Klienci UK wzruszają obawy inflacyjne, aby odebrać ich wydatki przez Reuters

Klienci UK wzruszają obawy inflacyjne, aby odebrać ich wydatki przez Reuters

Klienci UK wzruszają obawy inflacyjne, aby odebrać ich wydatki przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Kupujący spojrzeć na chleb w supermarkecie Sainsbury, pośród wybuchu Coronavirus (Covid-19), w Londynie, Wielkiej Brytanii 12 stycznia 2021. Reuters / Henry Nicholls / File Photo

Londyn (Reuters) – Brytyjscy kupujący odebrali tempo ich wydatków w październiku pomimo obaw o rosnącej inflacji, zgodnie z ankietą opublikowaną we wtorek.

Brytyjskie konsorcjum detaliczne wspomniane wydatki detaliczne wzrosły o 1,3% w porównaniu z 2020 października, odzyskiwanie pewnego pędu po wzroście spowolnił zaledwie 0,6% we wrześniu, kiedy wiele wydatków przesunął się od sklepów na panikę kupując paliwo spowodowane niedoborem Kierowcy tankowców.

“Znacznie zgłoszone ściśnięcie na wydatkach gospodarstwa domowego musi jeszcze zmaterializować, ponieważ konsumenci wydają się szczęśliwi, że możemy prowadzić na zakupach” – powiedział Paul Martin, Wielka Brytania Główna w KPMG, która wytwarza dane z BRC.

W zeszłym tygodniu Bank Anglii Przewidywane rosnące ceny zjadłyby popyt konsumentów, ponieważ prognozuje, że inflacja uderzyłaby prawie 5% w kwietniu w przyszłym roku, należne w dużej mierze do wąskich wąskich wąskich łańcucha dostaw pojemności i gwałtowne ceny energii.

Martin powiedział, że ograniczona dostępność zapasów tworzyła “silna dynamika cenowa” i oznaczały rabaty były mało prawdopodobne w sezonie świątecznym.

Oddzielne badanie szerszych wydatków domowych przez firmę Płatności kartą Barclaycard wykazały konsumentom zwiększyły swoje wydatki o 14,2% w porównaniu z październikiem 2019 r.

wydatków na rozrywkę skoczoną jako kino-jeryki przybywili, aby zobaczyć najnowszy film Jamesa Bond i było Również wydatki na subskrypcje cyfrowe i na podróż jako ograniczenia podnoszone, BarClaycard powiedział.

Jego badania obecnie nie porównują sprzedaży z 2020 z powodu zakłóceń spowodowanych blokadami pandemicznymi.

.