Kanadyjski regulator pozwala bankom, dywidendy podnoszenia ubezpieczycieli, kończąc krawężniki Pandem-Era przez Reuter

Kanadyjski regulator pozwala bankom, dywidendy podnoszenia ubezpieczycieli, kończąc krawężniki Pandem-Era przez Reuter

Kanadyjski regulator pozwala bankom, dywidendy podnoszenia ubezpieczycieli, kończąc krawężniki Pandem-Era przez Reuter

© Reuters. Zdjęcie: Kanadyjska moneta dolarowa, powszechnie znana jako “Loonie”, jest na zdjęciu na tym obrazie zdjęcie zrobione w Toronto 23 stycznia 2015 r. Reuters / Mark Blinch

przez Nichola Saminather

Toronto (Reuters) -Canadian Banki i ubezpieczycieli Wznawia dywidendę wzrasta i dzielić się wykupami i podniesienie rekompensaty wykonawczej, regulator finansowy kraju powiedział w czwartek, podnosząc moratorium nałożony w marca 2020 r. I prawdopodobnie nawiązując drogę do zwiększenia wyceny sektora.

Urząd Kurator instytucji finansowych (OSFI) powiedział w oświadczeniu, że środki były skuteczne w ciągu ostatniego i pół, ale nie są już konieczne.

sześciu największych kredytodawców Kanady – Royal Bank of Canada, Bank Toronto-Dominion, Bank of Nova Scotia, Bank Montrealu, Kanadyjski Bank Commerce i Narodowy Bank Kanady (OTC: NTIOF) – prawie C $ 49 mld $ (39,4 mld USD) w kapitale przekraczającym obecny minimalny wymóg w kwartale zakończył się 31 lipca

“, gdy masz leniwy kapitał, nadwyżki kapitału, który stłumienie zwrotu z kapitału i przygnębiarki wyceny” – powiedział Brian Madden, Menedżer portfolio w Goodreid Investment Counsel.

Madden dodał, że oczekuje, że banki ogłaszają zmiany w ich dystrybucji kapitałowych, gdy zgłaszają wyniki czwartego kwartału na początku grudnia.

“To (ruch) tworzy impuls do wielokrotności wyceny, aby rozwinąć się,” powiedział Madden.

Indeks banków kanadyjskich wzrosła 82% w ciągu 20 miesięcy z moratorium na miejscu. Benchmark banków USA podskoczył 107% w tym samym czasie.

Atrakcyjnych dywidend Banków Kanadyjskie Rentowności są wielkim wyciągnięciem dla inwestorów. Ale rosły w coraz bardziej niecierpliwi jako regulatory w innych częściach świata, w tym Stany Zjednoczone, Europa i Australia, podniosły krawężniki.

Większość stosunków wypłaty dywidendy banków poślizgnęła się w pierwszych trzech kwartałach fiskalnych 2021 z tego samego okresu fiskalnego 2019, do wysokich 30s, w porównaniu z ich zakresem docelowych 40-50%. Oczekuje się, że spadną poniżej trzech i pięcioletni średnich na 2021 r., Zgodnie z analizą generowania Canackord.

Kurator instytucji finansowych Peter Routledge bronił opóźnienia w telefonie medialnym w czwartek, mówiąc, że regulator poczuł “niewielką ostrożność, nieco więcej ostrożności na kilka miesięcy nie zaszkodziłaby systemu”, szczególnie jako Covid-19 Przypadki wzrosły do ​​lata.

w czerwcu, Osfi powiedział, że zwiększyłoby minimalny bufor kapitałowy, aby strzec przed zagrożeniami na rekordowy wysoki począwszy od 31 października, odwrócenie jednego z działań pandemii-ery w celu wspierania instytucji finansowych i pożyczki w celu wspierania instytucji finansowych i pożyczki.

Narodowy Bank A BMO mogłyby najlepiej zwiększyć dywidendy, aby dotrzeć do środkowego punktu ich ukierunkowanych zakresów, odpowiednio o 38% i 33%, analiza, na podstawie fiskalnego 2022, pokazała.

Akcji BMO wzrosła 0,9%, a bank krajowy zyskał 0,5% po ogłoszeniu.

Ubezpieczyciela Life Life Financial (NYSE: SLF) może podnieść dywidendy o 33%, a Manulife Financial (NYSE: MFC) o 9%, powiedział Canaccord.

TD, BMO i Królewski Bank, który ma najwięcej nadmiaru kapitału, mogłoby realizować wykupu udziału, powiedział Anthony Visano, Menedżer Portfolio w Kingwest & Co.

“Dzisiejsze ogłoszenie jest ostrożne ryzyko związane z pandemią zostały zmniejszone , Visano powiedział.

(1 $ = 1,2425 dolarów kanadyjskich)