłat za inwestycje

© Reuters.

przez Gina Lee

Investing.com – Sektor usług Chinach weszła na terytorium skurczowe w sierpniu, z ostatnimi ograniczeniami COVID-19 nadal udowodniając ożywienie gospodarczego kraju.

Wskaźnik zarządzający usługami Caixin (PMI) wynosił 46,7, najniższy poziom od 2020 r .. Było również poniżej 50 znaków wskazujących na wzrost i w dół z 54,9 z poprzedniego miesiąca.

Dane opublikowane wcześniej w tygodniu wykazały, że PMI Caixin PMI miała na 49.2, podczas gdy PMI produkcji i nie produkcji PMI miały odpowiednio 50,1 i 47,5.

Sektor usług odzyskał w wolniejszym tempie niż jego odpowiednik produkcyjny, ale został wzmocniony przez zwiększenie konsumpcji w ostatnich miesiącach.

Surowe ograniczenia, w tym osoby na temat podróży, wprowadzone na miejsce na ograniczenie najnowszego wybuchu COVID-19 COVID-19 uderzyć w transport, Sektory cateringowe, zakwaterowania i rozrywki szczególnie trudne.

Chociaż wydaje się, że wybuch został już w dużej mierze zawarty, obrażenia zostały już wykonane.

“Koszty serwisowe były nadal pod wielką ciśnieniem wśród podwyższonych kosztów pracy i transportu wśród odrodzenia CoVID-19. Moc rynkowa CHOVIDSIZJAJĄCYCH Moc przetargowa, powodując, że ceny naliczane przez usługodawcy, aby poślizgnąć się po miesiącu wzrostu” Caixin Insight Group Starszy ekonomista Wang Zhe powiedział Reuters.

pokoi, które pierwotnie CNY300-400 ($ 46.44- $ 61.92) są teraz zdyskontowane dookoła CNY200 i “Nadal nikt nie nadchodzi” Kierownik hotelu w Zhangjiajie, prowincji Hunan, powiedział Reuters. Prowincja była hotspotem najnowszej epidemii Covid-19.

“wariant Delta Covid-19 jest tak straszny, ludzie nie chcą wychodzić” – powiedział kierownik, dodając ten dodatkowy biznes na wakacje narodowe W pozostałej części 2021 nadal nie nadrobia straty poniesionych w okresie letnim wakacyjnym.

Nawet firmy, które były mniejsze, co było mniejsze przez COVID-19.

“Inter-Provincial Flight-Plus-Hotel Travel Pakiety nie wznowić do połowy sierpnia, co miało dość duży wpływ na biznes. Teraz sezon szczytowy już minął:” Właściciel łóżko i śniadanie w Sanya, prowincji Hainan powiedział Reuters.

.