Iran mówi, że jego rakieta wysyła trzy \”ładowniom badawcze\” w przestrzeń Reuters

Iran mówi, że jego rakieta wysyła trzy \"ładowniom badawcze\" w przestrzeń Reuters

Iran mówi, że jego rakieta wysyła trzy \”ładowniom badawcze\” w przestrzeń Reuters

3/3 © Reuters. Irańska rakieta nośna satelitarnego “Simojgh” jest uruchomiona w nieznanej lokalizacji w Iranie, w tym zdjęciu uzyskana 30 grudnia 2021. Ministerstwo Obrony Iran / Wana (Azja West Asia Agent Agency) / Handout Via Reuters 2/3

Dubaj (Reuters ) -Iran użył rakiety startowej satelitarnej, aby wysłać trzy urządzenia badawcze w czasie w czwartek, rzecznik Ministerstwa Obrony powiedział, że pośrednie rozmowy z USA-Iranów odbywają się w Austrii, aby spróbować uratować umowę jądrową 2015.

Nie wyjaśnił, czy urządzenia osiągnęły orbitę, ale zasugerował, że uruchomienie było testem przed nadchodzącymi próbami umieszczenia satelitów na orbitę.

Iran, który ma jeden z największych programów rakietowych na Bliskim Wschodzie, w ciągu ostatnich kilku lat doznał kilku nieudanych satelitów w ciągu ostatnich kilku lat ze względu na problemy techniczne.

rzecznik Ahmad Hosseini powiedział, że rozpoczęła się rakieta satelitarna Simorgh (Phoenix) Trzy urządzenia badawcze na wysokości 470 km (290 mil) i z prędkością 7,350 metrów na sekundę.

“Osiągnięto zamierzone cele badawcze tego uruchomienia” Hosseini powiedział Telewizji Państwowej. “To zostało zrobione jako wstępne uruchomienie … Bóg chcemy wkrótce uruchomić operacyjny uruchomienie”.

State TV Wykazał materiał filmowy tego, co powiedział, było wypalanie pojazdu startu z centrum przestrzeni IMAM KHOMEINI w północnym Iranie o świcie.

“Rozwijając naszą zdolność do uruchomienia satelitów, w najbliższej przyszłych satelitach z szeroką gamą aplikacji … zostaną umieszczone w orbicie” – powiedział Hosseini.

“Uruchomione ładunki były podsystemami satelitów, które zostały przetestowane w warunkach próżniowych i dużej wysokości, a także wysoką przyspieszenie i szybkość, a dane zostały zebrane”, dodał.

Minister technologii i komunikacyjnych ISA Zaepour Powiedział: “Mam nadzieję, że wnioski wyciągnięte z tego uruchomienia badawczego utorują drogę do operacyjnego dostępu do technologii uruchamiania systemu satelitarnego”, zgodnie z mediami państwowymi.

czwartkowych zgłoszonych premierów przychodzi jako Teheran i Waszyngton posiadają pośrednie rozmowy w Wiedniu, w próbie uratowania akcji jądrowej, że Iran dotarł do światowych uprawnień i że dawny prezydent USA Donald Trump porzucił w 2018 r.

Rzecznik Departamentu Stanowego USA powiedział Waszyngton Zdaje sobie sprawę z raportów na temat premiery, dodając, że takie uruchomienia przeciwstawia się rozwiązywaniu rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ wykluczającą umowę jądrową 2015.

“Stany Zjednoczone pozostają zaniepokojeni rozwój Iranu Pojazdy Space Launch, które stanowią znaczącą troskę o proliferację,” rzecznik powiedział.

Stany Zjednoczone narzuciły sankcje w sprawie cywilnej przestrzeni kosmicznej Iranu i dwóch organizacji badawczych w 2019 roku, twierdząc, że były używane Aby przejść do programu Programu Balisticznego Teherana.

Teheran zaprzecza takiej działalności, jest pokrycie rozwoju pakietu balistycznego.

Iran rozpoczął swój pierwszy Omid satelitarny (Hope) w 2009 r. I jego Rasad (obserwacyjny) satelita został wysłany na orbit w 2011 roku na orbitę.

W kwietniu 2020 r. Iran powiedział, że z powodzeniem uruchomił pierwszy wojskowy satelitę w kraju na orbit, po powtarzających się nieudanych prób uruchomień w poprzednich miesiącach.

.