Jeszcze jeden rajd przed pojazdami elektrycznymi Sideline Palladium przez Reuters

Jeszcze jeden rajd przed pojazdami elektrycznymi Sideline Palladium przez Reuters

Jeszcze jeden rajd przed pojazdami elektrycznymi Sideline Palladium przez Reuters

© Reuters. Plik Plik: Wlewki z 99,97 procent czystego palladu są przechowywane w zakładzie należącym do Krastsvetmet, jednego z największych światowych producentów metali nieżelaznych, w Krasnojarska, Rosja 9 kwietnia 2019 r. Reuters / Ilya Naymushin

(W grudniu 21 koryguje się Daty i oś czasu w ust. Pojazdy, które nie korzystają z metalu wysyła ceny na długoterminowy spadek.

samochodów osadza pallad w rurach wydechowych, aby zneutralizować szkodliwe emisje, a przez lata rozszerzające się zasady sprzedaży samochodowej i dokręcania przepisów emisji doprowadziły do ​​rozwijania popytu i niedoborów.

Palladium wzrósł od 500 USD za uncję w 2016 r. Do szczytu wszechczasów w wysokości 3,017.18 USD w maju niż 500%.

, ale ceny spadły do ​​około 1,800 USD po niedoborze układu układu półprzewodnikowego wymuszonego producentów samochodów do cięcia wyjścia, popychając około 10 milionów uncji roczny rynek do pierwszej rocznej nadwyżki w dziesięciu latach, według konsultantów Metals Focus.

“Na tych poziomach jesteśmy źli,” powiedział Macquarie Analyst Marcus Garvey.

Garvey powiedział, że automatyczny wyjście może wprost o 15% w 2022 r. W miarę niedoboru wiórów ułatwia, naciskając rynek palladowy do około 500 000 uncji deficytu, a ceny z powrotem do 2 500 USD lub nawet wyższe.

(Grafika: Palladium Rollercoaster, https://fingfx.thomsonreuters.com/gfx/ce/lgpdwozdbvo/pgm%20year%20ender%20Price.jpg)

Jeśli chodzi, rajd może być szybki, powiedział Citi Analyst MAX Layton, ponieważ spekulanci spieszą się, aby porzucić ich największą krótką pozycję netto na wymianie Nymex od co najmniej 1995 r., Co odpowiada prawie 400 000 uncji palladu.

(Grafika: Speculatorzy zwróć się do palladu, https://fingfx.thomsonreuters.com/gfx/ce/lgvdwozgypo/pgm%20year%20ender%%20positioning%202.jpg)

, ale wkrótce wkrótce zmieni się.

“Jakakolwiek cena widzisz w ciągu najbliższych 12-24 miesięcy, zobaczymy wysoki cykl,” powiedział Layton. “Pallad jest antytezą materiałów baterii. Prawdopodobnie ma sekwencyjny popyt spadnie z 2024 r., O ile oko widzi”.

Przemysł samochodowy zużywa obecnie około 85% światowej dostawy palladu.

Spadająca produkcja silników spalinowych i recyklingu starych pojazdów oznacza, że ​​do 2040 r. – Prawdopodobnie wcześniej – autos da więcej palladów z powrotem na rynek niż z tego, powiedział Analityk Stonex Rhona O’Connell.

(Grafika: Palladium nadmierne krosno, https://fingfx.thomsonreuters.com/gfx/ce/akvezowyrpr/pgm%20year%20ender%20balans.jpg)

Sześć procent pojazdów wyprodukowanych w 2021 r. Będzie wyłącznie napędzany akumulatorem, wznosząc się do 16% w ciągu najbliższych pięciu lat, wspomniana w Wilmie Swarts w Metale Focus, który przewiduje ceny palladu, raczej raczej niż upadek.

erodowanie popytu rosnące zastępowanie przez auto producenci palladu dla Platinum, które mogą wyczyścić emisje, a około 950 $ uncji jest tańsze.

Ta podstawienie oznacza, że ​​Auto Products wykorzystają 200 000 uncji mniej pallad w tym roku i 400 000 uncji mniej w 2022 r., Swarts powiedział.

.