Japonia fabryczna krawędzie produkcyjne w górę jako zaczep w Azji Dostawa Łatwość Bloomberga

Japonia fabryczna krawędzie produkcyjne w górę jako zaczep w Azji Dostawa Łatwość Bloomberga

Japonia fabryczna krawędzie produkcyjne w górę jako zaczep w Azji Dostawa Łatwość Bloomberga

© Reuters. Japonii fabryki krawędzie produkcyjne w Asia’s Supply Sags Łatwiej

(Bloomberg) – Japonia Fabryczna produkcja obrzeżowa w październiku, kończąc trzy miesiące slajdów i dodając znaki, że globalny chrupnięcie łańcucha dostaw może złagodzić przed pojawieniem się omicrona wariant koronavirusa.

Wyższe produkty samochodów i urządzeń fabrycznych podnoszą ogólną produkcję 1,1% ze września, Ministerstwo Gospodarki zgłosiło wtorek. Producenci stwierdzili, że planują ponownie zwiększyć wyniki w tym miesiącu, a następnie dobrym znakiem dla Japonii w tej dzielnicy. Analitycy spodziewali się wzrostu o 1,9% w październiku.

Oddzielny raport wykazał ciągłą odporność na rynku pracy, wraz z stopą bezrobocia tykającą do 2,7% i miarę popytu dla pracowników pokazujących stanowiska w ofercie wciąż przewyższającej osoby poszukujące pracy.

Podczas gdy produkcja Japonii i pozytywna produkcja Prognozy oferują więcej dowodów, że niedobory łańcucha dostaw Azji mogą łatwiejsze, wariant OMICRON Coronavirusa wrócił obawy, że najgorszy scenariusz może wymagać powrotu do blokowania blokady wzrostu.

Japonia we wtorek zamknęła swoje granice do nowych przyjazdów, ruch nadchodzący tylko tygodni po tym, jak kraj udało się rozluźnić ograniczenia wśród liczy się przypadek spółek.

“Jeśli Omicron znajduje się w Japonii i wyzwala więcej ograniczeń, może przesunąć trajektorię odzyskiwania, ale do tej pory nie wydaje się się dzieje” – powiedział ekonomista Atsushi Takeda w Instytucie Research Itochu. “Wrzesień wydaje się być dno do produkcji. ”

ekonomistów Gra, w jaki sposób Omicron zaszkodzi Global Recovery

Bank of Japan Gubernator Haruhiko Kuroda w poniedziałek, powiedział, że oczekuje, że Gospodarka Japonii do powrotu do wzrostu w nadchodzących miesiącach, sygnalizując, że pojawienie się OMICRON nie zmienił jego perspektywy. Analitycy prognozowały odzyskanie Japonii, aby wznowić ten kwartał, teraz, że ograniczenia w sektorze usług zostały przeważnie zniesione, a wskaźnik szczepienia wynosi powyżej 75%.

, co mówi ekonomia Bloomberg …

“Oczekujemy, że produkcja przyspieszenia w listopadzie, pobudziła stopniowe powrót do zdrowia w fabrycznych stawkach operacyjnych jako spadek przypadków wirusów w ASEAN zaczyna złagodzić problemy z łańcuchem dostaw. Mimo to niedobory frytek pozostać przeciągnięciem. Spowolnienie Chin może również nadal nadal ważyć eksport i produkcję. ”

–yuki Masujima, Ekonomista

Aby przeczytać pełny raport, kliknij tutaj.

października zysku produkcji przyszedł jako części niedobory z Azji zaczęły złagodzić i wyjście samochodowe wzrosły po raz pierwszy od czterech miesięcy, powiedział Ministerstwo Urzędnik.

raportów z silnika Toyota (NYSE: TM) Corp. Pokaż grupę podniesioną wyjście krajowe o około 22% w zeszłym miesiącu, chociaż globalne wyjście producenta samochodów jest nadal o więcej niż kwartale od poziomu 2020 roku.

producentów badanych we wtorkim raporcie powiedział, że planują zwiększenie mocy 9% w tym miesiącu, a kolejne 2,1% w grudniu, ale zgłoszone plany są zbyt optymistyczne, a badanie zostało wykonane przed odkryciem Omicron.

dostaw półprzewodnikowych również nadal występuje problem. Nissan (OTC: NSANY) Motor Co. Prezydent Makoto Uchida, w wywiadzie dla Telewizji Bloomberg w tym tygodniu, powiedziała, że ​​spółka spodziewała się wyzdrowieć od niedoborów w drugiej połowie roku podatkowego, ale jest teraz mniej optymistyczny. Firma w tym miesiącu obniża swój plan sprzedaży na bieżący rok o 600 000 jednostek z powodu ciągłych niedoborów części.

(dodaje komentarze ekonomisty.)

© 2021 Bloomberg L.P.