Kierowcy przyspieszają odzyskiwanie zapotrzebowania na olej, ale droga przed przyszłością może być wyboisty przez Reuter

Kierowcy przyspieszają odzyskiwanie zapotrzebowania na olej, ale droga przed przyszłością może być wyboisty przez Reuter

Kierowcy przyspieszają odzyskiwanie zapotrzebowania na olej, ale droga przed przyszłością może być wyboisty przez Reuter

© Reuters. Zdjęcie: Ciężki ruch jest widoczny w okolicy Ocean Beach w San Diego, Kalifornii, USA, przed czwartym lipca wakacje 3 lipca, 2020. Reuters / Bing Guan

przez Bozorgomehr Sharafedin, Stephanie Kelly i Roslan Khasawnheh

Londyn / Nowy Jork / Singapur (Reuters) – zapasy benzynowe europejskie i amerykańskie spadły w pobliżu poziomów przedpademicznych, ponieważ Western Hactmakers uderzyły w drogi, ale koniec sezonu jazdy i rozprzestrzenianie się wariantu Delta koronavirusa może spowolnić odzyskiwanie Globalny zapotrzebowanie na olej.

Pandemiczny i wynikający z tego blokady na całym świecie zniszczył popyt na produkty ropy naftowe i doprowadziły do ​​ogromnego zapasów na 2020 roku, które stopniowo wyczerpują w tym roku.

Międzynarodowa Agencja Energetyczna powiedziała w czwartek, że globalny zapotrzebowanie na oleje spadnie o 3,8 mln baryłek na miesiąc miesięcznie w czerwcu, prowadzony przez zwiększoną mobilność na północy Ameryka i Europa, ale odwrócony kurs w lipcu i jest ustawiony, aby przejść wolniej przez resztę roku ze względu na rozprzestrzenianie się wariantu Delta.

“Międzynarodowe podróże są ograniczone, aby wszyscy podróżują samochodem. Jest to naprawdę zaprowadzany samochodem, który ciągnie zapasy paliwa drogowego w dół”, powiedział Cuneyt Kazokoglu, szef analizy popytu na ropę naftowej w FGE.

World Benzyn Popyt w czerwcu był tylko 3% niższy niż średnia 2019, zgodnie z szacunkiem FGE, a popyt w Stanach Zjednoczonych, Europie i Chiny w dużej mierze odzyskali lub przekroczyły poziomy 2019.

“Regulamin rządowy i ograniczenia są głównymi przeszkodami w momencie odzyskania popytu w tej chwili. Ilekroć są podniesione, widzimy zatrudnienie popyt i silne wyzdrowienie” – powiedział Kazokoglu.

udanych programów szczepień w Ameryce Północnej i Europie – z około połową ich populacji w pełni zaszczepione Do naszego świata w projekcie danych – oznaczało ograniczenia łagodzące i szybsze i strome wyprodukowania zapasów paliwa na zachód-of-suez niż na wschodzie.

zapasów paliwa w Azji, gdzie tylko około 30% osób jest w pełni zaszczepionych, pozostają podwyższone ogólnie jako gwałtowny wzrost liczb COVID-19 w części kontynentu prowadzi do nowych krawężników w ruchu.

“Będzie ciekawe, aby zobaczyć, co wydarzy się w ciągu najbliższych kilku miesięcy z zapotrzebowaniem na paliwo i liczbę przypadków delta” – powiedział Wejście Global Lars Van Wageningen. “Sytuacja jest nadal niestabilna w kilku krajach i nie możemy powiedzieć, że wszystko jest w pełni odzyskane”.

Graphic: Udział szczepionych ludzi, https://fingfx.thomsonreuters.com/gfx/ce/myvmnmebzpr/vaccinaination%20gfx.png

Dystansować

Stany Zjednoczone zużywa o piątej części świata, Prawie połowa tego benzyny i jest tutaj, że spadek zapasów był największy.

Inwentaryzacje benzynowe spadły do ​​227,5 miliona beczek w zeszłym tygodniu, zgodnie z danymi z Administracji Informacji Energetycznej USA, najniższy od 20 listopada 2020 i w porównaniu do 233,8 mln baryłek w tym samym tygodniu 2019 r., Przed pandemią.

rosnących zatrudnienia i mobilności przewidywał zużycie do średnio 8,6 mln baryłek dziennie (BPD) W pierwszej połowie roku, OOŚ powiedział, ale ostrzegł, że oczekuje, że oczekuje, że oczekuje, że oczekuje, że popyt przez 2022 rano pozostanie poniżej średniego poziomu 2019 r. 9,3 mln BPD Ponieważ duże liczby nadal pracują w domu.

Ernie Barsamian, dyrektor generalny Tiger Tiger, dom oczyszczający US, który łączy dostawcy dostępnych przechowywania, stwierdzili, że otrzymali mniej próśb do przechowywania benzyny i oleju napędowego.

obwiniał strukturę rynku wstecznego, w którym ceny natychmiastowej dostawy są wyższe niż na przyszłość Wysyłamy, sygnalizując ścisłe warunki i zniechęcające do przechowywania.

Benzyna w Europie Główny AMSTERDAM-ROTTERDAM-ANTWERP (ARA) Hub przechowywania spadł na piąty typ tygodnia w zeszłym tygodniu, głównie ze względu na silny eksport do Stanów Zjednoczonych i Afryki, podczas gdy tygodniowe średnie oświetleniowe destylatów w Fujairah, głównym środkiem W ostatnich tygodniach w ostatnich tygodniach znajdowały się w ostatnich tygodniach na wschód poziomie przedprostem.

Surowe zapasów

Stany Zjednoczone prowadziły również remis w surowych zapasach w lipcu, zgodnie z FGE.

stockpiles w Cushing, Oklahoma, punkt dostawy dla benchmarku Surowe futures Futures, spadły na dziewięć kilku tygodni do najniższego od listopada 2018 r., Dane rządowe.

Scott Shelton, specjalista ds. Energii opartych na USA w United ICAP (LON: NXGN), zauważył lipca Drawy były większe niż oczekiwano, ponieważ rafinerie wzmocnione wyjście.

, ale wzrost w przypadkach Covid-19 Azja w połączeniu z sezonem konserwacyjnym rafinerii, zwierała surowe przesyłki do największych świata na świecie, zgodnie z platformą analityki Vortexa.

“Wybuch Delta … w Chinach jest ponadto stanowią zagrożenie dla popytu krajowego kraju, a także rafinerii rafinerii” – powiedział Serena Huang, analityk ołowiu Azji Vortexy.

Wysoce zakaźny wariant Delta został wykryty w więcej niż kilkanaście chińskich miastach od końca lipca, a rządy lokalne zostały zamówione w celu zamykania luk w wysiłkach kontrolnych.

Jednakże przedsiębiorcy szpiegują promień nadziei z Indii, gdzie popyt na paliwo wzrosło jako najnowsza fala zakażeń EBbed.

“Zapotrzebowanie na paliwo w Indiach szybko odzyskał się, że infekcje unosiły się, a ograniczenia zostały zniesione … Prawdopodobnie może być w innym miejscu, więc przeglądamy obecne obawy dotyczące popytu jako przesadne” – powiedział Commerzbank ” (DE: CBKG) Analityk Carsten Fritsch.

Graphic: Cotygodniowe światła destylatu światła, https://fingfx.thomsonreuters.com/gfx/ce/jnpwegmxmpw/fge.png