Japonia hurtowa inflacja trafia 13-letnia, ponieważ koszty importowe powstają przez Reuters

Japonia hurtowa inflacja trafia 13-letnia, ponieważ koszty importowe powstają przez Reuters

Japonia hurtowa inflacja trafia 13-letnia, ponieważ koszty importowe powstają przez Reuters

2/2 © Reuters. Plik Plik: Widok ogólny pokazuje sklep z japońskim sprzedawcą Aoki Holdings w Tokio, Japonia 16 grudnia 2020. Reuters / Issei Kato / Plik Zdjęcie 2/2

przez Leika Kihara

Tokio (Reuters) -Japanese Ceny hurtowe wzrosły w lipcu Ich najszybszy roczny tempo w ciągu 13 lat, dane wykazywane w czwartek, znak, że globalna inflacja towaru i słabe jena przesuwały koszty importu surowców dla szerokiego zakresu towarów.

Istnieje jednak niepewność, jednak, czy firmy zaczną przekazywać wyższe koszty dla gospodarstw domowych i propagować inflację konsumentów, która pozostaje utknął wokół zera ze względu na słabe konsumpcję, w przeciwieństwie do innych zaawansowanych narodów, mówią analityki.

“Przepuszczanie kosztów surowców Ceny towarów konsumenckich jest powolny” – powiedział Chisato Oshiba, ekonomista w Dai-Ichi Life Research Institute.

“Podczas gdy hurtowa inflacja przyspiesza W bardzo szybkim tempie zajmie to trochę czasu na prowadzenie do wyższych cen konsumpcyjnych “, powiedziała.

Wskaźnik cen towarów korporacyjnych (CGPI), który mierzy spółki cenowe opłaty za swoje towary i usługi, wzrosły 5,6% w lipcu z roku wcześniejszego, dane bankowe Japonii wykazało, zwiększając piątą prostą miesiąc i pokonując średniej prognozę rynku na wzrost o 5,0%.

przyspieszyło ostro od wzrostu 5,0% wzrostu w czerwcu i zaznaczył najszybszy tempo wzrostu od września 2008 r., Kiedy pojawiający się popyt na rynku wywołał spike w cenach, zwiększały towary “super cykl”.

w miesiąc na miesiąc, ceny hurtowe wzrosły o 1,1% w lipcu po uzyskaniu 0,6%, oznaczając największy wzrost w prawie dwóch latach.

cen wzrosła na wiele surowców, w tym dla drewna, które wzbudziły 33,1% w lipcu z roku wcześniejsze, oraz towary ropy i węgla, które wzrosły wzrost cen 38,8%.

niektórych krajów, w tym Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, widział wzrost inflacji szybciej niż oczekiwano, ponieważ popyt odzyskuje od Pandemii CoronaVirus, wywołującą debatę na temat tego, jak szybko powinni odebrać ich gospodarek z masywnego bodźca monetarnego.

Niewielu analityków oczekuje, że Japonia zobaczył ten sam rodzaj wzrostu inflacji konsumentów. Powolne szczepienia i krawężniki w aktywności do walki z pandemią boli konsumpcję, zniechęcającej firm z przekazywania wyższych kosztów dla gospodarstw domowych.

Dynamika była widoczna w danych cen hurtowych. Ceny krajowych towarów końcowych wzrosły zaledwie 2% w lipcu z roku wcześniej, nawet jako ceny surowców wzbudziły 48%.

Wzrósł w 2008 r. Japonii roczna rdzeń inflacja konsumentów cofa 2,4% w lipcu i sierpniu na rosnące koszty towarów, ale spowolniło do 0,2% w grudniu i rozpoczął spadek od marca 2009 r.

Spike inflacji podczas Okres został napędzany w dużej mierze przez garść kosztów surowców, z cenami większości przedmiotów przebywających z grubsza płasko, BOJ powiedział w raporcie wydanym w lipcu.

“Biorąc pod uwagę takie historyczne doświadczenie, każdy wzrost cen konsumpcyjnych napędzanych wzrostem kosztów upstreamów będzie bardzo prawdopodobne, że będą przejrzyste” – powiedział Raport BOJ.

Gospodarki Japonii pojawiła się z zeszłorocznego spadku dzięki solidnym eksporcie.

, ale odrodzenie w zakażeniu zmusiło rząd do nałożenia świeżego stanu krawężników awaryjnych, nadziei drażniących policymakerów na silny odbicie w lipcu-wrześniu wzrośnie.

rdzeniowych cen konsumpcyjnych wzrósł zaledwie 0,2% w czerwcu z roku wcześniej z powodu słabych wydatków gospodarstwa domowego, znacznie poniżej nieuchwych cela 2% BOJ. Analitycy spodziewają się zmiany w roku bazowym z lipcowych danych, należnych 20 sierpnia, w celu pchania rdzeniowej inflacji konsumentów o około 0,7 punktu procentowego.

.