Kaisa i główne jednostki zawieszają handlu po nieodebranych płatnościom Bloomberg

Kaisa i główne jednostki zawieszają handlu po nieodebranych płatnościom Bloomberg

Kaisa i główne jednostki zawieszają handlu po nieodebranych płatnościom Bloomberg

© Bloomberg. Recepcja w Kaisa Group Holdings Ltd. Dom Rezydencji Stwórcy w Shenzhen, Chiny, w sobotę, 21 listopada 2020. Powstanie z małej wioski rybackiej do metropolii około 22 milionów osób od czterech dekad, Shenzhen jest Beacon dla młodych pracowników marzących o zostaniu kolejnym Jack MA lub przynajmniej dołączyć do klasy średniej. Jeszcze wysięgnik doprowadził do najwyższych cen nieruchomości i najniższych stawek własności w Chinach, ostrzeżenie dla innych uprawy krajów. Fotograf: Yan Cong / Bloomberg

(Bloomberg) – Kaisa Group Holdings Ltd. A jego jednostki wymienione w Hongkongu zostały zawieszone na obrót w piątek rano, dzień po tym, jak chiński developer flaged nacisk na płynność i powiedział, że przegapił płatności na produkty bogactwa gwarantowany.

Ręka zarządzania nieruchomościami Twórcy Kaisa Prosperity Holdings Ltd., Zdrowie Operacja Kaisa Health Group Holdings Ltd. i Budownictwo Dostawca sprzętu Kaisa Capital Investment Holdings Ltd. Nie podano żadnego powodu.

akcji Kaisa spadły czwartek po tym, jak firma stwierdziła, że ​​stanął przed “bezprecedensową presją na swoją płynność” ze względu na niekorzystne czynniki, takie jak obniżenie ratingu kredytowego i trudne środowisko rynkowe. Nieodebrane płatności na produkty do zarządzania bogactwem przychodzą około dwa miesiące Chiny Evergrande Group stoili przed protestami od inwestorów domagających się pieniędzy na podobne zaległe oferty.

chińskich deweloperów stoją przed intensyfikacją Crunch Crunch po kampanii rządowej, aby zmniejszyć dźwignię w branży. homebuyers para wyparuje Produkt do zarządzania bogactwem może zaostrzyć kryzys sektora “Andrew Chan, analityk Intelligenci Bloomberg, napisał w notatce. To “sugeruje, że inwestorzy muszą być świadomi nie tylko nadchodzących płatności zadłużenia publicznego, ale zobowiązań takich jak WMP, które mogą nie być powszechnie znane”.

Kaisa jest “Dokonywanie wszelkich starań”, aby rozwiązać problem płynności, taki jak przyspieszenie sprzedaży aktywów, powiedział w oświadczeniu w czwartek. Firma szuka nabywców do aktywów, w tym dobrobytu Kaisa, ale nie pojawili się jasnych kandydatów, Reuterowie zgłosili w zeszłym tygodniu.

Czytaj więcej o tym, jak Kaisa jest niepokojąca obliczeniom ponownie

Kaisa stała się koncentracją inwestora po anulowaniu spotkań z inwestorami w październiku, wywołując wątpliwości co do swojej płynności i wysyła obligacje dolara niższe. Obniżone obniżone ocenami S & P Global (NYSE: SPGI) i oceny Fitch Kilka dni później spowodowały świeże sprzedaż w dewelopera Akcje, które spadły ponad 70% w tym roku.

Obligacje dolara Kaisa ustabilizowane w piątek rano po zanurzeniu poprzedniego dnia. Jego 6,5% uwaga należna Detg. 7 wzrosła 0,4 centa do 45,7 centów, zgodnie z danymi skompilowanymi Bloomberg. Jego akcje spadły o 15% w czwartek do najniższej ceny od liście 2009.

Grupa Kaisa posiada 67% dobrobytu Kaisa i 43% zdrowia Kaisa. Przywodniczący przewodniczącego dewelopera Kwok Ying Shing i jego rodzina posiada około 25% Kaisa i 57% firmy Kaisa Capital.

Pierwszy chiński budowniczy domyślnie w przypadku obligacji dolara, Kaisa ukończył restrukturyzację zadłużenia w 2016 r. Od tego czasu stała się stała się trzecim co do wielkości długiem dolarowym w Chinach z deweloperami z ponad 11 miliardami dolarów obligacji zaległych w walucie. Znajduje się jako 27-największy deweloper nieruchomości w Chinach w zeszłym miesiącu.

Oprócz 400 milionów dolarów Kaisa Uwaga W przyszłym miesiącu ma 2,8 mld dolarów obligacji dojrzewania w 2022 r., Według danych Bloomberg. Zaplanowano zaplanowanie tymczasowego dywidendy 4 centów Hongkongu na akcję 17 grudnia, który kosztowałby firmę o 281 mln HK.

(aktualizacje z komentarzem z analityka w piątym akapicie)

© 2021 Bloomberg LP.