Kluczowe towary Facbox-China skierowane przez ostatnie środki w Pekinie przez Reuters

Kluczowe towary Facbox-China skierowane przez ostatnie środki w Pekinie przez Reuters

Kluczowe towary Facbox-China skierowane przez ostatnie środki w Pekinie przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Monitory pracownika stopione żelazo wlewa się do kontenera w stalowej roślinie w Hefei, prowincji Anhui 9 września 2013 r. Reuters / Stringer / File Photo

przez Shivani Singh i Min Zhang

Pekin (Reuters) – jako klucz Producent, importer i konsument większości głównych towarów na świecie, Chiny są wyjątkowo wrażliwe na ostrą cenę wzrostu lub zakłóceń podaży w surowcach, na których zależy jej jego sektor produkcyjny i masywna populacja.

Po cenach krytycznych wejść przemysłowych z węgla do miedzi doprowadziły do ​​rejestrowania wysokości w tym roku, Pekin wdrożył najbardziej wszechstronne i dalekosiężne środki do tej pory do startowania rynków towarowych, w tym sprzedażą z rezerw strategicznych i grożących Podmioty stwierdzono, że są gromadzą dostaw lub pompowanie cen.

Poniżej znajduje się lista kluczowych towarów, które zostały ukierunkowane przez ostatnie środki w Pekinie.

Surowy olej

Chiny jest najlepszym importerem i drugim co do wielkości konsumentem ropy naftowej.

W ciągu ostatnich 5 lat import naftowy wzrósł o średnią roczną stawkę prawie 10%, a kraj stanowi 44% światowego wzrostu importu ropy naftowej od 2015 r., Kiedy Pekin wydał kontyngenty importowe do niezależnych rafinerów.

Pekina w Pekinie Wcześniej w tym roku na nadużycie kontyngentów importowych może teraz zobaczyć wzrost wzrostu importu ropy naftowej w ciągu dwóch dekad.

miedzi

Chiny stanowi około połowy zużycia miedzi na świecie.

Czerwony metal jest stosowany w urządzeniach domowych, kabli zasilających i elektroniki i widział ogromny popyt, ponieważ globalne gospodace odzyskują z pandemii.

Po lokalnych cenach trafiły na rekordowe wysokości w tym roku Pekin ogłosił rzadki rezerwat strategiczny obroty.

Chiny zużyte 11,98 mln ton rafinowanej miedzi w 2020 r., Kiedy jego import skoczył o 37% do 4,67 mln ton, zgodnie z antajakiem domowym badaniem wspieranym przez państwową.

Aluminium

Chiny, najwyższy na świecie producent aluminiowy i konsument, produkowane rekordowe poziomy metalu stosowanego w samochodach, puszkach napojach, drutach i kablach w ubiegłym roku.

w 2020 r. Wydajność wynosiła 37,08 mln ton, o 4,7% zgodnie z danymi NBS, podczas gdy konsumpcja wzrosła o 4,8% do 38,35 mln ton, zgodnie z Antaike.

pierwotnego przywozu aluminium w Chinach wzrosła ponad 14-krotnie do 1,06 mln ton w 2020 r. Wykazano dane NBS.

rafinowanych Cynk

rafinowanych Chin import cynku spadł o 21,1% do 477,406 ton w 2020 r. Wykazane dane celne.

Zużyte 6,724 mln ton wyrafinowanego cynku w 2020 r Zastosowanie, zgodnie z międzynarodową grupą ołowiu i cynku.

Własnej rafinowanej produkcji cynkowej w ubiegłym roku wzrosła o 2,7% do 6,43 mln ton, zgodnie z NBS.

Węgiel

Największy na świecie górnik węgla i konsument wyprodukował 3,84 mld ton węgla w 2020 r., Góra 2,4%, wykazały dane z National Bureau of Statistics.

Po tym, jak ceny trafiły na rekord wysokość tej wiosny, władze władzy lokalnych górników do podniesienia wyjścia i uruchomił sondę w gromadzenie i żłobieniu cen.

