Japonia obniża Q3 PKB na głębszym trafieniu do wydatków konsumentów przez Reuters

Japonia obniża Q3 PKB na głębszym trafieniu do wydatków konsumentów przez Reuters

Japonia obniża Q3 PKB na głębszym trafieniu do wydatków konsumentów przez Reuters

2/2 © Reuters. Plik Zdjęcie: Port przemysłowy jest na zdjęciu w Tokio, Japonia, 23 maja 2019 r. Wykonano zdjęcie 23 maja 2019. Reuters / Kim Kyung-Hoon 2/2

przez Daniel Laussink i Kantaro Komiya

Tokio (Reuters) – Japonia Gospodarka skurczyła się nieco szybciej niż początkowo zgłoszona w trzecim kwartale, jak gwałtowny wzrost lokalnych przypadków COVID-19 uderzył na konsumpcję prywatną i globalny niedobór dostawy wiórów zranił sentyment korporacyjny.

Głębsze skurcz jest niepowodzeniem dla decydentów mających nadzieję, że niedobory dostaw i rozluźnionych krawężników pandemicznych wspierałyby odzyskiwanie w trzeciej co do wielkości gospodarki na świecie.

Gospodarki Japonii spadła rocznego o 3,6% w lipcu lipcu-wrześniu, zmienione dane biurowe Cabinet wykazały środę, gorsze niż wstępne czytanie o 3,0% skurczu.

Dane, które było gorsze niż mediana ekonomistów na 3,1% spadek, równa się Real Quarter-on-Quarter skurcz 0,9% od poprzedniej części, w porównaniu z wstępnym spadkiem o 0,8%.

“Potwierdza to, że warunki ekonomiczne stagnuje się w kwartale lipca-września” – powiedział Atsushi Takeda, główny ekonomista w Itochu Economic Institute. Wzrost

“obrócił się negatywny ze względu na odrodzenie koronawirusa.”

Szybszy spadek wynikał głównie z większego spadku konsumpcji prywatnej, co stanowi ponad połowę produktu krajowego brutto i skurczył się o 1,3% z poprzednich trzech miesięcy, co gorsza niż początkowe oszacowanie kropli 1,1%.

konsumpcji spadła, gdy zła pogoda utrzymywała kupujących w domu, a globalny niedobór chipów trafiony sprzedaż samochodów i elektroniki z powodu poszukiwań produkcyjnych, powiedział urzędnik rządowy.

“Duży skurcz w wyrobach trwałych (wydatki) wskazywały, że cięcia produkcji samochodowej miały ogromny wpływ – powiedziała Wakaba Kobayashi, Ekonomista w Daiwa Institute of Research.

Wydawanie wyrobów trwałych opublikował swój największy spadek od 1994 r., Kiedy porównywalne dane po raz pierwszy stały się dostępne, oficjalny wspomniał, osłony 16,3% kwartału i ciągnąc zużycie gospodarstwa domowego o 0,7 punktu procentowego.

Dane wykazały inwestycje publiczne spadły 2,0% w porównaniu z początkowym szacunkiem spadku o 1,5%, podczas gdy wydatki kapitałowe widzieli mniejszy spadek, kurczący się o 2,3% od poprzedniej kwartału, w porównaniu z 3,8% wstępnym spadkiem.

Wkład netto eksportu do zmiany PKB wynosiła zero, przesunięcie importu. Tymczasem popyt krajowy ciągnął PKB o 0,9 punktu procentowego, pasującym do wstępnego wkładu.

Downgrade PKB, które uwzględniono zmianę w sposób obliczono sezonowe korekty, pojawia się po danych we wtorek pokazywał wydatki domowe spadły na trzeci prosty miesiąc w październiku.

. Jednak w nowszym podpisie, że zużycie odsunęło się, wskaźnik sentymentu “obserwatorów ekonomicznych” lub pracowników w pobliżu trendów konsumpcyjnych i detalicznych, wzrosła w listopadzie do ośmioletnich wysokości.

Od samego początku pandemii rząd Japonii starał się wspierać delikatną gospodarkę przez wydatki fiskalne na dużą skalę. W zeszłym miesiącu zaprezentował rekordową pakiet 490 miliardów dolarów.

analityków są pełne nadziei, że wydatki odbiorcy należne w części z powodu tego pakietu wydatków, z Kobayashi Daiwy, widząc pozytywny wpływ z pierwszego kwartału przyszłego roku.

“Oczekujemy, że pakiet bodźca do zwiększenia PKB Japonii o około 2%, wypychając konsumpcję prywatną, wydatki rządowe i inwestycje publiczne”, powiedziała.

.