Japonia widziała aktualizację PKB Q2 na temat silniejszych wydatków biznesowych: Reuters Ankiety przez Reuters

Japonia widziała aktualizację PKB Q2 na temat silniejszych wydatków biznesowych: Reuters Ankiety przez Reuters

Japonia widziała aktualizację PKB Q2 na temat silniejszych wydatków biznesowych: Reuters Ankiety przez Reuters

przez Kantaro Komiya

Tokio (Reuters) – Gospodarka Japonii prawdopodobnie wzrosła bardziej niż początkowo zgłoszona w drugim kwartale dzięki silniejszym wydatkom biznesowym, pokazano ankietę Reuters, chociaż odrodzenie zakażeń CoronaVirus jest widoczny o wzroście.

Oddzielne dane należne w przyszłym tygodniu prawdopodobnie pojawi się wydatki domowe odbite w lipcu z roku wcześniej, w sentymencie konsumenckie odzyskane nieco przed wysoko zakaźnym wariantem Delta szybko rozprzestrzenił się w Japonii.

Zmienione dane produktu krajowego brutto (PKB) ma pokazać, że Gospodarka Japonii wzrosła rocznego 1,6% w kwietniu, w czerwcu, więcej niż wstępny odczyt w wysokości 1,3% wzrostu, sondaż z 19 ekonomistów.

Silniejsza liczba była częściowo z powodu oczekiwanego 2,0% wzrostu wydatków kapitałowych, większy wzrost niż wstępny wzrost o 1,7%, analitycy. Trzeci największy na świecie Gospodarka zawarła 1,0% w pierwszym kwartale.

“Widok, że gospodarka Japonii pozostała stagnażna w kwietniu, czerwiec jest niezmieniona” – powiedziała Saisuke Sakai, starszy ekonomista w Mizuho Research Institute.

“przeciągnięty przez stan krawężników awaryjnych, odzyskiwanie było słabe w porównaniu z dipem w styczniu-marzec”.

Wydatki domowe Prawdopodobnie wzrosły 2,9% rok do roku w lipcu po około 5,1% spadku w czerwcu, ankieta pokazała również, ponieważ Ogole Olimpijskie otworzyły się w Tokio i pochlebne porównanie ze spadkiem widziałem rok wcześniej.

wydatków domowych widziano sezonowo dostosowane do 1,1% w lipcu z poprzedniego miesiąca, zgodnie z ankietem.

Rząd uwolni zmieniony Dane PKB drugiego kwartału o 8:50 AM Lokalny czas na 8 września (2350 GMT w dniu 7 września) i ogłosić dane wydawania gospodarstwa domowego o 8:30 września 7 (2330) GMT, 6 września).

Inny Oczekuje się, że informacje o danych w przyszłym tygodniu będą pokazać saldo rachunku bieżącego, był w nadwyżce 2,3 bilionów jenów w lipcu, z 905,1 mld jen w poprzednim miesiącu, powiedzieli analitycy.

.