Chiny importowane 303,99 mln ton węgla w 2020 r., W górę o 1,5% rok do roku i spożywał około 4 mld ton zgodnie z obliczeniami Reuters opartych na oficjalnych danych w Chinach.

żelaza rudy

Chiny, najwyższy producent stalowy na świecie, jest również największym konsumentem rudy żelaza. Przyniósł 1,17 mld ton surowca stalowego w 2020 r.

Kraj posiada obfite zasoby i wyprodukowało 866,72 mln ton rudy żelaza w zeszłym roku.

, klasa jego rudy krajowej jest znacznie niższa niż importowana rudy, zawierająca tylko około 30% zawartości żelaza w porównaniu z ponad 60% z kluczowych producentów Australii.

Chin zużycia rudy żelaza w 2020 r. Szacuje się na 1,397 mld ton i widziano zanurzenie do 1,38 mld ton w tym roku, zgodnie z doradztwem rządowym.

Pekin rozpoczął Crackdown na gromadzeniu w czerwcu po ponad 30% wspinaczce cen między 1 stycznia i połowy maja.

wieprzowiny

Chiny jest najlepszym wieprzowina na świecie importerem i konsumentem i przebudowuje swoje stada świńskie po afrykańskiej gorączkowej gorączki z 2018 r.

Chiny zużyte 41,5 mln ton wieprzowiny w 2020 r. Lub 43% globalnej sumy, zgodnie z działem Stanów Zjednoczonych rolnictwa (USDA). Zaimportowano 4,39 mln ton wieprzowiny w 2020 r., Ponad dwa razy większy wzrost, zgodnie z danymi celnymi.

Strome wzrost liczby wiech i więcej stad wysyłanych do rzeźni, gdy rolnicy martwią się o odnowione ogniska z afrykańskiego gorączki świń spowodowały gwałtowny wzrost wyjścia wieprzowego w tym roku. Ceny wieprzowe i wieprzowe zwinięte przez ponad połowę, wymuszanie władz do uprawiania rzadkich zakupów rezerwowych w ofercie stabilizacji sektora.

soi

Chiny jest najlepszym na świecie konsumentem i importerem soi, kluczowym składnikiem paszy.

Chiny zużyte 114,5 mln ton soi w roku 2020/21 lub 31% całości całości, zgodnie z danymi USDA.

IT importował 100,33 mln ton olejowej w 2020 r., W górę o 13,3% rok do roku, zgodnie z ogólną administracją Chin w Chinach. Import jest używany głównie przez sektor przetwarzania Aby wytworzyć soilmeal dla pasz dla zwierząt i oleju roślinnego. Oczekuje się, że

importu soi w późniejszych miesiącach 2021 r. Spowolni się po rekordowym połowie, z spadkiem rentowności sektora HOG zauważyła popyt na soję.

Corn

Chiny jest drugim co do wielkości konsumentem kukurydzy po Stanach Zjednoczonych, rozliczanie około jednej czwartej kukurydzy świata według danych USDA.

importu kukurydzy w 2020 r. Wyniosło 11,3 mln ton, ponad dwukrotnie w poprzednim roku i przekraczający oficjalną roczną limit limitów wolny od taryfy 7,2 mln ton po raz pierwszy.

władz zachęciło hodowców do rozszerzenia obszaru sadzenia w 2021 r. I sprawiło, że rzadka sprzedaż importowanych zasobów kukurydzy w ofercie do chłodnych cen lokalnych.

pszenicy

Chiny jest najlepszym konsumentem pszenicy, tworząc piątą całkowitą.

W 2020 r. Chiny przywożyły 8,38 mln ton pszenicy, o 140% rok do roku, w stosunku do kwoty 9,64 mln ton.

Rejestrowe ceny kukurydzy wywołały producentów paszowych do zastąpienia kukurydzy w racjach zwierzęcych z pszenicą z wyższej białka w tym roku, opracowując lokalne zapasy, a także zakłócające zapotrzebowanie na inne źródła białka, takie jak sojaal.

.