Kolumna: Nagraj pszenica, uprawy kukurydziane bojowe World Supply Squeeze inaczej przez Reuters

Kolumna: Nagraj pszenica, uprawy kukurydziane bojowe World Supply Squeeze inaczej przez Reuters

Kolumna: Nagraj pszenica, uprawy kukurydziane bojowe World Supply Squeeze inaczej przez Reuters

© Reuters. Pola jęczmienia i pszenicy widziane są poza Caledon w pobliżu Cape Town, Republika Południowej Afryki, 20 października, 2021. Reuters / Mike Hutchings

przez Karen Braun

Fort Collins, Colo. (Reuters) – Oczekuje się, że produkcja pszenicy globalnej osiągnie wysoko Znak wodny w tym roku, ale sytuacja zapasów dla głównych eksporterów będą daleki od bezpiecznego, potencjalnie spada do przylewy przez cały czas.

Globalne żniwa kukurydzy jest również ustawione dla nowych wysokich, które w przeciwieństwie do pszenicy będzie budować zapasy, choć względna szczelność może również przyjechać na rynku kukurydzy i nie jest pewna, czy całkowite westchnienie ulgi przybywa w 2022 lub później.

CHICAGO pszenne futures w tym tygodniu zaznaczył świeżo dziewięcioletni wysokości i pchnął ponad 2,50 USD za buszel powyżej kontraktów kukurydzy w Chicago, największej premii pszenicy kukurydzy dla najbardziej aktywnie handlowych kontraktów w ponad ośmiu latach.

futures kukurydzy są poniżej wysokości ustawionych wcześniej w roku, ale handlują w dziewięcioletnich wysokości na datę, a te podwyższone ceny ziarna prowadzą duże rozprzestrzenianie się. Stosunek cen pszenicy do kukurydzy w 1.43 jest nieco bardziej normalny w kontekście historycznym i zaobserwowano garść razy w ostatnich latach. Jednakże stosunek futures pszenicy kukurydzy jest jednak powyżej ostatnich średnich i pasuje do tego, co należy oczekiwać, podano globalne zapasy z dwóch ziaren, a zwłaszcza przy porównywaniu ich trendów produkcyjnych i konsumpcyjnych.

pszenicy vs. Kukurydza

US Departament Rolnictwa na rok 2021-22 Rok Marketingu sugeruje, że zapasy pszenicy do stosowania wśród głównych eksporterów, w tym Rosji i Stanów Zjednoczonych, spadną do zbiorowego 12,1%, najniższy w USDA zapisuje sześć dekad . Oznacza to z 14,8% w poprzednim roku i pięcioletnie średnia tylko ponad 17%.

To jest Pomimo całkowitej globalnych zapasów pszennych wsiąkniętych na historycznie wysoki poziom, napędzany w dużej mierze dzięki celowym gromadzeniu Chin, który stanowi naukę 51% wszystkich dostaw pszenicy w tym roku. Liczby Chin często zostały wykluczone z globalnych analiz ziarna, choć jej niedawny wzrost importu przynosi kontrolę do tego procesu.

Globalnie, zasoby kukurydzy, jest opracowane poniżej ostatnich średnich, ale nieco powyżej poziomów przed rokiem. Stosunek 8,7% przy wykluczeniu Chin jest jednym z najniższych na rekordach, choć 22% z Chinami jest bliższe długoterminowej średniej.

Większość na świecie pszenicy eksportowej na 2021-22 została już zebrana, podczas gdy większa część dostaw kukurydzy jest nadal we wczesnych etapach w Ameryce Południowej. Ale aktualne prognozy sugerują pszenicę i kukurydzę znajdują się na różnych ścieżkach, jeśli chodzi o produkcję w porównaniu z konsumpcją.

Global 2021-22 zbiorów kukurydzy jest widoczny o prawie 8% na Rok na nowy rekord, a ten wzrost jest trochę silniejszy, jeśli z wyłączeniem Chin. Oznacza to po dwóch latach spadek ułamkowych w rocznej produkcji pomimo ciągłego wzrostu konsumpcji, a byłoby pierwszego roku w pięciu, gdzie rośnie popychanie popytu.

Z drugiej strony, produkcja pszenicy jest prognozowana prawie płasko w ciągu roku i jest to drugi sezon z rzędu, w którym wzrost popytu powinien wychodzić z uprawy. W rzeczywistości, globalne zużycie widzii 6% najpóźniej dwa lata tylko o 2% wzrostu produkcji, największej dysproporcji w prawie dekadzie.

Patrząc na 2023

ulgi dla zasilającego zasilania pszenicy powinno być na drodze, a Ameryka Północna może prowadzić do tego wysiłku. Oczekuje się, że oboje i Kanadyjscy rolnicy mają zwiększyć nasadzenia na 2022-23, a to pójdzie długą drogę do globalnej perspektywy pszenicy na 2023 zakładając, że unikana jest druga katastrofalna susza.

. Dostawy te przybyły do ​​Internetu w połowie 2022, tuż przed pierwszą kukurydzy 2022-23 staje się dostępne i jednocześnie dzięki 2021-22 południowoamerykańskich ofertami kukurydzy, więc deficyty ziarna mogą być krótkoterminowe podawane przez cały rok, a nawet normalne poziomy wyjścia w przyszłym roku .

Sytuacja kukurydzy 2022-23 jest już gorąco debatowana, jeśli chodzi o nasadzenia USA. Wysokie ceny nawozów pobudziły pomysł, że akry kukurydzy mogły znacząco na najwyższym poziomie producentem i eksporterem, ewentualnie utrzymując względną szczelność w globalnych zapasach.

Opinie wyrażone powyżej są tymi z autora, analityka rynku dla Reuters.

.