Jetmakers pchają frachtowców, 787 czas w rękach regulatorów przez Reuters

Jetmakers pchają frachtowców, 787 czas w rękach regulatorów przez Reuters

Jetmakers pchają frachtowców, 787 czas w rękach regulatorów przez Reuters

2/2 © Reuters. Plik zdjęcie: Logo Boeing jest wyświetlane na ekranie, na New York Stock Exchange (NYSE) w Nowym Jorku, USA, 7 sierpnia 2019 r. Reuters / Brendan McDermid / Plik 2/2

przez Tim Hepher i Alexander Cornwell

DUBAI (Reuters) – Boeing (NYSE: BA) powiedział w sobotę, był w zaawansowanych rozmowach, aby sprzedać wersję ładunku swojej przyszłości 777x Jetliner Jet, podczas gdy Airbus przewidział transakcję Freighter A350 wkrótce, jako Aerospace Giants Eye Aerospace Giants Eye pandemic boom w E-commerce.

Boeing wskazano również, że zbliżał się do końca wyrobów produkcyjnych na 787 Dreamliner, ale powiedział, że czas powrócenia do normalnych dostaw było ściśle w rękach regulatorów.

“Jesteśmy w całości zaawansowanych dyskusji z kilkoma klientami. Freighter (777x Freighter) wygląda dobrze z punktu widzenia konstrukcji i wymagania punktu widzenia” Ihssane Munir, starszego wiceprezesa sprzedaży handlowej i marketingu, powiedział.

PLANEMAKER U.

AIRBUS spodziewa się ogłosić kolejność uruchomienia dla Freightera A350 “wkrótce” Główny oficer handlowy Christian Scherer powiedział oddzielną konferencję informacyjną w przeddzień Airshow Dubai.

“Jestem bardzo zadowolony z reakcji na rynek na całym świecie iw regionie do Freightera A350” – dodał. Oczekuje się, że

Frachtowiec 777X będzie oparty na mniejszych dwóch wersjach rodziny 777x, znanej jako 777-8.

Oczekuje się, że zostanie uruchomiony dopiero po wersji 777-8, ale Munir powiedział, że może skoczyć przed 777-8, którego sprzedaż opóźnia główny wariant 777-9.

Boeing trzyma się Planuje dostarczyć 777-9 w 2023 roku, powiedział Munir. Prezes Emiratów Dubaju, największego klienta dla 777x, ma ostro krytykowanego Boeing przez około trzy lata opóźnień i brak pewności w datach dostawy.

Regulatorów Call

Katar Airways powiedziała publicznie w rozmowach z Boeingiem nad możliwym zakupem Freightera 77x, podczas gdy Fedex (NYSE: FDX) jest powszechnie postrzegany jako kolejny wczesny konkurs. Airbus ma nadzieję wylądować A350 Cargo z liniami lotniczymi Singapur (OTC: Stypy).

ruchu frachtowego wzrosła jako dysze pasażerskie, które zwykle przenoszą towary w posiadaniu, były uziemione przez pandemię.

Munir i Scherer, szefowie sprzedaży dla dwóch największych planemakerów na świecie, zarówno wspomnianych o odzyskaniu rynku, choć wątpliwości pozostają na żądanie dla największych szerokich Jetlinerów.

Boeing jest tymczasem zbliża się do wznowienia dostaw 787 Dreamliner, po zawieszeniu ich do radzenia sobie z wadami produkcyjnymi i angażowanie się z chińskimi organami regulacyjnymi nad ponownym certyfikacją 737 max w Chinach, powiedział Munir.

, ale podkreślił, że Boeing nie wyprzedziłby US.S. lub chińskich regulatorów, którzy podejmują ostateczne decyzje dotyczące czasu.

787 został nękany przez problemy z produkcją, które zatrzymały dostawy od maja. W lipcu federalna administracja lotnictwa powiedział, że około 787s miała problem z jakością produkcji.

737 Max został wyczyszczony przez głównych zachodnich organów regulatorów pod koniec ubiegłego roku po prawie dwuletniego uziemieniu bezpieczeństwa, ale Chiny jeszcze nie pozwolić na usługodawcę.

“Czy Regulatory FAA lub międzynarodowe patrzą na nas i pytają nas o pytania … będziemy przestrzegać tych” – powiedział Munir.

.